Konkurs: szafa przyszłości warta 100 tysięcy

Konkurs: szafa przyszłości warta 100 tysięcy

Jeśli do tej pory nie myśleliście o projektowaniu, zacznijcie to robić jak najszybciej, bo warto. Komandor SA ogłasza konkurs na zaprojektowanie Szafy Przyszłości Komandor. Nagroda główna to zysk i prestiż - 100 000 dolarów oraz prezentacja projektu na targach.

Projekt musi być nowatorskim rozwiązaniem szafy lub zabudowy przyszłości do domu mieszkalnego lub mieszkania. Ma mieć zastosowanie w garderobie, sypialni lub korytarzu i być przede wszystkim funkcjonalna. Szafa powinna służyć przede wszystkim do przechowywania ubrań oraz ewentualnie do przechowywania takich urządzeń, jak odkurzacz, żelazko czy różnego rodzaju sprzętów i drobiazgów, których nie używa się na co dzień, a trzeba je gdzieś schować.

Może to być zabudowa prostej wnęki, szafa narożna, zabudowa skosu lub garderoba. Istotny jest aspekt funkcjonalny projektu - zabudowa powinna ułatwiać codzienne użytkowanie, a przede wszystkim umożliwiać szybki dostęp i znalezienie potrzebnych elementów garderoby. Powinna być ekonomicznym wykorzystaniem powierzchni, bezpieczna dla środowiska i dla użytkownika, także dla dzieci i zwierząt.

Projekt powinien uwzględniać dzisiejszy stan techniki oraz musi mieć cechy nowości. Nie może też być adaptacją już istniejących rozwiązań. Projekt powinien zawierać: wizualizację graficzną całości i poszczególnych elementów, opis zabudowy z podkreśleniem,  dlaczego jest to szafa przyszłości oraz wyszczególnieniem jej najważniejszych zalet, dobór konkretnych materiałów do poszczególnych elementów (producent, pełna nazwa, kolor itp.), opis techniczny elementów mechanicznych oraz ich funkcjonalność, dokumentację na tyle szczegółową, aby umożliwiała zakup zaproponowanych materiałów i przygotowanie projektu do produkcji, orientacyjną wycenę, informację o ewentualnym wykorzystaniu patentów osób trzecich.

Przed przysłaniem pracy każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi zgłosić swój udział przez stronę www.vip.komandor.pl, gdzie otrzyma indywidualne hasło dostępu. Prace zostaną rozpatrzone do 31. marca 2011, zaś wyniki ogłoszone na stronie internetowej.  Tam też znajdują się dodatkowe informacje na temat konkursu.

 

 

 

 

Źródło: Grantt Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Bezpieczeństwo w magazynie Liczba postów: 189 Grupa: Aktualności Interesuje mnie hurtownia opakowań Śląsk. Czy możecie polecić sprawdzoną firmę z wieloletnim doświadczeniem? Ostatnio znalazłam firmę Karton-Pak Cieszyn Sp. z o...
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 728 Grupa: Trudne tema... A gdybyście jednak chcieli sprawdzić sobie jakieś inne propozycje, takie jak zakupy stacjonarne, to koniecznie odwiedźcie centrum handlowe Wrocław - https://wro...
  • Bolesne miesiączki-czym zaradzić? Liczba postów: 70 Grupa: Trudne tema... Po pandemii świat drastycznie się zmienił i coraz więcej szkół i internetowych platform edukacyjnych oferuje najwyższy poziom programy, które pomogą Ci budować....
  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 37 Grupa: Trudne tema... Chcę kupić tacie na urodziny zegarek. Myślałem o zegarku Daniel Wellington, co o tym sądzicie? Nosi ktoś może? Jakieś opinie?
  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 135 Grupa: Trudne tema... Oprócz wymienionych tu sposobów na leczenie ja dodałbym jeszcze detoks alkoholowy Myślę, że w niektórych przypadkach jest to wręcz niezbędne

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 803

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >