Na GPW bez zmian

Na GPW bez zmian

Po środowym zamknięciu sesji na GPW praktycznie na zero (WIG – 0,02%), w czwartek warszawski parkiet jak na razie znów stoi w miejscu i zachowuje się tym samym gorzej od swoich zachodnich i zaoceanicznych odpowiedników. Czytaj dalej

 

Wczorajsza decyzja Fed nie zaskoczyła, bo tak jak tego szeroko oczekiwano amerykański bank centralny nie zdecydował się na wdrożenie w życie trzeciej rundy luzowania ilościowego. Treść komunikatu sugeruje jednak, że może do tego dojść już w niedalekiej przyszłości, zapewne we wrześniu. Dziś w centrum uwagi inwestorów operujących na światowych rynkach finansowych, w tym także na polskim akcyjnym znajduje się popołudniowa decyzja Europejskiego Banku Centralnego.

 

Czytaj również: Aktywność na warszawskim rynku biurowym

 

Jej ogłoszenie nastąpi o godz. 13:45, a 45 minut później odbędzie się towarzysząca jej konferencja prasowa. Po ubiegłotygodniowej wypowiedzi szefa EBC odnośnie tego, że Bank w związku ze swoim mandatem uczyni wszystko do konieczne, aby uratować euro, oczekiwania inwestorów co do znacznej skali działań, które to zostaną podjęte już dziś są znaczne. Pytanie tylko na co się EBC zdecyduje. Do wyboru ma przecież m.in. wznowienie zakupów obligacji w ramach programu SMP, uruchomienie programu LTRO3 oraz kolejną obniżkę poziomu stóp procentowych. 

 

Po stronie makro

Przedstawione dziś o godz. 11:00 dane z Eurolandu pokazały głębszy niż oczekiwano spadek dynamiki wzrostu cen producenckich. W czerwcu wskaźnik PPI zwyżkował w ujęciu rok do roku jedynie o 1,8% wobec 2,3% w maju, choć spodziewano się jego odczytu na poziomie 1,9%. Po południu oprócz wskazywanej już powyżej decyzji EBC swoją podejmie także Bank Anglii. Zostanie ona przedstawiona o godz. 13:00, a zdaniem analityków poziom stóp procentowych na Wyspach pozostanie niezmieniony (0,5%). Oprócz tego inwestorów czekają dziś jeszcze trzy publikacje z USA odnośnie: planowanych zwolnień w firmach za lipiec (godz. 13:30 raport firmy Challenger, Gray & Christmas), liczby nowych bezrobotnych w tygodniu do 28 lipca (godz. 14:30) i zamówień w przemyśle za czerwiec (godz. 16:00).  

 

Czytaj również: Jak efektywnie zarządzać cenami sprzedaży


Bieżąca sytuacja rynkowa

O godz. 12:09 indeks WIG20 szedł w dół o 0,01% do 2188,49 pkt, a indeks WIG zniżkował o 0,04% do 40138,60 pkt. W tym samym czasie paneuropejski indeks STOXX Europe 600 rósł o 0,55% do 264,02 pkt, a kontrakty terminowe na amerykański indeks S&P500 handlowane były na 0,46% plusie (1376,45 pkt).

2012-08-03
Źródło: DK Notus / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >