Kupujesz mieszkanie – sprawdź, w jaki sposób będzie ogrzewane

Kupujesz mieszkanie – sprawdź, w jaki sposób będzie ogrzewane

Aż 85% osób planujących w ciągu najbliższych dwóch lat zakupić mieszkanie, jako jeden z czynników decydujących o jego wyborze, wskazuje przyszłe koszty eksploatacyjne, których dużą część stanowią koszty związane z ogrzewaniem. Eksperci Warszawskiego Ciepła podkreślają, że warto zwrócić uwagę, skąd ciepło będzie dostarczane do inwestycji – czy z indywidualnych kotłowni korzystających z gazu lub oleju opałowego, czy też będzie to ciepło sieciowe z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Ciepło sieciowe jest najbardziej ekonomicznym sposobem ogrzewania. Porównując ceny ogrzewania – ciepło sieciowe jest aktualnie tańsze od ogrzewania gazem o 26%, a w przypadku oleju opałowego o 48%!

- Na cenę ciepła sieciowego mają wpływ dwa czynniki – koszt produkcji oraz koszt dystrybucji. Ciepło dla mieszkańców Warszawy produkowane jest
w elektrociepłowniach należących do Vattenfall Heat Poland, które produkują ciepło w kogeneracji. W jednym procesie technologicznym wytwarzana jest energia elektryczna i cieplna, co pozwala na zaoszczędzenie ok. 30% paliwa w stosunku do produkcji w dwóch odrębnych zakładach. Za dystrybucję ciepła na terenie Warszawy odpowiada Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które dzięki właściwemu zarządzaniu  systemem ciepłowniczym oraz jego stałej i sukcesywnej modernizacji może zaoferować odbiorcy końcowemu niski koszt dystrybucji  ciepła. Obie instytucje podlegają kontroli państwowego regulatora, którym jest Urząd Regulacji Energetyki. Każda planowana zmiana cen jest przez niego weryfikowana – wyjaśnia Piotr Stachowiak, ekspert Warszawskiego Ciepła .

Warszawiacy, którzy wzięli udział w badaniu „Postrzeganie ciepła sieciowego wśród osób zamierzających kupić mieszkanie” jako największy atut ogrzewania wskazywali właśnie ekonomiczność. Poza tym, respondenci doceniali jego niezawodność, bezobsługowość oraz dostępność.

- Warszawskie Ciepło odpowiada na potrzeby i oczekiwania warszawiaków – jest niezawodne. Pracownicy SPEC dbają o to, by system ciepłowniczy działał sprawnie przez cały rok. Węzły cieplne są bezobsługowe, a dzięki automatyce pogodowej dostarczają ciepło w ilości odpowiadającej aktualnym potrzebom obiektu. Z tej funkcji korzysta obecnie ponad 76% naszych klientów. Ewentualne problemy eksploatacyjne eliminujemy niezwłocznie, m.in. dzięki działającemu całodobowo Pogotowiu Ciepłowniczemu. – informuje Jerzy Palczewski ekspert Warszawskiego Ciepła .

Ponadto, ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej jest bezpieczne dla zdrowia i życia jego użytkowników. Nie wymaga, ani nie narzuca, obowiązku przestrzegania żadnych sposobów postępowania, czy zachowania środków ostrożności. Cecha ta jest doceniana przez ponad połowę  warszawiaków, którzy już są odbiorcami ciepła.

Warto podkreślić, że dla 69% osób planujących w ciągu najbliższych dwóch lat zakupić mieszkanie, ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej będzie dodatkowym atutem mieszkania przy jego wyborze.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Multi Communications Sp. z o.o./ budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >