Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywem

Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywem

Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widoczna jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pragną kolorystycznej odmiany. Czytaj dalej

 

 

Zgodnie z modą

Brąz w różnych wersjach to kolor bardzo na czasie. Dowodzi tego raport firmy Pantone opisujący trendy kolorystyczne na jesień/zimę 2022/2023. Dokument, już tradycyjnie, został ogłoszony przy okazji imprezy modowej London Fashion Week.

 

Pantone wymienia zwykle 10 najbardziej wyróżniających się kolorów i 5 klasyków. Wśród nich pojawiły się aż dwie wersje brązowego. W pierwszej grupie znalazł się kolor określony jako „kawa z cykorii” (chicory coffee), czyli palony, ziemisty brąz, z kolei na liście klasyków figuruje „kawa mrożona” (iced coffee), czyli kawowy camel z kremowym odcieniem.

 

Klient nasz pan

Rynkowe tendencje i mody to jednak nie jedyna przesłanka firmy Plast-Met, aby planować kolorystyczną rewolucję. Równie istotne są opinie klientów i dystrybutorów, którzy zgłaszają potrzebę rozszerzenia oferty o nowe barwy. Wśród tych najczęściej wymienianych są właśnie brązy i camele. Na ich popularność wpływ ma wzmożone zainteresowanie stalą kortenowską wykorzystywaną jako materiał na ogrodzenia. Inwestorom do gustu przypadł szczególnie jej rdzawy kolor i coraz chętniej decydują się na jego zastosowanie w przydomowych aranżacjach przestrzennych.

 

Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywemPlast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Czytaj również: Wszystko co musicie widzieć o ogrodzeniu z betonowych elek

 

- Na popularność brązu wpływ ma także chęć dopasowania barwy ogrodzenia do dachówki czy elementów drewnianych wykorzystanych na budynku – mówi Anna Ryzner, projektantka z firmy Plast-Met.

 

Więcej możliwości

Dodanie nowych kolorów do oferty wynika też z chęci wzbogacenia wzornika – obok odcieni brązu, Plast-Met planuje m.in. oliwkowy i ciemnogranatowy.

 

Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywemPlast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Czytaj również: Ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne na wymiar

 

- Brązy doskonale korespondują z betonowymi bloczkami, murkami czy słupkami – mówi Anna Ryzner. – Pasują do kolorów piaskowych czy barw ziemi, a te ostatnio często pojawiają się na elewacjach. Wciąż testujemy różne rozwiązania, a na naszym placu wystawowym pojawiły się ogrodzenia w kolorze brązowym. Pełną ofertę nowych barw zaprezentujemy na wiosnę 2023 roku. Zapewniam, że jest na co czekać.

Źródło: Orchidea / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18190 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 70

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >