Obserwatorium Słoneczne Solaris - prezentacja historii Podboju Kosmosu

Obserwatorium Słoneczne Solaris - prezentacja historii Podboju Kosmosu

Marzysz o podróży w kosmos? Chciałbyś stanąć na księżycu? Solaris Center (Opole, Plac Kopernika 16) zaprasza dzieci i młodzież do Obserwatorium Słonecznego na prezentację historii Podboju Kosmosu.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę (30.05) o godzinie 12.00. Wszyscy zainteresowani zobaczą „kosmiczne zdjęcia”, poznają najbliższe plany NASA, historię katastrof oraz odkryją budowę statków kosmicznych.
Ponadto na uczestników będą czekać prezenty (bagaże podróżne, galanteria skórzana) ufundowane przez sklep Puccini, znajdujący się w Solaris Center. Na spotkanie Solaris Center zaprasza dzieci wraz z rodzicami.

OBSERWATORIUM SŁONECZNE SOLARIS
Obserwatorium Słoneczne w Solaris Center jest pierwszym powszechnie dostępnym obserwatorium astronomicznym. Jego główną funkcją jest udostępnienie szerokiej publiczności teleskopu słonecznego służącego do codziennej obserwacji tarczy Słońca oraz chromosfery w linii wodoru H-alfa. Zamontowany sprzęt pozwoli wszystkim chętnym na swobodne korzystanie z urządzenia w godzinach funkcjonowania Solaris Center, a za wizytę w obserwatorium i skorzystanie z jego urządzeń nie będzie pobierana żadna opłata!Ponadto obserwatorium będzie dostarczać treści multimedialne dotyczące Słońca, aktywności słonecznej, układu planetarnego oraz wszechświata.  W ten sposób obiekt pełnić będzie ważną funkcję popularyzatorską i edukacyjną.
Patronat honorowy nad obserwatorium objął Prezydent Miasta Opole - Ryszard Zembaczyński, natomiast patronat naukowy – Rektor Uniwersytetu Opolskiego – Krystyna Czaja.

SOLARIS CENTER
Solaris Center to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt handlowo – rozrywkowy, w którym na przestrzeni ok. 18,5 tys. m kw. powierzchni handlowej znalazło się 86 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum Opola, z wygodnym dostępem dla ruchu pieszego i samochodowego. Unikalna archi-tektura obiektu łączy walory nowoczesnej przestrzeni miejskiej, obejmującej strefy handlowe i rozrywkowe wraz z istniejącymi elementami i formami architektury miejskiej. Projekt galerii integruje istniejący multipleks kinowy z pasażami handlowymi i restau-racjami, a wizja architektoniczna tworzy unikalny układ urbanistyczny, harmonijnie wpi-sujący się w otoczenie.
Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, jakie twórcy Solaris Center przygotowali dla odwie-dzających je gości są: „Obserwatorium Słoneczne” – pierwsze na świecie obserwa-torium słoneczne w centrum handlowym, umożliwiające prowadzenie ciągłych ob-serwacji Słońca oraz po raz pierwszy w galerii handlowej w Polsce, „Interaktywna Podłoga”, dostarczająca mieszkańcom Opola nowych wrażeń.

 

Źródło: Plus Communication / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 93

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >