8 najlepszych aplikacji do zarządzania domowym budżetem.

8 najlepszych aplikacji do zarządzania domowym budżetem.

Pieniądze mają niebywałą zdolność do znikania nie wiadomo gdzie. Zawsze jest ich za mało i zawsze, gdy na horyzoncie majaczy jakiś poważny wydatek, jest kłopot ze zgromadzeniem potrzebnej sumy. Tymczasem największym problemem jest nie tyle niedobór pieniędzy, ile nieumiejętne zarządzenie domowym budżetem. Można to zmienić, korzystając ze specjalnie w tym celu przygotowanych aplikacji. Czytaj dalej

Kontomierz.pl

Jedna z najpopularniejszych aplikacji finansowych. Bezpłatna, wymaga tylko rejestracji i zaakceptowania regulaminu serwisu. Dane dotyczące dochodów, wydatków i ewentualnych oszczędności wprowadza się do Kontomierza ręcznie, opisując tagiem, dzięki czemu łatwo będzie te informacje pogrupować i wyszukiwać. Historie transakcji finansowych można importować automatycznie – Kontomierz współpracuje z większością polskich banków, lub wprowadzać ręcznie. W przypadku importu automatycznego następuje łączenie z bankowością internetową, ale dane z banku nie są zapisywane na serwerach Kontomierza – jest to obecnie jedyna aplikacja na rynku oferująca podobną usługę. Transakcje są przypisywane konkretnym kategoriom, które można dowolnie zmieniać. Wydatki gotówkowe wprowadzane są ręcznie. W zakładce „oszczędzaj” można określić limity wydatków dla poszczególnych kategorii i na bieżąco śledzić, czy wydatki idą zgodnie z planem. Ciekawą opcją jest świnka-skarbonka, na którą można odkładać np. niewykorzystane pieniądze z określonych kategorii.

 

 Budżet Domowy

Aplikacja pod Windows, płatna, ale z dużą ilością funkcji. Wydatki są wygodnie pogrupowane według:

- miejsca wydatków (np. zakupy w marketach),

- kategorii wydatków (np. żywność, benzyna, rozrywka),

- sposobu płacenia (np. gotówka, przelewy, kartka kredytowa),

- daty.

 

Czytaj również: W co najbezpieczniej zainwestować swój kapitał?

 

 najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem

 

Również dochody są odpowiednio uszeregowane, a jeśli masz konto w PKO BP, BZ WBK, Millennium lub DNB Nord, przychody i wydatki są automatycznie księgowane na podstawie importu danych z wyciągów bankowych. Program potrafi skalkulować wydatki i dochody w oparciu o określone przez użytkownika kryteria oraz przygotowuje prognozy wydatków na podstawie wcześniej zebranych informacji. W aplikacji Budżet Domowy da się wykorzystać pliki różnego formatu, np. skany paragonów. Swoje wydatki można bardzo szczegółowo rozpisać, co później ułatwia wyszukiwanie potrzebnych pozycji.

 

 EasyBudget.pl

W EasyBudget.pl dostępne są wszystkie podstawowe funkcje dotyczące porządkowania przychodów i wydatków. Poszczególne kategorie mogą być prezentowane tradycyjnie, w formie liczbowej, oraz na przejrzystych grafikach. Dodatkowymi opcjami są między innymi analizy stanów liczników mediów, oddzielne zakładki pomagające w spłacie zaległości finansowych, powiadomienia dotyczące zbliżających się terminów płatności, możliwość eksportowania i importowania danych do plików Excela. EasyBudget.pl jest aplikacją płatną – darmowy okres próbny trwa siedem dni, miesięczny abonament kosztuje 10 złotych, roczny – 30 zł.

 

 CashControl.pl

Kolejna bezpłatna aplikacja do zarządzania domowymi finansami, która oferuje wszystkie standardowe opcje gromadzenia danych dotyczących zarobków i wydatków, czyli analizę graficzną, dodawanie transakcji, import bankowych wyciągów. CashControl.pl działa jednak trochę inaczej, bo aplikacja analizuje oddzielnie poszczególne produkty finansowe, a więc osobno ROR, osobno kartę kredytową, osobno konto oszczędnościowe. Dzięki temu łatwiej jest ocenić np. prawdopodobny zysk ze zgromadzonych oszczędności, dodatkowo aplikacja pokazuje, które rozwiązanie dostępne na rynku dałoby najwyższy zysk. W CashControl.pl można porównywać swoje finanse z bilansami innych użytkowników, np. w zakresie wydatków na żywność czy paliwo. CashControl.pl jest dostępny także w wersji mobilnej umożliwiającej przeglądanie historii transakcji i dodawanie nowych operacji finansowych.

 

5groszy.pl

W aplikacji 5groszy.pl, obok podstawowych opcji rozliczeniowych, jest dodatkowo możliwość rozliczania wydatków wspólnych, np. wyjazdu wakacyjnego w większej grupie – polega to na tym, że osoby, które dołożyły się do łączonego rachunku, będą dopisane do konkretnej części rozliczanego wydatku wspólnego. Transakcje można importować z plików CSV (mBank, BZWBK, Inteligo, Lukas Bank, Citibank) lub wpisywać ręcznie do wybranych kategorii.

 

 Benefi.pl

Do aplikacji Benefi.pl możliwe jest zaimportowanie danych z 13 polskich banków, dane z pozostałych placówek trzeba wprowadzać ręcznie. Również wydatki gotówkowe są wpisywane osobiście przez użytkownika. Wprowadzone informacje są automatycznie dopasowywane do istniejących kategorii, a jeśli system błędnie rozpoznał wydatek, kategorię da się zmienić ręcznie. Wszystkie wydatki można obejrzeć w wygodniej wersji graficznej, dane finansowe można też dowolnie obrabiać w arkuszu kalkulacyjnym. Najpoważniejszym minusem jest brak wygodnej aplikacji mobilnej.

 

 MyMoney.pl

Wygodna aplikacja finansowa na Android oraz iOS, która przypadnie do gustu wszystkim osobom niezbyt biegłym w obsłudze komputera. MyMoney.pl ma bardzo intuicyjny interfejs, łatwy w obsłudze panel użytkownika, czytelną grafikę. Przychody i wydatki są grupowane w domyślnych kategoriach, można też dodać swoje własne grupy finansowe. W aplikacji możliwe jest utworzenie określonych cykli rozliczeniowych, zaczynających się np. od dnia, w którym na konto wpływa pensja. Stałe wydatki, np. raty kredytowe, dodawane są do rozliczeń miesięcznych automatycznie. W poszczególnych kategoriach wydatków jest opcja limitów, ponadto można wyznaczyć sobie cel oszczędnościowy – program pokaże, ile udało się odłożyć i w jakim czasie prawdopodobnie zostanie zebrana potrzebna suma.

 

 Finanse Domowe

To aplikacja na Windows, bardzo podobna do klasycznego arkusza kalkulacyjnego, w którym można zapisywać wszystkie przychody i wydatki. Nie ma bardzo rozbudowanego menu, ale do prowadzenia zwykłych domowych wydatków w zupełności wystarczy. W Finansach Domowych poszczególne wydatki dopisywane są do konkretnych osób (np. Tata), prócz tego do każdego wprowadzonego wydatku można dodać komentarz. Wydatki analizowane są w formie raportów, razić może jednak bardzo uboga grafika. Na plus jest możliwość dodawania bardzo wielu szczegółowych kategorii oraz opcja sprawdzenia wpływu inflacji na zgromadzone oszczędności.

 

Która najlepsza?

 

Aplikacje do zarządzania domowymi finansami z grubsza działają dość podobnie, trudno więc wskazać najlepszą ofertę. Wszystko zależy tak naprawdę od opcji dodatkowych, warto też sprawdzić, jak często dana aplikacja jest aktualizowana oraz jakie zabezpieczenia stosuje konkretny serwis.

 

Czytaj również: Co dla Polaków oznacza wprowadzenie podatku bankowego?

 

 

Magdalena Bród
Artykuł został przygotowany na podstawie treści z bloga finansowego finansenaobcasach.info
2016-02-02
Źródło: finansenaobcasach / budnet.pl
Autor: Magdalena Bród

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fotografia biznesowa Liczba postów: 101 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1697 Grupa: Trudne tema... Odpowiednie dbanie o siebie to ważny element zdrowego życia, ale czasami możemy mieć trudności w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. W takich sytuacjach wa...
  • Nowoczesna edukacja Liczba postów: 38 Grupa: Trudne tema... Koniecznie zajrzyjcie do rewelacyjnej oferty przedszkola https://www.przedszkolebielsko.pl/ Wyróżniają się innowacyjnym podejście do nauczania, atrakcyjnymi zaj...
  • Jak mieć lśniące włosy ? Liczba postów: 102 Grupa: Trudne tema... Wybierając perukę, ważne jest, aby czuć się z nią swobodnie. Dzięki https://perukisklep.pl/peruki-radom/ można znaleźć modele, które są nie tylko estetycznie do...
  • Rzetelna firma budowlana Liczba postów: 16 Grupa: Trudne tema... Jaką firmę budowlaną z Krakowa możecie mi polecić? https://enedu.pl/kursy-stacjo narne/kompleksowa-terapia-wisceralna/

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >