Żurawka - Shanghai

Żurawka - Shanghai

Odmiana 'Shanghai' cechuje się pięknymi purpurowymi liśćmi z intensywnym połyskiem. Jest odmianą, która po ponad 40 letnich testach naukowych wciąż wykazuje największą zimozieloność wśród wszystkich żurawek. Czytaj dalej

 

Ponadto kwitnie długo białymi kwiatami, które ładnie kontrastują z ulistnieniem. Dorasta do ok 25cm

 

 

Żuraweczki i żurawki to wspaniałe rośliny, których wcale nie trzeba reklamować. Zachwycają urodą swych liści i budzą zachwyt odkąd tylko pojawiły się na rynku. Są to rośliny ozdobne przede wszystkim z liści, które mogą mieć różny kształt, wielkość barwę i obrzeżenie. Byliny te tworzą półkuliste formy złożone z masy liści. Są wspaniałą propozycją do ozdoby pojemników, skalniaków, rabat, murków kwiatowych itp.

 


Mają przeciętne wymagania glebowe, lubią stanowisko cieniste lub pół cieniste. Na stanowisku słonecznym również sobie radzą pod warunkiem stale wilgotnej gleby. Są w pełni mrozoodporne.


Uprawa: Są to bardzo wdzięczne rośliny, które nie wymagają specjalnej troski. Powinny rosnąć w miejscu lekko ocienionym na glebie w miarę żyznej, wilgotnej i próchniczej. Jednak bardzo dobrze radzą sobie też w mniej sprzyjających warunkach glebowych. Znoszą również słońce, jednak tylko wtedy gdy gleba jest stale wilgotna. Nawozimy od wiosny do końca lipca nawozami wieloskładnikowymi w dawkach zalecanych przez producenta. Rośliny te są całkowicie mrozoodporne i nie wymagają zabezpieczania na zimę. Po łagodnej zimie często ich liście wiosną pozostają w nienaruszonym stanie. Surowe, bezśnieżne zimy zaś mogą nieco uszkodzić listki, wtedy wiosną należy je pousuwać umożliwiając rozwój nowych. W okresie suszy dbamy o to, aby gleba były lekko wilgotna i nigdy nie wyschła całkowicie. Uprawiając te rośliny w pojemnikach, przed nadejściem silnych mrozów donice należy zadołować lub solidnie zabezpieczyć przed mrozem np. owijając jej ściany folią bąbelkową.

 

 

Czytaj również: Szarotka alpejska - Leontopodium alpinum

Źródło: Albamar / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15824 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >