Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Popyt na kredyty mieszkaniowe pomimo zaostrzonych kryteriów nie maleje

Pomimo zaostrzenia kryteriów, w I kwartale 2016 roku nastąpił znaczny wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe – wynika z analizy Narodowego Banku Polskiego. Czy to oznacza, że rosnące wymagania nie powstrzymają utrzymującej się od dłuższego czasu hossy na rynku nieruchomości?

Klienci parabanków będą mieli lepszą ochronę.

11 marca br. wchodzi w życie część przepisów nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Zmiany mają ograniczyć możliwość pobierania przez firmy parabankowe nadmiernie wysokich odsetek i prowizji od kredytów.

Co z programem MdM w 2016 r.?

Wobec realnej groźby szybkiego wyczerpania środków przeznaczonych na program Mieszkanie dla Młodych w 2016 r. posłowie opozycji (PO) złożyli wniosek o zaplanowanie w tegorocznym budżecie dodatkowych środków na ten cel. W grę wchodzić miałaby kwota aż 800 mln zł.

Nowa ustawa frankowa

Długo oczekiwany projekt ustawy autorstwa prezydenckich ekspertów, zawierający propozycję systemowego rozwiązania problemu walutowych kredytów mieszkaniowych, w końcu ujrzał światło dzienne. Tak jak w przypadku poprzednich tego typu inicjatyw pojawia się pytanie: co dalej?

Zmiany czekają kredytobiorców

W ostatnich dniach podjęto szereg działań, które przełożą się na sytuację kredytobiorców. Sprawdzamy co to dla nich oznacza.

Życie z droższym frankiem

Dokładnie rok temu, 15 stycznia, osoby posiadające kredyty mieszkaniowe we frankach szwajcarskich z niedowierzaniem obserwowały zmiany kursu tej waluty. Całkowicie niespodziewana i przecząca dotychczasowym komunikatom decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego o zaprzestaniu polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka doprowadziła do skokowego wzrostu wartości szwajcarskiej waluty.

Co po zakończeniu programu MdM? Kasy oszczędnościowo-budowlane.

Program MdM zakończy swój żywot zgodnie z planem z końcem 2018 r. Mają go zastąpić kasy oszczędnościowo-budowlane.

Jak zmieniła się sytuacja kredytobiorców frankowych?

15 stycznia 2015 roku to data, którą wielu kredytobiorców zapamięta na długo. Tego dnia Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) podjął decyzję o zaprzestaniu obrony kursu EUR/CHF na poziomie 1,20, co zaowocowało gwałtownym umocnieniem helweckiej waluty. Skutki tej decyzji odczuli także Polacy, którzy spłacają kredyty w szwajcarskiej walucie. Jednak mimo wielu zapowiedzi, przez rok sytuacja tych osób niewiele się zmieniła, a problem kredytów frankowych nie został w ogóle rozwiązany.

Jak w prosty sposób zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Już w grudniu ubiegłego roku po informacji o wprowadzeniu podatku bankowego pierwsze banki zdecydowały o podwyższeniu marż kredytów hipotecznych. Dotychczas dość przystępny sposób pozyskiwania finansowania staje się coraz droższy, ale i trudniej dostępny. Warto więc sprawdzić, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, by uzyskać kredyt w takiej wysokości, o jaką będziemy wnioskować.

Czy 10% wkładu własnego wystarczy?

W ubiegłym roku w większości banków można było uzyskać kredyt hipoteczny posiadając 10% wkładu własnego. Tylko cztery wymagały od kredytobiorców wyższych oszczędności. W tym roku o kredyt na 90% wartości nieruchomości będzie znacznie trudniej. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że obecnie aż 8 banków nie udzieli takiego wsparcia.


Stron: 60 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  14 15 16 17 18  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19693 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >