Nowa inwestycja w Warszawie. Point House przy Potoku Służewieckim.

Nowa inwestycja w Warszawie. Point House przy Potoku Służewieckim.

Nowa inwestycja mieszkaniowa firmy Unidevelopment powstaje na jednej z najbardziej atrakcyjnych działek w okolicy Galerii Mokotów. Czytaj dalej

Od zachodu sąsiaduje z Potokiem Służewieckim, a od południa z Torem Wyścigów Konnych (138 hektarów terenów zielonych) objętym opieką konserwatora zabytków. Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię AMP STUDIO. W budynku znajdzie się 236 mieszkań o powierzchniach od 34 do 123 m2.

Inwestycja o nazwie Point House powstaje kilkanaście metrów od Toru Wyścigów Konnych. Z najwyższych pięter budynku będzie wyjątkowa perspektywa na niemal 140 hektarów zieleni, jeziorko, liczne kanałki wodne, a także wyścigi konne. To okolica przede wszystkim mieszkaniowa z dobrym zapleczem handlowo-usługowym. Bezpośrednie otoczenie Point House jest w pełni zagospodarowane. Od najbliższych sąsiadów z zachodniej strony dzieli inwestycję Potok Służewiecki, a następnie obszerny dziedziniec osiedla. Część północna działki graniczy z ulicą Rzymowskiego, ale dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu inwestycji zminimalizowano liczbę mieszkań z oknami wychodzącymi na tę stronę. Pierwsze kilkanaście mieszkań zostało już zarezerwowanych mimo, iż sprzedaż ruszyła dopiero we wrześniu po premierze inwestycji na pierwszych w sezonie targach mieszkaniowych w Warszawie.

Targowa premiera


 „Mokotów wciąż utrzymuje pozycję lidera wśród warszawskich lokalizacji. A że ofert z rynku pierwotnego jest tam znacznie mniej niż z rynku wtórnego, telefony od klientów rozdzwoniły się niemal natychmiast po ustawieniu tablic informacyjnych na terenie inwestycji.” – mówi Mariola Matczak-Augustyniak, kierownik sprzedaży Unidevelopment. „90% gości, którzy pojawili się przy stoisku Unidevelopment podczas targów mieszkaniowych, było zainteresowanych właśnie Point House.” – ocenia Sylwia Nowakowska, która prowadzi sprzedaż nowej inwestycji Unidevelopment. „Wielu z nich przyszło na targi tylko z uwagi na nią. O premierze dowiedzieli się z reklam zapowiadających targi lub widzieli rozpoczęte na terenie Point House prace budowlane.”

Mieszkaniami w Point House interesowały się osoby do około 45 roku życia, przede wszystkim dotychczasowi mieszkańcy okolic Galerii Mokotów, a także pracownicy zlokalizowanych tu biur. Większość chce podwyższyć komfort życia: ich celem jest zamiana obecnie zajmowanego metrażu na większy. Zainteresowaniem klientów cieszyły się głównie mieszkania 2-pokojowe do około 60m2 i 3-pokojowe do 80m2, ale znaleźli się też amatorzy bardzo dużych powierzchni (160 – 180 m2), które można uzyskać poprzez łączenie lokali. Zaproponowane ceny spotkały się z bardzo dobrym odbiorem osób świadomych wartości samej lokalizacji Point House. „Pierwsze pytanie odwiedzających jest zawsze o lokalizację.” – o wrażeniach z targów mówi Sylwia Nowakowska. „Na hasło ’Mokotów’ klienci od razu przechodzili do konkretnych pytań: o powierzchnię mieszkania, jego usytuowanie, a dopiero na końcu dopytywali o ceny.” – podsumowuje.

 

Projekt

Point House zaprojektowano na planie trójkąta. Południowy bok inwestycji sąsiaduje z terenem Wyścigów Konnych, a wschodni – z ulicą Pallutha. Pomiędzy dwoma skrzydłami budynku znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw oraz ogródki przynależne do parterowych mieszkań. Od strony zachodniej teren osiedla będzie w naturalny sposób zamknięty przez Potok Służewiecki. Wzdłuż Potoku powstanie krajobrazowa alejka. W inwestycji znajdzie się 236 mieszkań o podwyższonym standardzie wykończenia, 250 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz lokale usługowe. Podstawa budynku ma 7 kondygnacji, a urozmaiceniem bryły są dwie dominanty (11- i 15-kondygnacyjna). Wśród mieszkań najmniejsze ma 34 m2, a największe 123 m2., przy czym w ofercie przeważają lokale dwupokojowe. Niemal wszystkie mieszkania na piętrach posiadają loggię lub taras, a na parterze – ogródki. W budynku zaplanowano dwupoziomowy parking podziemny. Elewację i powierzchnie wspólne ozdobią: naturalny kamień, drewno, szkło oraz uszlachetnione odmiany tynku. Powierzchnie wspólne – halle, klatki schodowe i recepcja o reprezentacyjnym charakterze, będą przestronne i eleganckie. Osiedle będzie monitorowane i chronione, a mieszkania wyposażone w videodomofony.

Zastosowane rozwiązania

Przyjęte rozwiązania budowlane uwzględniają aspekt ochrony termicznej i akustycznej budynku, a także komfortu cieplnego, mieszkań. Inwestycja będzie wyposażona w wysokosprawną wentylację mechaniczną z higrosterowalnym systemem nawiewu świeżego powietrza oraz chroniący przed przegrzewaniem wnętrz system zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych. W oknach lokali na parterze zostaną zamontowane szyby antywłamaniowe, a w wyższej dominancie, od 8 piętra będzie klimatyzacja. Powyższe rozwiązania mają na celu nie tylko zapewnienie najwyższego komfortu mieszkańcom, ale wpływają także zasadniczo na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Dojazdy

Zmotoryzowani dojadą do centrum Aleją Niepodległości lub ulicą Puławską. Poza godzinami szczytu można pokonać tę odległość w 15 min., a rano w 25-30 min. Można także skorzystać z komunikacji miejskiej. Do najbliższej stacji metra (Ursynów) jest ok. 1200 metrów, a przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się przy ul. Rzymowskiego (Wyścigi 03 i 04) i Puławskiej (Wyścigi 01 i 02). W 2012r. zostanie oddana do użytkowania ul. Cybernetyki i Obwodnica Warszawy (część przy lotnisku). Będzie łatwiej dojechać do wszystkich rejonów Warszawy, rozładuje się także ruch na ul. Rzymowskiego.

Bezpieczeństwo inwestycji

Unidevelopment Sp. z o.o. jest firmą deweloperską, należącą w 100% do UNIBEP S.A. – dynamicznie rozwijającej się i stabilnej finansowo spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Realizacja inwestycji Point House ma zapewnione finansowanie przez konsorcjum banków PBS i SBR.

Unidevelopment Sp. z o.o. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Źródło: Empirius / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 60

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >