Jaką pompę do basenu wybrać?

Jaką pompę do basenu wybrać?

Basen to złożony system, który wymaga montażu niezawodnego sprzętu. Pompa basenowa jest najważniejszą częścią zaopatrzenia w wodę: zapewnia dostarczanie i pompowanie wody, dzięki niej działają atrakcje wodne. Jakość wody, czyli komfort i bezpieczeństwo. Pompa do basenu użytkowników, zależy od tego, jaka pompa została zamontowana. Czytaj dalej

Rodzaje pomp do basenów

W zależności od przeznaczenia pompy dzielą się na kilka rodzajów:

 

●       Pompy do filtracji wody

●       Pompy do przeciwprądu

●       Pompy do SPA i atrakcji wodnych

●       Pompy odwadniające

 

Pompy do filtracji tworzą cyrkulację wody. Woda trafia do filtra, gdzie jest oczyszczana, po czym wraca do basenu.

Pompy do przeciwprądu tworzą optymalne warunki do uprawiania sportów wodnych i zabiegów zdrowotnych. Takie pompy posiadają zwiększoną moc.

Pompy do SPA i atrakcji wodnych dostarczają wodę do wodospadów, fontann, zapewniają działanie dysz w basenach SPA.

Pompy odwadniające służą do odpompowywania wody z piwnic i wgłębień, a także do odwadniania działek i dostarczania wody ze studni i basenów.

 

Jaką pompę do basenu wybrać?

 

Jak wybrać pompę do basenu?

Pompa do basenów jest ważnym elementem wyposażenia każdego zbiornika wodnego. Wybierając pompę, należy brać pod uwagę pojemność basenu i ilość użytkowników korzystających z basenu. W przypadku basenów komercyjnych wskaźniki te są wyższe niż w przypadku basenów prywatnych. Dlatego do basenów komercyjnych należy wybrać sprzęt o wyższej wydajności.

 

Na przykład pompy do filtracji wody Hayward serii Max-Flo XL są idealne do prywatnych basenów o pojemności do 73 m³. Zalety pomp tej serii:

 

●   Filtr wstępny zatrzymuje zanieczyszczenia i przedłuża żywotność pompy.

●   Zmienna prędkość zmniejsza zużycie energii o 85% i współczynnik zużycia urządzenia.

●  Wygodny interfejs umożliwia łatwe sterowanie trzema trybami pracy pompy. Tryb „skimmer” zapewnia działanie ​​pompy z maksymalną wydajnością. Drugi tryb pozwala na ustawienie wymaganego czasu pracy pompy. Trzeci tryb zapewnia ręczne sterowanie pompą.

●   Gwarancja 2 lata.

●   Francuska jakość.

 

Najlepiej wybrać pompę zaufanych i znanych producentów: Hayward lub Emaux.

 

Jaką pompę do basenu wybrać?

 

Jak obliczyć wymaganą wydajność pompy do basenu?

W przypadku pompy do cyrkulacji wody należy pamiętać, że działa ona w połączeniu z filtrem. Dlatego wydajność pompy powinna być zgodna ze zdolnością przepustową filtra.

 

Aby zapewnić wysokiej jakości oczyszczanie, woda powinna przechodzić przez filtr co najmniej 2,5 razy na dobę. Dlatego w celu obliczenia wymaganej wydajności pompy i filtra, należy pomnożyć objętość wody w basenie przez 2,5 i podzielić uzyskany wynik przez liczbę godzin w dobie, w ciągu których filtr i pompa będą pracować. Ta liczba to minimalna wydajność filtra i pompy.

 

Właściwy wybór filtra i pompy stanowi podstawę do sprawnego działania systemu wodociągowego, a także przyjemnej kąpieli w czystej wodzie. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, sprawdź asortyment pomp basenowych oferowany na stronie www.aquamonkey.pl.

 

Czytaj również: Budowa basenu przydomowego krok po kroku

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19150 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >