Erbud S.A. wybuduje parking przy galerii Agora Bytom

Erbud S.A. wybuduje parking przy galerii Agora Bytom

Erbud S.A., generalny wykonawca powstającej na pl. Kościuszki galerii Agora Bytom, wybuduje także wielopoziomowy parking.

W dniu 5 sierpnia 2009 r. firma Braaten + Pedersen Plus Partners sp. z o.o. podpisała kolejną umowę ze spółką Erbud S.A., która jest generalnym wykonawcą inwestycji Agora Bytom.  Przedmiotem nowej umowy na roboty budowlane jest budowa wielopoziomowego parkingu, jako obiektu towarzyszącego galerii. Obiekt położony będzie pomiędzy ulicami Browarnianą, Webera oraz Kwietniewskiego.

Prace rozpoczęły się w sierpniu 2009 r., termin ich zakończenia to październik 2010. Wartość całego kontraktu wyniesie 39,5 mln zł netto. Od połowy września ruszyły prace rozbiórkowe, a po ich zakończeniu rozpocznie się zasadnicza faza budowy.
Cały obiekt dzięki zastosowaniu dużej ilości szkła oraz cegły – harmonijnie wkomponuje się w okoliczną ścisłą zabudowę, a wraz z powstającą obok galerią Agora Bytom, stanie się nowoczesną wizytówką miasta. Jednocześnie będzie to pierwszy w Bytomiu wielopoziomowy parking, dzięki któremu choć częściowo zostanie rozwiązany problem braku miejsc postojowych w ścisłym centrum miasta.

Parking pomieści 960 samochodów. Składać się będzie z jednej kondygnacji podziemnej, oraz 6 naziemnych, a ostatnia z nich będzie powierzchnią otwartą, pozbawioną dachu.  W fasadę budynku od strony ulic Browarnianej i Webera wkomponowana będzie stara kamienica znajdująca się przy Browarnianej 6, oraz fragment zniszczonej secesyjnej kamienicy przy ul. Webera 3. Ponieważ budynek ten zachował się jedynie w części parterowej – pozostała jego część zostanie odtworzona w formie rysunku na szklanej ścianie, która znajdzie się w tym miejscu elewacji.
Na poziomie -1 zaprojektowano przestrzeń dla myjni samochodowej, a na poziomie 0 znajdą się 4 małe lokale handlowe.

 

 

Źródło: AGORA BYTOM / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pojazd turystyczny Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta elektryczne pojazdy turystyczne polecacie?
  • sklep z hulajnogami elektrycznymi Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaki sklep z hulajnogami elektrycznymi polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy do pracy.
  • Zawodowy kurs podologiczny Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Stopy są niestety wrażliwe, nie trudno o odciski czy nawet infekcje! Ważne jest by o nie dbać. Z tego co wiem hurtownia podolologiczna oferuje szeroki asortymen...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Jeśli chcesz mieć zapewnione fajne warunki, to uderzaj w takim kierunku - https://nomade.pl/grecja. I tam masz gwarancję pogody. W niektórych częściach Grecji o...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 393 Grupa: Opinie myślę że najtańszym transportem będzie wypożyczenie busika albo znalezienie kogoś kto jedzie przez te miejsca w których musiałbyś być. https://studiapsychologic...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 123

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >