Centrum miasta czy jego obrzeża? Gdzie lepiej zamieszkać?

Centrum miasta czy jego obrzeża? Gdzie lepiej zamieszkać?

Duże miasto, centrum a w jego sercu rynek, który nigdy nie zasypia. Aktywność, inspiracje, kultura i sztuka. To właśnie tu toczy się życie.To miejsce na spotkania biznesowe, twórcze spędzanie czasu wolnego, pracę i odpoczynek. Czytaj dalej

Zamieszkać w mieście czy na jego obrzeżach? W domku jednorodzinnym, mieszkaniu a może apartamencie. To pytania bez jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych priorytetów, preferencji, zobowiązań ale przede wszystkim od stylu życia.

Strzał prosto w centrum
Przez ostanie lata obserwowaliśmy wzrost zainteresowania mieszkaniami i domami jednorodzinnymi poza miastem. Deweloperzy kusili spokojną i cichą okolicą, bezpieczeństwem i bliskością natury. Wiele osób, szczególnie młodych małżeństw spodziewających się dzieci, wybrało taką arkadyjską wizję. Obecnie jednak coraz więcej ludzi decyduje się na zamieszkanie w centrum miasta – taka tendencja najczęściej ma miejsce gdy mówimy o osobach uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych miasta oraz tych, które żyją szybko i dynamicznie. Mieszkanie w centrum ma niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim można zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach i podróżach. Bliskość starówki daje szereg możliwości - to doskonałe miejsce na pierwsze spotkanie przy porannej kawie, biznesowy lunch, romantyczną kolację czy weekendowy spacer z rodziną. - Śródmieście to  siedziba najważniejszych banków, instytucji oraz firm. Tu tętni życie miasta i wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. Mieszkając w centrum ludzie mogą się swobodnie przemieszczać i załatwić wiele spraw w krótkim czasie – mówi  Amit Mor – dyrektor ds. sprzedaży Elite Garbary Residence.

Luksus w sercu miasta
Mieszkanie w centrum, przez znakomitą większość osób, utożsamiane jest z luksusem i prestiżem. Nie podlega wątpliwościom, że ceny mieszkań czy apartamentów w śródmieściu są znacznie droższe od tych zlokalizowanych na obrzeżach miasta. - Pomimo wysokich kosztów zakupu obserwujemy, że popyt na to, co spełnia kryteria apartamentu utrzymuje się na stałym poziomie. To bowiem specyficzna oferta skierowana do wąskiego grona nabywców. Osoby, które chcą mieszkać w apartamentach mają jasno sprecyzowane wymagania i oczekują usług na najwyższym poziomie –  ocenia Jacek Cenkiel – Prezes Zarządu UWI Inwestycje.
 
Pionierem, jeśli chodzi o inwestycje apartamentowe, jest oczywiście Warszawa - stolica przyciąga bowiem najwięcej inwestorów, a  status materialny jej mieszkańców jest najwyższy w kraju. Coraz więcej elitarnych inwestycji powstaje jednak również w innych miastach – Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Poznaniu.  

 

 

Poznań wokół Starówki
Według Infinite Investment w Poznaniu w 2009 roku, oddano do użytku około stu apartamentów klasy Premium, których średnia cena brutto wynosiła 12,3 tys. za m kw. W porównaniu do Warszawy, gdzie za m kw. trzeba zapłacić 21 tys. to niewiele. Poznaniacy są jednak wybredni. Decydując się na zakup apartamentu oceniają jego wykonanie, bezpieczeństwo, liczne udogodnienia takie jak SPA, siłownia czy basen. O atrakcyjności mieszkania przesądza jednak przede wszystkim jego lokalizacja. Można powiedzieć, że im bliżej Starego Rynku tym bardziej prestiżowo i luksusowo. Deweloper Zielony Taras oddał do dyspozycji Poznaniaków Apartamenty Wildeckie zlokalizowane na ul. Św. Czesława. W budynku mieszczą się 52 lokale mieszkalne, oraz dwie kondygnacje podziemne hali garażowych. Mieszkania mają bardzo zróżnicowaną powierzchnię – od 28 m kw. do 113 m kw. Firma Forbud Development jest natomiast autorem projektu Villa Eden. Stylowy budynek biurowy i apartamenty mieszczą się na ulicy Libelta, wśród zabytkowych willi i nietuzinkowej architektury. W gmachu znajduje się  15 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 40 m kw. do 220 m kw. Luksusu i stylu budynek nabrał dzięki hallu wejściowemu, który został zaprojektowany w formie przeszklonego patio z roślinnością i stałym dostępem dziennego światła. Apartamentowce w stylu willi miejskiej posiada w swojej ofercie UWI Inwestycje. Willa Warta to zespół 45 mieszkań o metrażu od 48 m kw. do ponad 92 m kw. z możliwością łączenia lokali do powierzchni 140 m kw. Niewątpliwym atutem inwestycji, nadającym jej prestiżowego charakteru są obszerne tarasy widokowe, balkony i przeszklenia. Wszystkie apartamenty mają również klimatyzację w standardzie – to prawdziwy luksus.


Wymienione powyżej inwestycje, z całą pewnością są bardzo luksusowe i elitarne. Na rynku są jednak apartamenty, z okien których słychać gwar rozmów prowadzonych na letnich ogródkach, a spacer na starówkę zajmuje kilka minut. W samym sercu Poznania znajduje się ekskluzywna inwestycja Elite Garbary Residence. Apartamenty usytuowane są u zbiegu ulic Garbary i Szyperskiej, czyli zaledwie 150 metrów od Rynku. To najlepsze miejsce do zamieszkania dla ludzi, którzy żyją w ciągłym pośpiechu, a ich czas jest na wagę złota. Bliskość najważniejszych firm i instytucji oraz niepowtarzalny klimat jaki tworzy poznański ratusz i otaczające go kolorowe kamienice sprawiają, że opisywana inwestycja jest z całą pewnością jedną z najbardziej elitarnych i prestiżowych w naszym mieście. Oprócz znakomitej lokalizacji, o luksusie Elite Garbary Residence świadczą liczne udogodnienia dla mieszkańców, nietuzinkowa bryła oraz elegancka elewacja. Pomimo nowoczesnego i dynamicznego charakteru budynek doskonale współgra z historyczną zabudową tej części miasta. Apartamenty dostępne są od 27 do 200 m kw., istnieje jednak możliwość ich swobodnego łączenia – wszystko zależy więc od potrzeb i fantazji potencjalnych mieszkańców. Miłośnikom bardziej tradycyjnego budownictwa spodobają się z pewnością Apartamenty Staromiejskie na ul. Dominikańskiej. Deweloper oferuje wiele udogodnień – klimatyzację w standardzie, możliwość urządzenia ogrodu zimowego czy montaż kominka. Budynek jest stosunkowo mały dzięki czemu, pomimo lokalizacji w najściślejszym centrum, lokatorzy mogą poczuć maksimum prywatności i odpocząć w domowym zaciszu. 

 

 

 

 

Źródło: agencja-image / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18332 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >