Nabycie budynku biurowego Alma w Warszawie

Nabycie budynku biurowego Alma w Warszawie

12 sierpnia Maciej Jaglarz reprezentujący polską firmę Rotaria S.A. zawarł transakcję nabycia budynku biurowego Alma w Warszawie od Invesco Real Estate. W transakcji nabywcę reprezentowała międzynarodowa firm doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.

 

Biurowiec Alma jest wynajęty w 100%. Oferuje 6.000 mkw. powierzchni najmu rozmieszczonej w dwóch budynkach. Główny budynek został zbudowany w 1960 r., gruntownie odnowiony w 1998 r. Przylegająca dwupiętrowa część powstała w 2001 r. Biurowiec Alma mieści się w prestiżowej części dzielnicy Mokotów, przy ul. Marynarskiej 13, w bezpośredniej bliskości Galerii Mokotów, w jednej z najlepszych lokalizacji biurowych poza centrum miasta. Położenie nieruchomości zapewnia doskonałą widoczność. Głównymi najemcami są Renault, RCI Bank, Pol-Assistance oraz Call Center Poland.

 

 Czytaj również: Monday Development i Unidevelopment wspólnie realizują inwestycję mieszkaniową


Invesco Real Estate zarządza nieruchomością w imieniu właściciela obiektu spółki PRP Sp. z o.o. Sprzedającego reprezentowała firma Savills. Tomas Picha, Dyrektor działu ds. transakcji na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział: „Sprzedaż budynku Alma była wpisana w plan strategii długoterminowej, który musieliśmy zweryfikować po 2009 r. Od czasu jego zakupu w 2002 r. był w 100% wynajęty. Cieszę się, że inwestorzy typu private equity w Polsce dysponują odpowiednimi środkami na zakup nieruchomości komercyjnych na polskim rynku”.


Czytaj również: Ile powierzchni biurowej wynajęto?

 

Piotr Szmilewski, Starszy Konsultant z Grupy Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield, powiedział: „Transakcja ta doskonale wpisuje się w strategię rozwoju firmy Rotaria na rynku warszawskim. Biurowiec Alma zapewnia stabilne przychody”.


2011-08-16
Źródło: First PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18523 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >