Polski projektant mody urządzi apartament w Mielnie

Polski projektant mody urządzi apartament w Mielnie

Olbrzymi apartament na najwyższym piętrze Dune projektuje znany polski projektant mody Maciej Zień. Specjalnie na potrzeby projektanta i jego wizji eleganckiego nowoczesnego penthouse’u połączono dwa lokale, dzięki czemu powierzchnia zwiększyła się do niespełna 300 m kw. Okna wychodzą teraz na cztery strony świata – zarówno na Morze Bałtyckie, jak i na sosnowe lasy oraz panoramę Mielna. Czytaj dalej

 

Ostatni raz projektant pojawił się w Mielnie z okazji otwarcia apartamentowca Dune. Właśnie wtedy została podjęta decyzja o rozszerzeniu koncepcji projektu penthouse’u.

 

 

Penthouse powiększony do prawie 300 m kw.

Penthouse jaki pierwotnie miał być zaprojektowany przez Macieja Zienia miał 180 m kw. Aranżacja już tego lokalu była dużym wyzwaniem. W trakcie planowania wnętrz zauważono jednak potrzebę zmian. Projektant stanął przed dylematem – jak pogodzić funkcjonalność i maksymalną wygodę tego miejsca i sprostać nawet najbardziej wymagającym gustom. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego miejsca i spotęgować efekty wizualne jakie Dune zawdzięcza swojej lokalizacji, połączono wybrany przez Macieja Zienia penthouse z sąsiadującym. Tym samym przestrzeń znacznie się powiększyła, co daje o wiele większe możliwości aranżacyjne.

 

Ważne jest także to, że jednocześnie zatroszczono się o to, aby nic nie przyćmiło unikalności tego wyjątkowego miejsca – żeby nowa koncepcja nie zakłóciła harmonii penthouse’u, salonu połączonego z pokojem dziennym i jadalnią, z których roztacza się piękny widok na fale Bałtyku. Dzięki tej lokalizacji i połączeniu dwóch powierzchni, słońce w penthousie panuje od wschodu do zachodu.

 

Czytaj również: Zakończono ważny etap budowy osiedla Park Ostrobramska 

 

Klienci poszukujący luksusowych przestrzeni są bardzo wymagający. Często penthouse nad morzem czy w górach jest ich drugim, a nawet trzecim domem. Mają różne potrzeby – od wypoczynku z rodziną, na który nierzadko zabierają nianię, służbę i zwierzęta domowe, przez spotkania z przyjaciółmi, do celów typowo biznesowych. Wszystko wiąże się z wygodą, relaksem i komfortem, a to wymaga miejsca i przestrzeni. W naszej gestii leży zapewnienie klientom tego, czego często nie potrzebują na co dzień w swoich domach, czyli o wiele wyższego standardu i przestrzeni do komfortowego wypoczynku – powiedział Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group. – Osoby zainteresowane penthouse’ami w Dune pytają zawsze o to czy jesteśmy w stanie zapewnić im to czego pragną, wygodę jakiej potrzebują, w tego typu rozmowach nawet cena nie jest najważniejsza. To luksus na jaki pozwalają sobie ludzie, dla których cena nie gra roli – dodaje Stein Christian Knutsen.

 

 

Nowa przestrzeń – nowe możliwości

Większa przestrzeń to nie tylko większe możliwości aranżacyjne. Nowa koncepcja to również lepszy widok. Okna będą wychodzić nie tylko na północ i południe, ale teraz również zachód i wschód. Prócz morskich fal i pięknego widoku na korony drzew dochodzi teraz widok na panoramę kurortu. Otwiera to ciekawe możliwości aranżacyjne – przyszli mieszkańcy tego penthouse’u będą mogli budzić się w promieniach wschodzącego słońca.

 

Penthouse zaprojektowany przez Zień Home dla Dune to marzenie o nieograniczonej przestrzeni i otwartym morzu. Dzięki zmianie powierzchni powstały nowe pomieszczenia. W nowym projekcie przewidziano siłownie, bardzo dużych rozmiarów master bedroom, sypialnie dla dzieci oraz pokoje gościnne. Styl i charakter zostanie utrzymany taki jak zaproponowaliśmy w pierwotnym projekcie, jednak będzie ubogacony o nowe elementy. Innowacyjne rozwiązanie projektowe integralnie korzysta z niesamowitego widoku z okien na Morze Bałtyckie – powiedział projektant Maciej Zień.

 

Czytaj również: Biurowiec Epsilon na sprzedaż

 

W swoich projektach Maciej Zień nawiązywał już do motywów związanych z morzem, falami i morską pianą. Projektant przyznał, że Dune i jego lokalizacja zainspirowały go. Jestem zafascynowany tym, co nowe i świeże. Innowacyjny apartamentowiec Dune w Mielnie posiada przepiękny widok na morze. Architektura ta współgra z otoczeniem nadmorskiej panoramy, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów – mówił Maciej Zień podczas spotkania z przedstawicielami Firmus Group.

 

Projekt penthouse’a obejmie jego całkowitą aranżację, będą to wszelkie prace wykończeniowe i dekoracyjne. Wnętrza zostaną umeblowane według wizji Macieja Zienia – wykreowany zostanie określony, spójny styl. Przestrzeń będzie odpowiednio podzielona, wyodrębnione zostaną wszystkie pomieszczenia. W aranżacji wykorzystane zostaną wybrane przez projektanta materiały wykończeniowe ścian i podłóg. Rodzaj oświetlenia, meble na zamówienie, oryginalna armatura i ceramika, sprzęt audiowizualny i wszelkie elementy dekoracyjne wypełnią przestrzeń powiększonego penthouse’a i stworzą niepowtarzalny styl. Wszystko według kreacji Zień Home.

 

Czytaj również: Mieszkanie do remontu

 

Połączenie penthouse’a sprawiło, że na najwyższym piętrze apartamentowca Dune dostępne są już tylko 4 pethouse’y. Jeden został kupiony za 2,4 mln zł, natomiast drugi, o powierzchni ponad 90 m kw. został przyłączony do koncepcji według Macieja Zienia. Dzięki temu zabiegowi apartament na piątym piętrze Dune staje się unikatowym penthouse’em na wybrzeżu – a tym samym, jest jeszcze bardziej pożądany.

 

 

Apartamentowiec Dune jest już gotowy

Otwarcie apartamentowca Dune odbyło się 8 czerwca br., wszystkie apartamenty są wykończone pod klucz, jedynie penthouse’y zostały oddane w stanie deweloperskim. Powodem takiego wykończenia jest dowolność aranżacji – według gustu i pomysłu właściciela. Przykładem może posłużyć właśnie połączenie dwóch lokali na specjalne potrzeby projektowania wnętrz. Firmus Group nie wprowadził jeszcze penthouse’ów do sprzedaży.

 

Czytaj również: Pod koniec sierpnia zakończą się pracę w biurowcu Mała Pasta 

 

Pozostali mieszkańcy Dune odebrali już klucze do swoich apartamentów. Już od ponad 10 dni mogą korzystać z nich, a także z dwóch zewnętrznych basenów. Dune jest najbardziej elegancką i luksusową inwestycją w tej części wybrzeża.

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >