40. edycja Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE wielka wyprzedaż mieszkań

40. edycja Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE wielka wyprzedaż mieszkań

W dniach 2 i 3 marca 2013 roku na warszawskim Torwarze swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców - deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników w obrocie nieruchomościami. Czytaj dalej

 


Wystawcy przedstawią najnowsze realizacje i zaoferują atrakcyjne rabaty, niedostępne na co dzień w biurach sprzedaży. Premiery i promocje zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach: bonifikaty nawet do 20%, własne programy dopłat do rat kredytu czy nowe inwestycje oferujące rachunek powierniczy zgodny z wymogami ustawy. 

 

Wielki Konkurs! 

Kiwi Katarzyna Iwańska Interior i Centrum Światła zapraszają do udziału w targowym konkursie, w którym nagrodami są: wykonanie projektu wnętrza, konsultacje z architektem wnętrz lub rabat na oświetlenie. Kupony konkursowe dostępne są w stoisku N24 i w informacji targowej. Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych skłania do zakupu, jest w czym wybierać. Na rynku pierwotnym w Warszawie liczba gotowych niesprzedanych mieszkań deweloperskich sięgnęła, mimo wysokiej sprzedaży w końcówce ubiegłego roku prawie 19,2 tys. Stopy procentowe od listopada spadły już z 4,75% do 3,75%. W lutym Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny w tym roku obniżyła stopy o 25 pkt bazowych, dzięki czemu poprawiła się zdolność kredytowa nabywców. Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego planuje już wkrótce wprowadzenie zmian w rekomendacjach T i S, które złagodzą zasady liczenia zdolności kredytowej.

 

Ma być liczona dla maksymalnie 30-letniego, a nie jak dotychczas 25-letniego okresu spłaty, co oznacza wzrost maksymalnych kwot kredytów o blisko 6-8%Na targach deweloperzy i spółdzielnie, poza mieszkaniami z oferty 2012, przedstawią do sprzedaży mieszkania z terminem oddania do użytkowania w II półroczu  tego roku. W nowych projektach dominują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o wielkości 40-60 m2, na które jest największe zapotrzebowanie – przy czym wiele z tych mieszkań jest tak zaprojektowanych, że można je swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb, np. uzyskując kosztem kuchni dodatkowy pokój z aneksem. Są dwa istotne powody, dla których teraz warto kupić mieszkanie, lecz z oferty ubiegłorocznej. Po pierwsze dlatego, że w nowych inwestycjach deweloperzy budują głównie małe mieszkania, z dala od centrum miasta, a po drugie Komisja Nadzoru Finansowego zapowiada, że aby uzyskać kredyt w 2014 r. konieczne będzie posiadanie 10% wkładu własnego.

 

Czytaj również: Nowe normy w projektowaniu konstrukcji budowlanych

 

Tanio, taniej, targi

W rezultacie przedłużającej się nadpodaży ceny za metr kwadratowy mieszkań nadal spadają. Na targach wszystkie mieszkania powyżej 60 m2 w inwestycji Zielony Zakątek AMA-BUD na Tarchominie będzie można kupić w cenie 5,3 tys. zł/m2, zaś Ghelamco Poland deklaruje specjalny 25% rabat targowy na mieszkania w inwestycji Woronicza Qbik na Mokotowie. Również na Mokotowie Echo Investment proponuje lokale w pierwszym etapie zespołu mieszkaniowego Nowy Mokotów już od 6,7 tys. z/m2. Nowy Mokotów składa się z 6 budynków o wysokości od 5 do 9 pięter połączonych trzykondygnacyjną bazą. Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni APA Kuryłowicz & Associates.

 

Całość stanowi zamknięty kwartał z wewnętrznym ogrodzonym dziedzińcem, na którym zaprojektowano zieleń oraz elementy małej architektury i oświetlenia. Wszystkie mieszkania na parterze wyposażone będą w ogródki, a te na ostatnich piętrach w przestronne tarasy. Równie atrakcyjnie wygląda oferta w budowanej przez Anin Bud Perle Anina: nie dość, że ceny mieszkań zaczynają się już od 6,4 zł/m2 - to przy zakupie lokalu w ciągu jednego miesiąca od targów Murator EXPO klient otrzyma dodatkowo 8% rabatu. Zaś SBM Merkury oferuje mieszkania na Targówku w inwestycji Handlowa 34 w cenie od 5,8tys. zł/m2. Pro Urba gwarantuje osobom, które do 12 dni po targach podpiszą umowę deweloperską na wybrane mieszkania w I lub II etapie w inwestycji 19 Dzielnica do wyboru: pomieszczenie gospodarcze gratis lub miejsce postojowe za połowę ceny.

 

Ciekawą propozycję nakierowaną na potrzeby klienta zaprezentuje na targach RSM Praga - w zespole mieszkaniowym „Marki” można będzie zakupić mieszkanie w dwóch opcjach promocyjnych do wyboru: z 15% rabatem bądź zwrot przez 8 lat nawet do 50% odsetek od zaciągniętego kredytu. 

 

Czytaj również: Konkurs Projekt VISAGE rozstrzygnięty


Debaty, wykłady, warsztaty, bezpłatne porady

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera? Czy kupowanie od deweloperów mieszkań będących w budowie jest bezpieczne? Jak zminimalizować ryzyko zakupu? Czy obowiązująca od blisko roku ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego zapewnia bezpieczeństwo? Tego zainteresowani dowiedzą się na publicznej debacie, której gospodarzem będzie Marek Wielgo dziennikarz Gazety Wyborczej. Wątpliwości kupujących mieszkania będą starali się także rozpraszać eksperci: Paweł Kuglarz z kancelarii Wolf Theiss, Fundacja na Rzecz Kredytu Hipotecznego; Katarzyna Kuniewicz z firmy doradczej REAS; Jarosław Jędrzyński z portalu nieruchomości RynekPierwotny.com oraz Jacek Bielecki prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Debata na targach odbędzie się w sobotę, 2 marca o godzinie 13.30.

 

Wszyscy zainteresowani własnym „M” kupią je na targach bezpiecznie dzięki bogatemu programowi otwartych wykładów prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Tradycyjnie w trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z dziedziny prawa, szczególnej uwadze polecane są spotkania poświęcone klauzulom niedozwolonym w umowach deweloperskich, podstawowym założeniom ustawy deweloperskiej czy minimalizacji ryzyka zakupu. Omawiane będą także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Zainteresowani dowiedzą się jak korzystnie kupić mieszkanie u dewelopera, z fachowcem obejrzą nowe projekty deweloperskie w Warszawie. Przede wszystkim nie do przecenienia są spotkania z inspektorem nadzoru budowlanego, na których można poznać techniczne wskazówki pomagające w uniknięciu błędów przy odbiorze mieszkania.


W Strefie Porad na potrzebujących porady czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Z projektantami wnętrz odwiedzający targi zaaranżują własny dom czy mieszkanie, dostosują do własnych potrzeb mieszkanie od dewelopera, przebudują mieszkanie z rynku wtórnego. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

 

Czytaj również: Konkurs Projekt VISAGE rozstrzygnięty

 

Szczegółowy program targów: www.targimieszkaniowe.pl

 

WSTĘP NA TARGI

 

2 i 3 marca (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00 – 17.00

 

TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

 

odwiedzający otrzymują Raport „Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe – wiosna 2013” z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. A także m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, kupon promocyjny do wykorzystania do 5 dni po tragach, uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy rezerwacyjnej i umowy w formie aktu notarialnego z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności.

 

2013-02-22
Źródło: Nowy Adres / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Własny sklep… w kontenerze? Liczba postów: 12 Grupa: Aktualności W sumie ja nad takimi rozwiązaniami się raczej nie zastanawiałem ale chcę powiedzieć, że dla mnie bardzo istotną opcją jest to aby właśnie wiedzieć jakie są spr...
  • Sprzedaż mieszkań - gdzie najlepiej kupić mieszkan... Liczba postów: 37 Grupa: Aktualności Jeżeli ktoś z wa szuka firmy, która oferuję profesjonalne usługi z zakresu nadzoru budowlanego to polecam wejść na stronę firmy Baks https://bakskatowice.pl/ofe...
  • Wysokiej jakości telefonia dostosowana do potrzeb... Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Mieliśmy problemy z zarządzaniem dużą liczbą połączeń. Zaczęliśmy szukać rozwiązania i odkryliśmy możliwość przekierowywania połączeń na podstawie zachowania od...
  • Prezent dla dziewczyny Liczba postów: 157 Grupa: Trudne tema... Zbliża się lato, więc dla dziewczyny możesz kupić Melanotan https://melanotan.biz/ Jest to dla mnie najlepszy produkt do opalania i nie wyobrażam sobie funkcjon...
  • Gdzie kupujecie ubrania? Liczba postów: 256 Grupa: Trudne tema... Ja stawiam na sklepy online ponieważ zawsze na nich znajdę więcej pasujących do mnie ubrania plus size Kto właśnie musi kupować większe rozmiary wie jak ciężko....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18520 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 108

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >