Echo Investment zrealizuje drugi projekt biurowy w Krakowie

Echo Investment zrealizuje drugi projekt biurowy w Krakowie

Echo Investment nabyła w śródmieściu Krakowa teren pod realizację parku biurowego klasy A.

Na około 3,5 ha terenie w Krakowie przy ul. 29 Listopada i Opolskiej planowana jest realizacja nowoczesnego projektu biurowego, o powierzchni wynajmowalnej ponad 50 tys. mkw.

– Kraków to nie tylko ważny ośrodek kultury i nauki, ale również znaczące centrum biznesowe, cieszące się ogromnym zainteresowaniem firm, które lokują tu swoje siedziby i oddziały. Dlatego zdecydowaliśmy się na realizację drugiego projektu biurowego właśnie w tym mieście – mówi Waldemar Lesiak, dyrektor działu projektów biur i hoteli Echo Investment. – Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja będzie odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe w Krakowie – dodaje.

Rozpoczęcie realizacji I etapu inwestycji planowane jest na I połowę 2009 roku, zaś zakończenie na II połowę 2010 roku.

Drugim projektem biurowym przygotowywanym przez Echo Investment w Krakowie jest 7-kondygnacyjna siedziba Fortis Banku - biurowiec klasy A o powierzchni wynajmowalnej około 12 tys. mkw.

Inwestycja w Krakowie będzie kolejnym – po Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi, Katowicach i Wrocławiu – nowym projektem biurowym Echo Investment. Dynamiczny wzrost zaangażowania Spółki w tym sektorze rynku nieruchomości wynika z realizacji przyjętej strategii rozwoju zakładającej budowanie i podnoszenie jakości portfela projektów przeznaczonych na wynajem.

......

Spółka Echo Investment od lat aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości biurowych. Dotychczas na koncie firmy znalazło się wiele prestiżowych realizacji, m.in.: Babka Tower, City Gate, Centrum Olimpijskie w Warszawie, czy Centrum Biznesu w Łodzi.

Ostatnim zrealizowanym projektem biurowym Spółki jest kielecki Office Park, oddany do użytku we wrześniu 2007 roku. W I etapie realizacji powstały 3 sześciokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni użytkowej równej 16,3 tys. mkw. Kompleks połączony jest wspólnym parterem. Office park został wyposażony w parking na ponad 400 samochodów.

Na początku tego roku ruszyła realizacja Parku Postępu w Warszawie. To nowoczesny obiekt zaprojektowany jako zespół 4 budynków o podobnej formie, zlokalizowanych u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej. Każdy z biurowców ma 7 kondygnacji naziemnych (o jednakowej wysokości) i 2 podziemne. Kompleks połączony jest wspólnym parterem. Park Postępu to założenie projektowe na około 33 tys. mkw. powierzchni użytkowej i ponad 800 miejsc parkingowych. Według planów, realizacja tej inwestycji zostanie zakończona w II połowie 2009 roku.

Kolejnym realizowanym projektem biurowym ECHO jest poznańska Malta Office Park. Składa się z sześciu niezależnych budynków, zlokalizowanych w pobliżu Jeziora Maltańskiego, o łącznej powierzchni wynajmowalnej równej około 28 tys. mkw. W projekcie zaplanowane zostało około 600 miejsc dla samochodów na parkingach podziemnym oraz nadziemnym. Przewidywany termin zakończenia I etapu tej realizacji nastąpi w II połowie 2008 roku.

W Gdańsku, przy ul. Jana z Kolna, będzie realizowany biurowiec klasy A o 23 tys. mkw. powierzchni wynajmowalnej. Planowany termin zakończenia prac przypada na II połowę 2010 roku.

Biurowiec klasy A Echo Investment zrealizuje również w Szczecinie, przy ul. Malczewskiego. Według projektu, będzie miał powierzchnię wynajmowalną równą 14 tys. mkw. Inwestycja przygotowywana jest pod kątem firm specjalizujących się w zaawansowanych technologiach informatycznych i telekomunikacyjnych. Planowany termin zakończenia prac to II połowa 2009 roku.

Spółka ma w planach kolejne realizacje w tym sektorze rynku: w III kwartale 2007 roku kupiła tereny pod budowę business parków w Katowicach (o powierzchni wynajmowalnej około 45 tys. mkw.) i Łodzi (o powierzchni wynajmowalnej około 23 tys. mkw.).

Źródło: Echo Investment / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19212 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >