Budynek biurowy o ponadczasowej architekturze

Budynek biurowy o ponadczasowej architekturze

IVG ogłosiło zakup kolejnego budynku biurowego – tym razem jest nim budynek o ponadczasowej architekturze zlokalizowany przy ulicy Lwowskiej 19 – zwany Norway House. Sprzedającym był jeden z funduszy zarządzanych przez Pramericę.


Norway House jest nowoczesnym, 9-kondygnacyjnym obiektem biurowym, zlokalizowanym w centrum Warszawy, u zbiegu ulic Lwowskiej i Koszykowej, w jednej z najbardziej prestiżowych i reprezentacyjnych części stolicy. Bliskość środków komunikacji miejskiej, a zwłaszcza bezpośrednie sąsiedztwo linii metra (stacja metra Politechnika) gwarantuje szybki dostęp do najważniejszych punktów centrum miasta. Obiekt jest w 100% wynajęty i oferuje około 5.400 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.Głównym najemcą Norway House jest jedna z wiodących międzynarodowych kancelarii prawniczych - Clifford Chance, zajmująca ponad połowę oferowanej powierzchni. Obok Clifford Chance w gronie najemców znajduje się jeden z głównych oddziałów Nordea Bank, kancelaria Comanche Investments oraz firma telekomunikacyjna Aero 2.

 

Czytaj również: Co czeka deweloperów?


Świetna lokalizacja inwestycji zapewnia jej doskonałą widoczność. Fasada budynku jest wyszukanym połączeniem szkła, kamienia i stali. Duże przeszklenia z trzech stron fasady oraz od wewnętrznego dziedzińca zapewniają doświetlenie wnętrza naturalnym światłem.


 

“Budynek Norway House jest naszą kolejną wyjątkową inwestycją – łączy centralną lokalizację blisko metra Politechnika, elegancką architekturę, jak i wysokiej klasy, dobrze doświetloną powierzchnię biurową. Mamy nadzieję iż zakup Norway House nie będzie ostatnim w tym roku dowodem naszej aktywności inwestycyjnej na rynku komercyjnym w Warszawie” – powiedział Maciej Zajdel, Dyrektor Zarządzający IVG w Polsce.

 

Czytaj również: Holland Park w Warszawie

 

Norway House jest siódmą transakcją przeprowadzoną prze IVG na rynku nieruchomości komercyjnych w ciągu ostatnich 2 lat. Wcześniej firma nabyła takie obiekty jak budynek Victoria na Woli, BTC przy stacji metra Wierzbno, Ujazdowskie 10 – w okolicach Sejmu, N21 – przy ulicy Nowogrodzkiej oraz Pałac Młodziejowskiego – przy Starym Mieście; sprzedała natomiast budynek Horizon Plaza na Mokotowie.

 

2012-09-06
Źródło: IVG Poland / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >