Dzierżawa Premium

Dzierżawa Premium

Twórcy programu inwestowania w grunty rolne Briland wprowadzili na polski rynek nową usługę. Dzierżawa PREMIUM skierowana jest do osób, które szukają bezpiecznej, długoterminowej inwestycji. Inwestycja trwa 22 lata, przynosząc pewny coroczny zwrot na poziomie 3-10%, i opiera się na własnościowym zakupie gruntu rolnego dzierżawionego pod uprawy energetyczne.

 

W ramach Dzierżawy PREMIUM Inwestor kupuje grunt z określonymi przez firmę zajmującą się uprawami energetycznymi warunkami dzierżawy. Przykładowo, za 40 hektarów w okolicy Poznania (za kilka złotych za metr), od razu po zakupie podpisywana jest umowa dzierżawy na 22 lata za z góry określoną stawkę, np. 1100zł/ha. Stawka ta jest rewaloryzowana corocznie o wskaźnik inflacji. Dla Inwestora oznacza to, że inwestycja przynosi stały roczny zysk od 3 do 10%, w zależności od oferty, którą wybrał.

 

Czytaj również: Sprzedano Hotel Bristol w Warszawie

 

Inwestor przez cały okres dzierżawy jest właścicielem gruntu, a firma dzierżawiąca na koniec umowy zajmuje się rekultywacją terenu. Po zakończeniu usługi ziemia może zostać sprzedana na cele rolnicze po aktualnie obowiązującej stawce rynkowej, która wg badań będzie się podwyższała co roku, i na koniec znacznie przekroczy wartość z początku inwestycji.

 

Cena ziemi wzrasta z roku na rok, za 22 lata jej wartość będzie więc dużo wyższa niż obecnie. Inwestor wybierając dzierżawę PREMIUM zarabia na dwa sposoby. Po pierwsze dostaje przez 22 lata stałą roczną „rentę”, a cena zakupu gruntu zazwyczaj zwraca się już po 10-15 latach. Po drugie, po zakończeniu inwestycji sprzedaje grunt z zyskiem. Rozwiązanie to jest skierowane do Inwestorów, którzy szukają bezpiecznych form lokowania kapitału na lata, a nawet na pokolenia. Jeszcze przed podpisaniem aktu nabycia ziemi podpisujemy z firmą, która będzie dzierżawiła grunt umowę zabezpieczającą. Jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy dzierżawy, wypłaca ona odszkodowanie równe wartości gruntumówi Monika Raczkowska, Managing Director Briland.

 

Czytaj również: Wybrano polskiego Agenta Roku 2013

 

Zabezpieczenie nowej usługi Briland dzierżawy PREMIUM stanowią umowa dzierżawy z odpowiednimi karami oraz własność gruntu.

2013-12-09
Źródło: Core Pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19246 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >