Ostatnie piętro Złotej 44 ukończone

Ostatnie piętro Złotej 44 ukończone

Ostatnie, 54 piętro luksusowego apartamentowca przy Złotej 44 zostało właśnie ukończone. Konstrukcja wieżowca Orco Property Group posiada już prawie 190 metrów wysokości. Czytaj dalej

 

Dziś, z okazji ukończenia prac, budowlańcy umieścili na szczycie wieży tradycyjną „wiechę”.  W ciągu ostatnich miesięcy Złota 44 stała się nowym symbolem luksusu zarówno w dziedzinie architektury, budownictwa, projektowania wnętrz jak i udogodnień, oraz wizytówką nowoczesnej, rozwijającej się Polski. „Osiągnęliśmy naprawdę wiele: od początku zeszłego roku, utrzymując stałe tempo, wznieśliśmy aż 36 pięter, Bank Pekao S.A. potwierdził 100% finansowania inwestycji, a zwieńczeniem naszych sukcesów była decyzja sądu potwierdzająca ważność pozwolenia na budowę” – powiedział Jean-Francois Ott, Prezes Orco Property Group.

 

 

Luksusowy styl życia niedostępny do tej pory w Europie Środkowo – Wschodniej

Wykańczanie wnętrz to kolejny etap budowy Złotej 44 w trakcie którego szczególna uwaga zostanie poświęcona przygotowaniu luksusowych aranżacji oraz funkcjonalnościom powierzchni wspólnych. Takie usługi jak: zastrzeżona wyłącznie do użytku mieszkańców całodobowa obsługa concierge, Złota 44 Klub – przeznaczony do organizowania prywatnych spotkań i przyjęć, piętro rekreacyjne z basenem, saunami i drewnianym tarasem – dostępnymi jedynie dla mieszkańców Złotej 44, czy system HMS – panel dotykowy, umożliwiający zarządzanie wszystkimi udogodnieniami i usługami w budynku – wprowadzą do miasta zupełnie nowy styl życia.

 

Czytaj również: Dolcan rozpocznie realizację 9 nowych inwestycji

 

Warto dodać, iż aby zaspokoić najwyższe oczekiwania – zarówno klientów lokalnych jak i zagranicznych, stworzonych zostało aż pięć nowych luksusowych projektów aranżacji wnętrz. Poszczególne, ponadczasowe style powstały pod wpływem inspiracji motywami azjatyckimi, Art Deco  oraz minimalizmem. Złota 44 jest symbolem nowoczesnej Polski, który swym luksusem, designem, i szerokim wachlarzem dostępnych usług tworzy klasę samą w sobie – i to w skali światowej. Podobnie jak projekty w Nowym Jorku czy Londynie, Złota 44 zapewnia swoim mieszkańcom pełen zakres ekskluzywnych usług.

 

 

Jedna z najbardziej stabilnych inwestycji w Polsce

Szybki, stały postęp prac na budowie, stał się jednym z istotnych powodów zagwarantowania w grudniu ubiegłego roku 100% finansowania Złotej 44 przez Bank Pekao S.A. „W dzisiejszych realiach jest to niezwykle rzadka sytuacja na rynku nieruchomości, wskazująca na stabilność finansową inwestycji i duże zaufanie do inwestora – dodaje Alicja Kościesza, Dyrektor ds. Rozwoju i PR w polskim oddziale Orco Property Group.  Na decyzję banku miały wpływ takie elementy wyróżniające Złotą 44 jak: wysokie zaangażowanie środków własnych Orco Property Group w realizację projektu, świetne wyniki sprzedażowe na obecnym etapie budowy, brak konkurencji w danym segmencie rynku nieruchomości, a także rosnące zaufanie klientów.

 

Czytaj również: Rekordowa sprzedaż mieszkań

 

Budowlany rozmach

Złota 44 to nie tylko najwyższy poziom luksusu, ale również olbrzymie wyzwanie budowlane i technologiczne. Smukła, sprawiająca wrażenie niezwykle lekkiej, blisko dwustumetrowa konstrukcja wymagała pracy olbrzymiej grupy ludzi - codziennie pracowało na budowie nawet 300 osób. Z chwilą rozpoczęcia wykańczania wnętrz, liczba zaangażowanych pracowników zwiększy się do imponującej liczby ponad 1 000 osób. Wykorzystano m. in. 80 tys. ton betonu. Prawdziwym majstersztykiem będzie natomiast elewacja. Każdy z prawie 4 tys. szklanych paneli wykonywany jest indywidualnie, każdy sygnowany będzie logo Złotej 44. Orco Property Group jest pierwszym developerem w Polsce, który zdecydował się na zastosowanie unikatowego rozwiązania trójszybowej fasady – wyjaśnia Alicja Kościesza.

 

 

Plany na przyszłość

Orco Property Group planuje zakończyć stan surowy zamknięty wieżowca w lipcu 2012. W momencie rozpoczęcia Euro 2012 będzie już wykonana większa część fasady budynku, która przywita w centrum Warszawy turystów z całego świata. Prace idą pełną parą, zainteresowanie rośnie szybciej niż postępy w budowie.  W najbliższych tygodniach spodziewamy się sfinalizować kontrakty imponującej liczby apartamentów. Wszystko wskazuje na to, że w chwili, gdy Złota 44 będzie gotowa, wybór mieszkań stanie się znacznie ograniczony – deklaruje Alicja Kościesza. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na Złotą 44 w styczniu 2013 roku. Wieża jest już ukończona! Jestem niezwykle podekscytowany, że udało nam się zrealizować tak unikatowy projekt, wyznaczający nowe trendy zarówno w Warszawie jak i w Europie. Jestem przekonany, że jeszcze długo nie powstanie „druga Złota 44” – powiedział Jean-François Ott, założyciel i prezes zarządu Orco Property Group. 

 

 

Źródło: PR premium / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >