Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Zapotrzebowanie na okna w obszarach aglomeracji miejskich. Raport Rynku Akustyki w Architekturze

Oferta rynkowa okien jest bardzo szeroka, ale trudno znaleźć dostawcę w przypadku zamówienia okna o parametrach akustycznych określonych przez zamawiającego. Okna standardowe 4/16/4 z deklaracją wskaźnika RA2 wynoszącego 23 dB nie spełniają już potrzeb rynku mieszkań w obszarach silnie zurbanizowanych. Potrzeby klientów rosną, ale wśród producentów okien nie ma chętnych do ich zaspokojenia. Stosowanie zasad higieny akustycznej dotyczy wszystkich elementów budynku. Budynek stanowi całość i jest systemem, który zapewnia realizację funkcji użytkowych. Przegrody zewnętrzne budynku są częścią tego systemu, oddzielając wnętrze obiektu od środowiska. W akustyce architektonicznej rolą przegrody zewnętrznej, której nieodłączną częścią jest okno, jest ograniczenie dostępu hałasu środowiskowego do wnętrza obiektu przy zapewnieniu odpowiedniego doświetlenia.
16-08-2007

Przedsiębiorcy w „dybach” czyli bariery działalności przedsiębiorstw w branży budowlanej

Analitycy zespołu ASM Centrum Badań i Analiz Rynku w Kutnie w raporcie „Monitoring Rynku Budowlanego” oceniają, że sytuacja na rynku budowlanym jest wyjątkowo korzystna, świadczą o tym m.in. wyniki produkcji budowlano-montażowej. Mając na uwadze ciągle niezaspokojony popyt mieszkaniowy i plan inwestycyjny dotyczący stworzenia nowej i poprawy istniejącej infrastruktury związanej z organizacją Piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r., nie powinniśmy obawiać się o stan polskiego budownictwa, wręcz przeciwnie, powinno ono doznać w najbliższym czasie jeszcze większej akceleracji.
10-05-2007

Podsumowanie badań „Wizerunek ekip remontowo-budowlanych w Polsce”

Uczciwość, profesjonalizm i pozytywny wizerunek – to cechy, które powinny posiadać idealne ekipy zdaniem uczestników badania „Wizerunek ekip remontowo-budowlanych w Polsce”, przeprowadzonego w marcu 2007 r. na zlecenie Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. przez IQS and Quant Group.
07-05-2007

Rumuński rynek budowlany – dynamiczne wzrosty i świetne perspektywy

Rumunia dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej stała się bardzo atrakcyjnym miejscem dla firm związanych z budownictwem. W nadchodzących latach do Rumunii napłynie niemal 20 mld € środków unijnych, które w istotny sposób wpłyną na dalszy, prężny rozwój rynku budowlanego w tym kraju. Lokalne firmy nie będą jednak w stanie poradzić sobie z realizacją dużych projektów infrastrukturalnych – stąd spodziewana jest ekspansja międzynarodowych koncernów z branży.
26-03-2007

Rynek chemii budowlanej w ujęciu marketingowym

Branża budowlana na dobre wyszła z impasu. Korzystną passę w sektorze odczuwają już chyba wszystkie przedsiębiorstwa, a sam rynek mieszkaniowy zaskakuje. Na rynku brakuje mieszkań, ceny rosną, a inwestorzy nadal generują popyt. O tym, jaki był 2006 rok i czego można spodziewać się w 2007…
22-03-2007

Rosnące ceny materiałów budowlanych

Analiza cen 17 wybranych materiałów budowlanych pozwala na stwierdzenie, że koniec 2006 roku przyniósł wzrost cen większości materiałów budowlanych w stosunku do roku poprzedniego.
12-03-2007

Uwarunkowania rozwoju branży budowlanej i mieszkalnictwa oraz prognozy rynku budowlanego i mieszkaniowego

Gospodarka i budownictwo to dwa sektory ściśle ze sobą powiązane. W praktyce oznacza to, że do wzrostu w budownictwie niezbędna jest poprawa sytuacji w całej gospodarce. Widać to wyraźnie na poniższym wykresie, gdzie budownictwo stosunkowo później niż „cała gospodarka” wychodzi z zastoju, a do zapoczątkowania oraz utrzymania pozytywnych tendencji w branży budowlanej niezbędny jest najpierw wzrost gospodarczy.
11-01-2007

Jakie grzejniki kupują inwestorzy indywidualni?

„Przeciętny Kowalski” decyduje się zamontować grzejniki konwektorowe bądź płytowe. Ponadto, blisko co trzeci inwestor zakłada produkty rurowe w łazience – wynika z przeprowadzonego przez ASM badania „BUD INVESTOR TRACK 2006” moduł „GRZEJNIKI”.
18-12-2006

Nano srebro o wymiarach atomowych – najbardziej efektywne dla zastosowań bakteriobójczych

Antybakteryjne oddziaływanie srebra znane jest od wieków i ta właściwość tego metalu wykorzystywana była w wielu zastosowaniach „leczniczych”, również dla wytwarzania barier bakteriobójczych (jak np. srebro koloidalne). Aktywne oddziaływanie srebra odbywa się poprzez jego oddziaływanie powierzchniowe, toteż jeszcze niedawno dla zwiększenia aktywności srebra do opisywanych aplikacji stosowano również jego postać płatkową. Istnieje oczywiście wartość powierzchni progowej dla skutecznego oddziaływania srebra co oznacza że niezbędne jest użycie określonej ilości tego metalu dla „rozpoczęcia” jego skutecznego oddziaływania – a to w efekcie ma wpływ na cenę wyrobu.
18-07-2006


Stron: 267 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  265 266 267

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >