Konserwacja drewnianych mebli i konstrukcji podczas wiosennych porządków w ogrodzie

Konserwacja drewnianych mebli i konstrukcji podczas wiosennych porządków w ogrodzie

Już niebawem do ogrodów zawita wiosna, a wraz z nią rozkwitną pierwsze kwiaty i pojawi się zieleń krzewów i drzew. Aby w pełni cieszyć się tym wyczekanym widokiem, warto starannie uporządkować przestrzeń wokół domu. Obowiązkowym punktem na liście wiosennych prac ogrodowych jest także odświeżenie drewnianych elementów architektury, które po zimie mogły stracić swój urok. Czytaj dalej

 

Konserwacja drewnianych mebli i konstrukcji podczas wiosennych porządków w ogrodzieDrewnochron Impregnat Eco&Protection

Ogrodzenie pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale i estetyczną, świadcząc o dobrym guście mieszkańców. Zanieczyszczone i wyblakłe po zimie wymaga zatem stosowanej konserwacji, np. Impregnatem Eco & Protection marki Drewnochron. Preparat podkreśli piękną strukturę drewna, ale przede wszystkim będzie je chronił przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych, w tym przed odpowiadającą za jego degradację wilgocią, a także zabezpieczy surowiec przed rozwojem pleśni i glonów.

 

Konserwacja drewnianych mebli i konstrukcji podczas wiosennych porządków w ogrodzie

Drewnochron Impregnat Eco&Protection

Czytaj również: Odnawiamy karmnik dla ptaków


Drewniane meble, nawet jeśli zimą nie były wystawione na zewnątrz, także mogą potrzebować odświeżenia, by w sezonie cieszyły zadbanym wyglądem. Stosując odpowiednie preparaty ochronno-dekoracyjne za jednym zamachem można zapewnić im kompleksową ochronę i nadać nową estetykę. Zielony odcień Impregnatu Extra Powłokotwórczego od Drewnochron będzie efektownie komponować się z ogrodową roślinnością. Formuła produktu pozwala za zachowanie widocznego usłojenia, które w dużej mierze decyduje o uroku tego naturalnego surowca.

 

Konserwacja drewnianych mebli i konstrukcji podczas wiosennych porządków w ogrodzieDrewnochron Impregnat Extra Powłokotwórczy

Czytaj również: Kolorowy ogród nie tylko od kwiatów - malujemy meble i dekoracje ogrodowe

 

Śnieg i mróz, których w tym sezonie nie brakowało, mogły osłabić drewniane deski na tarasach czy balkonach. Dlatego w ramach przygotowań do wiosny warto również ocenić ich kondycję i przeprowadzić prace pielęgnacyjne. Do renowacji podłogi świetnie sprawdzą się oleje. Zapewnią bardzo dobre nasycenie drewna, wzmacniając jego strukturę i zapobiegając rozsychaniu. A to wszystko z zachowaniem szlachetnego efektu dekoracyjnego.

 

Konserwacja drewnianych mebli i konstrukcji podczas wiosennych porządków w ogrodzieDrewnochron Olej do drewna

Źródło: Practum / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >