Inwestor MK Inwestycje inwestuje w budowę Katowickiego apartamentowca z trawnikiem na dachu

Inwestor MK Inwestycje inwestuje w budowę Katowickiego apartamentowca z trawnikiem na dachu

W Katowicach zaczyna przybywać lokali o podwyższonym standardzie. Czytaj dalej

Kontrastujące z sobą kolory elewacji, przeszklenia, wegetatywna fasada porośnięta pnączem, egzotyczne drewno bangkirai na tarasach,  trawnik i mchy na dachu oraz niecodzienny projekt łączący architekturę z przyrodą, to elementy, które złożą się na jeden z najoryginalniejszych budynków mieszkalnych w Katowicach. Nowoczesny i wyróżniający się na tle szarej zabudowy Katowic budynek stanie na powierzchni 2663 m2 przy ulicy Widok
w sąsiedztwie Misjonarzy Oblatów i Stęślickiego.

W sumie na 4 kondygnacjach budynku powstaną 42 lokale: cieszące się dziś dużym zainteresowaniem studia,  M3, M4 a nawet M6. Lokale zostaną wykonane w wysokim standardzie. Gratką Widoku będzie możliwość nabycia mieszkania 3 poziomowego z tarasem i antresolą.

– Ta inwestycja to przede wszystkim niecodzienny projekt architektoniczny, łączący przyrodę i architekturę. To coś zupełnie nowego i świeżego w Katowicach, co wniesie powiew nowoczesności w jego wciąż szare centrum – mówi o inwestycji Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży
MK Inwestycje.

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja budynku – mówi Śleziońska. Widok powstanie w samym centrum miasta, niecałe 1,5 km od katowickiego Rynku i Spodka, 1 km od Silesia City Center. To właśnie te liczby oraz bliskość dróg mają przekonać przyszłych mieszkańców do inwestycji na Widoku. - Widok to miejsce dla ludzi mobilnych, lubiących połączenie wielkomiejskiego życia, ale i ciszy, bo, mimo że Widok powstanie w centrum miasta, to w okolicy niezwykle spokojnej – mówi Śleziońska.

 

Ta niezwykle spokojna okolica to sąsiedztwo istniejącego już osiedla na katowickim Wełnowcu. – Jesteśmy przekonani, że jego powstanie tak interesującego architektonicznie budynku wiele wniesie w okolicę, która zostanie urozmaicona. Na parterze widoku powstaną ekskluzywne punkty usługowo-handlowe, więc i okolica wzbogaci się o infrastrukturę. Pojawi się także mała architektura. – dodaje Śleziońska. Sam budynek, również będzie miał ciekawą architekturę.

-  Architektura budynku została rozczłonkowana poprzez wysunięte kostki mieszczące przeszklenia o dużym gabarycie, zapewniające kontakt z otoczeniem. Rozczłonkowanie zmniejsza optycznie bryłę, nadając jej skalę dużo mniejszego zespołu mieszkaniowego, co dodatkowo wzmocnione zostało poprzez kontrast pomiędzy szlachetnym czarnym klinkierem i zielonym laminatem. Elewacja w zaplanowanych miejscach porośnięta będzie pnączami, przez co budynek uzyska ciekawą kompozycję mineralno - wegetacyjną. Całość zagospodarowania terenu oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części jako zielone trawniki oraz mchy i porosty, które wpisują się w zastany kontekst. Na dachach zaprojektowano także tarasy dostępne z antresol wysuniętych ponad kalenicę budynku, które nawiązują do ogrodów charakterystycznych dla zabudowy szeregowej. Pod budynkiem zaprojektowano parking podziemny na samochody osobowe, komfortowo połączony windami i klatkami schodowymi z mieszkaniami i apartamentami – opisuje Widok, Łukasz Zagała z pracowni Medusa Group.

Jak zapewnia inwestor, Widok to miejsce interesujące zarówno dla rodzin, dla których ważna jest bliskość szkół przedszkoli czy uczelni, jak i dla singli ceniących życie w metropolii, blisko ośrodków kultury i rozrywki. Zdaniem Śleziońskiej, Widok to przede wszystkim miejsce dla wymagających. To właśnie o tego wymagającego klienta deweloperzy na Śląsku coraz częściej zaczynają toczyć boje.  

- W ciągu najbliższych lat w Katowicach przybędzie inwestycji o wysokim standardzie, pojawią się apartamentowce. Dzisiaj nie wystarczy już wygodne mieszkanie, klienci coraz częściej pytają o to, kto zaprojektował budynek, zaczynają liczyć się architekci, marki oraz to, jakie rozwiązania architektoniczne będzie miał budynek. Widać, że coraz częściej ludzie chcą mieszkać w miejscach unikalnych i wyróżniających się na tle innych propozycji rynkowych – dodaje Śleziońska. Ci, którzy zdecydują się na mieszkanie na Widoku będą musieli liczyć się z wydatkiem zaczynającym się od 7000 zł za m2. Jednak jak podkreśla deweloper, kalkulacje cenowe będą robione indywidualnie dla każdego z mieszkań na Widoku.

Czterokondygnacyjny Widok to w sumie 42 lokale o podwyższonym standardzie - w tym 37 lokali jednopoziomowych, 4 lokale dwupoziomowe i 1 apartament trzypoziomowy, o powierzchniach od 37 m2 do 210 m2. Na ostatniej kondygnacji powstają mieszkania z antresolami i tarasem nad stropodachem.  Z myślą o zmotoryzowanych Widok będzie dysponował podziemnym parkingiem, zlokalizowanym pod budynkiem mieszkalnym. Z myślą o okolicy i sąsiedztwie inwestor postanowił, że Apartamenty Widok nie będą ogrodzone. – Ważne jest żeby budynek stał się częścią istniejącego miasta a nie zamkniętą za drutem enklawą. – dodaje.

Technologia i jakość
Do budowy Widoku zostaną wykorzystane materiały najwyższej jakości. Okna oraz drzwi wejściowe do budynku wykonane będą z aluminium. Na płaskim dachu powstaną tarasy wykonane w formie deku z egzotycznego drewna „Bangkirai”. Z myślą o przyszłych mieszkańcach jeszcze w 2008 roku Apartamenty Widok czekał będzie audyt energetyczny. – Widok ma być nowoczesny i dopasowany do wymagań przyszłych mieszkańców pod każdym względem – zapewnia Ślezioński. Każdy mieszkaniec luksusowego apartamentowca będzie miał możliwość kształtowania swoje przestrzeni, dostosowując mieszkanie do własnych potrzeb oraz osobowości. Budynek będzie posiadał własny podziemny parking pod budynkiem mieszkalnym. Parking zaprojektowano, jako zamknięty, jednopoziomowy i wentylowany mechanicznie.

Zielony Widok w rok
Jak zapewnia inwestor, prace budowlane na Widoku ruszą jeszcze w tym roku. Budynek gotowy będzie w III kwartale 2009 roku. Inwestycja oprócz apartamentowca obejmie także budowę podziemnego parkingu.

Źródło: Guarana Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >