Jeśli chcesz zaoszczędzić, zamień Tarchomin na Jabłonnę

Jeśli chcesz zaoszczędzić, zamień Tarchomin na Jabłonnę

Gotowe lokale w Piasecznie, Pruszkowie, Radzyminie czy Legionowie czekają na chętnych. I także tanieją, choć nie wszędzie znacznie. Im bliżej Warszawy, tym drożej Czytaj dalej

– W czasie boomu mieszkania w nowych inwestycjach pod Warszawą, zachwalane jako ciche, atrakcyjne cenowo w stosunku do ofert w stolicy, z szybkim i dobrym dojazdem do centrum Warszawy, drożały z tygodnia na tydzień. Teraz sytuacja się odwróciła. Podobnie jak w samej stolicy popyt osłabł, klientów brakuje, a ceny spadają. W zależności od lokalizacji dziś można kupić nowe mieszkanie za miastem od kilku do nawet 20 proc. taniej – mówi Marcin Drogomirecki, analityk z serwisu Oferty.net.

 

Różnice w cenach

Także Marcin Jańczuk z agencji Metrohouse uważa, że spadek cen w lokalizacjach podwarszawskich jest bardziej widoczny w inwestycjach z rynku pierwotnego niż ogłoszeniach mieszkań używanych.

– Lokalne rynki pod Warszawą zawsze będą stanowić konkurencję dla stołecznego rynku mieszkań – podkreśla Marcin Jańczuk.

Nawet podczas kryzysu dysproporcje w cenach mieszkań pomiędzy stolicą a miastami satelickimi są nadal dobrze widoczne. Dlatego wiele osób, które mają dosyć ograniczone środki, poszukuje na podwarszawskich rynkach, gdzie można sobie pozwolić np. na czteropokojowe mieszkanie w Wieliszewie o powierzchni 63 mkw. za 233 tys. zł, czyli 3698 zł za mkw.

– Dla przyszłych nabywców granica miasta przestaje mieć znaczenie przy poszukiwaniach. Czy to taka duża różnica, że mieszkamy nie na Tarchominie, ale np. w Jabłonnie? Czas dojazdu do centrum jest porównywalny, a różnica w cenach dosyć dobrze widoczna. Dysponując kwotą ok. 300 tys. zł, można poszukać nawet w ofertach mieszkań trzypokojowych w nowym budownictwie, co na Białołęce nie jest takie łatwe – przekonuje Marcin Jańczuk.

 

Nie wszędzie tanio

Średnie ceny ofertowe nowych mieszkań spadły w ciągu ostatnich dwóch kwartałów w Pruszkowie o ponad 7 proc., Grodzisku Mazowieckim o 2,5 proc., a w Brwinowie nawet o 14 proc. – podaje Michał Szanecki z Działu Badań i Analiz Emmersona.

Z danych agencji Emmerson Nieruchomości wynika, że większość oferty mieszkaniowej z okolic Warszawy stanowią lokale najnowsze, w stanie deweloperskim lub już wykończone. Ogólnie w miejscowościach podwarszawskich ceny ofertowe wahają się od 4,5 tys. do 12 tys. zł za mkw. Te najwyższe to oczywiście stawki z Konstancina, ale nawet tam można kupić nowe mieszkanie w cenie 6 – 7 tys. zł za mkw.

– Jednak większość ofert jest na poziomie 5 – 6 tys. zł za mkw., a więc dość wysokim – mówi Waldemar Oleksiak, pełnomocnik zarządu w Emmerson Nieruchomości.

Zdaniem Grzegorza Bacińskiego z redNet Consulting trudno mówić o niskich stawkach np. w Pruszkowie, gdzie średnia cena ofertowa mieszkań na rynku pierwotnym wyniosła w styczniu 6162 zł za mkw.

czytaj więcej...

 

Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • gdzie kupujecie akcesoria samochodowe? Liczba postów: 42 Grupa: Trudne tema... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z nagłośnieniem i elektroniką do samochodów, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://radiocar24.p...
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 182 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 351 Grupa: Trudne tema... Z tego co wiem, szukanie pomocy w leczeniu alkoholizmu jest kluczowe na drodze do wyzdrowienia. Dlatego ważne jest mówienie o https://alkodoktor.pl/ jako źródle...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 500 Grupa: Trudne tema... Jeśli dręczą Was infekcje dróg oddechowych, to możecie spróbować roślinnego preparatu dostępnego bez recepty PADMA 28 Formuła, który jest doskonale znany w kraj...
  • Skup mieszkań Liczba postów: 10 Grupa: Trudne tema... Hej, ktoś z Was miał doświadczenia z GRB Nieruchomości? Zastanawiam się nad sprzedażą działki i szukam opinii o nich. Sprawdźcie ich stronę https://grb-nierucho...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >