Działka nad jeziorem

Działka nad jeziorem

Domy jednorodzinne za miastem zyskują coraz więcej zwolenników. Ale dziś nie wystarczy już odseparować się od wielkomiejskiego gwaru.

W Nekielce, pomiędzy sztucznym ekologicznym zalewem, a lasem, znajduje się przekształcony teren nadający się na osiedle domów jednorodzinnych. Z 14 hektarów gruntów 8 przekształcono i podzielono na działki budowlane o powierzchni od 1200 do 5000 m kw. Reszta terenu może być przeznaczona na pas zieleni otaczający działki. Teren inwestycyjny, nadający się na osiedle domów jednorodzinnych dla dewelopera, znajduje się w dyspozycji biura Nieruchomości Laskowski.

W odległości 250 metrów od 30-hektarowego jeziora Gackie w Łopuchowie, w otoczeniu Puszczy Zielonki Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk przygotowało składające się ze 165 działek osiedle Przy Puszczy. Osiedle otoczone jest z dwóch stron wiecznie zielonym borem sosnowym. Teren oddalony jest o 7 km od Murowanej Gośliny. Działki o powierzchni od 1022 do 2919 m kw. uzbrojone są w prąd, wodę oraz kanalizację. Drogi osiedlowe są utwardzone i oświetlone, a do osiedla prowadzi droga asfaltowa. Właściciela nie znalazło jeszcze 12 działek. Chcący więc zamieszkać tam powinni się spieszyć. Cena tych działek oscyluje od 86 do 132 zł/m kw. brutto.

Dużym powodzeniem u inwestorów budownictwa jednorodzinnego cieszy się otoczenie jeziora Lusowskiego. W Lusówku – skąd tylko skok nad jezioro – przekształcony został teren z gruntów rolnych na budowlane i podzielony na 60 działek o powierzchni od 1300 do 1600 m kw. Prywatny właściciel uzbroił teren w prąd i wodę. Ceny działek wynoszą 160-180 zł/m kw.

Atrakcyjne położenie przyrodnicze mają też tereny pod zabudowę jednorodzinną w gminie Czerniejewo. W Lipkach-Wierzycach – nieopodal jeziora Jezierce i w sąsiedztwie lasu – biuro pośrednictwa Szelągiewicz Nieruchomości przygotowało 68 działek jednorodzinnych. Wszystkie działki – w większości o powierzchni około 1000 m kw. - są ogrodzone, do każdej dochodzi wodociąg i prąd. Kanalizacja i gazociąg są w planach gminy Czerniejewo, która jak podkreśla Anna Matuszak jest bardzo przyjazna inwestorom. Do osiedla dojechać można drogą asfaltową, a drogi wewnętrzne są utwardzone. W przyszłości niedaleko powstać ma droga ekspresowa S5, która usprawni dojazd do Poznania. Ceny działek kształtują się na poziomie 70-82 zł/m kw. Większość jest już sprzedana, a nabywcami są głównie mieszkańcy Poznania.

Na terenie gminy Czerniejewo, w Grabach, zespół 34 działek jednorodzinnych przygotowała też firma Big-Plus. Niedaleko stąd do jeziora Wagowo, a osiedle położone jest bezpośrednio pod pięknym lasem. Doprowadzono tam już wodę i prąd, a drogi są utwardzone. Brak na razie sieci kanalizacyjnej. Działki o powierzchni około 1300 m kw. sprzedawane są po 86 zł/m kw. Do nabycia jest jeszcze 15 parceli. Kupują je przede wszystkim mieszkańcy Gniezna i Poznania. Jeziora nie znajdą co prawda nabywcy działek na drugim przygotowanym przez firmę Grzegorczyk osiedlu Przy Dębach w Rogalinie, ale położone jest ono w pobliżu rozległej doliny Warty i otoczone pięknymi lasami Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Bogactwo zieleni uzupełniają także rogalińskie parki, ogrody i przydrożne szpalery drzew oraz nadwarciańskie łęgi z setkami wiekowych dębów – stąd nazwa osiedla – będące również siedliskiem dla ponad 200 gatunków ptaków.

W Rogalinie inwestor przygotował 94 działki budowlane. Lokalizacja osiedla przesądziła, że są to parcele duże, o powierzchni od 1600 do 4600 m kw. i przeznaczone pod zabudowę rezydencjalną. Przed przystąpieniem do sprzedaży inwestor rozpoczął uzbrajanie terenu. Rozprowadzono już sieć kanalizacyjną wraz z przyłączami, wodociągową, energetyczną oraz wykonano okablowanie do oświetlenia ulicznego. Docelowo do każdej z działek będą doprowadzone również przyłącza gazowe. Po zakończeniu prac związanych z uzbrojeniem drogi osiedlowe zostaną utwardzone oraz oświetlone. Twardą nawierzchnię otrzyma również ul. Prezydialna, którą dojeżdża się do osiedla. Prace te będą zakończone do końca tego roku. Uzbrojone działki sprzedawane są w cenie od 189 do 225 zł/m kw. brutto. Do kupienia pozostały jeszcze 53 posesje.

Źródło: ARW IMAGE Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >