Mieszkania w zespołach szeregowych

Mieszkania w zespołach szeregowych

Wiele osób staje przed trudnym wyborem mieszkanie, czy dom. Dom z ogrodem to marzenie nie jednej rodziny, ale zwykle jest to duży wydatek. Ponadto dom najczęściej wiąże się z przeprowadzką daleko za miasto.

 

Dla tych, którzy marzą o domu z ogrodem, ale zasobność portfela ich ogranicza powstały interesujące koncepty mieszkań w których można poczuć się jak w domu. W podpoznańskiej Dąbrówce znajduje się osiedle budowane już od 10 lat przez znanego dewelopera firmę Linea, które w dużej części składa się z mieszkań w zespołach szeregowych. W takich szeregowcach znajdują się od dwóch do czterech niezależnych lokali. Większość mieszkań posiada własny ogród.

 

Lokalizacja to jeden z ważniejszych czynników, determinujący wybór nieruchomości. Warto jednak rozpatrywać lokalizację danej inwestycji nie tylko pod kątem rzeczywistej odległości od centrum miasta, lecz także brać pod uwagę infrastrukturę drogową oraz czas dojazdu do pracy, czy szkoły. Przykładowo dojazd z Naramowic, części Starego Miasta do Centrum często zajmuje ponad 40 minut, choć to zaledwie 5 kilometrów od Starówki. Tymczasem dojazd do Centrum Poznania z Dąbrówki (gmina Dopiewo), dzięki nowej drodze S11 oraz dwujezdniowej Bukowskiej zajmuje średnio aż 10 minut mniej.

 

Czytaj również: Małe mieszkania są w cenie

 

Dom wydaje się lepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę takie czynniki jak jakość powietrza, natężenie hałasu oraz wypoczynek. Z drugiej jednak strony dom to większe koszty eksploatacyjne, oraz konieczność  samodzielnych napraw. Rozwiązaniem pośrednim są mieszkania w dobrej lokalizacji, dające taki komfort życia jak w niezależnym domu, a jednocześnie nie obciążone wadami takich nieruchomości.

 

 

- Zaproponowaliśmy jedno oraz dwupoziomowe mieszkania z ogrodami. Wszystkie nasze projekty charakteryzują się wysoką funkcjonalnością– mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. – Do końca marca klienci mogą otrzymać rabat sięgający nawet 20.000 złotych na wybrane mieszkania z naszej oferty – dodaje.

 

Ceny mieszkań w których można poczuć się jak w domu zaczynają się już od 215.000 złotych. Za taką kwotę trudno kupić atrakcyjne mieszkanie z ogrodem w Poznaniu.

 

Czytaj również: Bezpieczny zakup mieszkania u dewelopera


- Warto podkreślić, że koszty eksploatacji naszych mieszkań są dużo niższe niż koszty utrzymania nieruchomości w centrum – mówi Adam Wędrychowicz. – Wszystkie media mamy wykonane indywidualnie, nie ma tzw. czynszu, a opłaty administracyjne wynikające z przynależności do tzw. Wspólnoty to wydatek ok. 0,50 zł/m2! Poza tym, już w fazie projektowej zadbaliśmy o rozwiązania  budowlane (odpowiednie ściany, izolację termiczną, okna) zmniejszające koszty eksploatacyjne  budynków – dodaje Wędrychowicz.

 

Mieszkania, które dają poczucie bycia w niezależnym domu to przyszłość rynku nieruchomości. Ten typ nieruchomości kumuluje w sobie pozytywne cechy domu jak i mieszkania.

 

Źródło: Forte PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 370

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >