Kredyt na kupno mieszkania u dewelopera? O zmianach w podejściu do klienta.

Kredyt na kupno mieszkania u dewelopera? O zmianach w podejściu do klienta.

Kredyt na kupno mieszkania u dewelopera? Czy taka oferta może być konkurencyjna? Nastały niełatwe czasy. Zdobycie klienta nie jest rzeczą oczywistą ani łatwą. Czytaj dalej

Firmy z ugruntowaną pozycją na rynku mogą liczyć, że znana marka zadziała, trudniej jest nowopowstałym, muszą bowiem przekonać do siebie klienta, zdobyć jego zaufanie.  Nie znaczy to jednak, że każda duża i uznana firma może spać spokojnie. Nowe, dynamiczne i prężnie rozwijające się podmioty gospodarcze mogą być bardziej pomysłowe, innowacyjne czy elastyczne w podejściu do klienta. I taka zasada dotyczy niemal każdego rodzaju biznesu.

Co oznacza to dla klienta? Doczekaliśmy się czasów, kiedy podaż jest większa niż popyt lub możliwości klienta. To zaś skłania firmy, które oferują nam pewne towary czy usługi do ciągłych poszukiwań nowych rozwiązań. Muszą nas bowiem zachęcić do wyboru tego, a nie innego towaru, tego a nie innego sklepu czy usługi. Taki stan rzeczy może wyjść klientowi tylko na dobre. Przykładem mogą być rozwiązania ułatwiające klientowi codzienne funkcjonowanie, można je mnożyć: w kasie supermarketu zapłacimy swoje rachunki za gaz czy prąd, w salonie kosmetycznym możemy skorzystać z zabiegów jednocześnie oddając nasze dzieci pod fachową opiekę instruktorów tańca czy nauczycieli rysunku. To tylko przykłady działań, które wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Życie zabieganego konsumenta musi być łatwiejsze, w jednym  miejscu powinien załatwić kilka spraw, to dla niego oszczędność czasu.

Również w branży deweloperskej obserwujemy od kilku lat działania maksymalnie ułatwiające kupno wymarzonego M. Mimo że zapotrzebowanie w naszym kraju na mieszkania ciągle jest spore, ich sprzedaż nie zawsze jest łatwa. Już nie wystarczy wysoka jakość wykonania czy odpowiednia lokalizacja inwestycji. Jedną z dodatkowych usług, na jakie może liczyć tu klient jest kredyt na kupno mieszkania u dewelopera. I może niejedna osoba się zdziwi, ale właśnie deweloperzy są pierwszym doradcą kredytowym przyszłych inwestorów, a nawet kompleksowo organizują wszelkie sprawy związane z kredytem.

Tomasz Sujak z Archicomu podkreśla: -Jako jeden z pierwszych deweloperów zaoferowaliśmy swoim klientom takie rozwiązania. Są oni pozytywnie zaskoczeni taką ofertą i chętnie korzystają z fachowej porady w kwestii możliwości zaciągnięcia kredytu. W taki sposób pomagamy w finansowaniu  naszych wszystkich inwestycji we Wrocławiu- dodaje Sujak.
Kupujący mogą wypełnić ankietę kredytową, która na kolejnym spotkaniu pozwoli na przedstawienie kilku ofert kredytowych z różnych banków. Nie musimy się zatem obawiać, że deweloper narzuca nam wygodny dla siebie bank.

Z takiego podejścia do klienta i jego potrzeb korzystają wszystkie strony. Klient w jednym miejscu nie tracąc czasu i nie stojąc w kolejnych korkach odwiedzając wiele  banków może w jednej chwili zdobyć niezbędne informacje o kredycie. Deweloper jest rzeczywiście zainteresowany sprzedażą mieszkania, dlatego ułatwia klientowi wszelkie formalności, zadowolony klient, który kupi mieszkanie to kolejny sukces sprzedającego.

Przejmując kontakt z bankiem, deweloper dba o dostarczenie mu kompletnej dokumentacji inwestycji, to skraca proces kredytowy. Taki sposób działania oznacza dla klienta oszczędność czasu i uniknięcie rozmów na techniczne tematy. Kończą się bowiem czasy, kiedy to każdy Polak musiał być mechanikiem, hydraulikiem, prawnikiem. Wreszcie jest tak, że nauczyciel ma prawo nie wiedzieć, jak naprawia się sprzęgło w samochodzie. Również nie każdy kredytobiorca musi zostać ekspertem w dziedzinie „kredyt na kupno mieszkania u dewelopera- wymagana dokumentacja techniczna inwestycji”. Wreszcie na współpracy z deweloperem korzysta bank, który otrzymuje solidną dokumentację, a to skraca i upraszcza czynności związane z analizą kredytowanej nieruchomości. Bank, który na co dzień współpracuje z firmą budującą mieszkania może zrezygnować z niektórych wymagań, co znów skraca procedurę przyznawania kredytu klientowi indywidualnemu.

Kredyt na kupno mieszkania u dewelopera wiąże się z dodatkowymi korzyściami finansowymi. Zaufany deweloper może wynegocjować dla swoich klientów lepsze warunki, niższą marżę, prowizję. Ważne, aby kredytobiorca mógł wybrać spośród kilku ofert. Opisany przykład wyjścia klientowi naprzeciw, to wynik zmiany podejścia, jaka dokonała się w naszym kraju w ciągu ostatnich lat. Zwłaszcza w tak trudnych branżach jak budownictwo mieszkaniowe czy indywidualne właściciele firm muszą wykazać się dużą pomysłowością i elastycznością, aby zadowolić wymagającego klienta.

Taką konieczność zmiany w podejściu do klienta, uwzględnienie jego potrzeb, sytuacji życiowej już kilka lat temu zauważył Robert Skulimowski, właściciel firmy Wellmade.
-Podobnie jak w budownictwie mieszkaniowym wykonawca domów pod klucz musi uwzględnić, że klient nie jest często w stanie załatwić sprawnie wszelkich formalności związanych z budową, dlatego trzeba mu w tym pomóc- twierdzi Skulimowski.

Wymienione przykłady potwierdzają, że kredyt na kupno mieszkania u dewelopera nie musi być drogą przez mękę, a budowa domu niekoniecznie oznacza urlop bezpłatny na załatwienie formalności.

 

Źródło: FreshPR.pl / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18526 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >