Port Lotniczy Wrocław na spektaklu fontanny multimedialnej

Port Lotniczy Wrocław na spektaklu fontanny multimedialnej

Jak będzie wyglądał nowy terminal na wrocławskim lotnisku? Można go już zobaczyć dzięki laserom i wodzie tryskającej z największej w Polsce multimedialnej fontanny.

Do końca sezonu na Pergoli przy Hali Stulecia będzie pokazywany spektakl, którego bohaterem jest między innymi rozbudowywany Port Lotniczy Wrocław.

 

 

Nowy show wrocławskiej fontanny zatytułowany „Marzenia” nawiązuje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. 17-minutowy spektakl prezentuje między innymi wielkie wrocławskie inwestycje, przygotowywane na UEFA EURO 2012 TM. Oprócz rozbudowy lotniska główne role grają w nim na przykład modernizowany dworzec kolejowy, most na Rędzinie oraz stadion na wrocławskich Maślicach.
W trakcie pokazu za sprawą 300 wodnych dysz i ponad 800 punktów świetlnych spod lustra wody wylatuje samolot. Wyczarowana ze światła i wody maszyna ląduje następnie przed nowym terminalem lotniczym. – Każdy, kto nie wyobraża sobie, jak za kilkanaście miesięcy będzie wyglądało lotnisko, ma wyjątkową okazję przenieść się w czasie i zobaczyć niedaleką przyszłość na własne oczy już teraz – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego. – Spektakle największej w Polsce fontanny multimedialnej już w ubiegłym roku przyciągały tłumy. Prezentacja przygotowań do Euro w takiej właśnie formie to genialny pomysł na dotarcie z informacją do mieszkańców i turystów odwiedzających Wrocław. W ten sposób miasto prezentuje swój potencjał i rozwój – dodaje.
„Marzenia” Wrocławia, które w 2012 roku staną się rzeczywistością, będzie można oglądać do końca października w każdy piątkowy wieczór. W tym czasie na wrocławskim lotnisku trwać będzie budowa nowego terminalu. Montowana będzie konstrukcja stalowa, która w sumie waży ok. 2 tysięcy ton. Budynek odpraw pasażerskich o przepustowości rzędu 3,5 mln ludzi rocznie będzie gotowy wiosną 2011 roku. Kilka miesięcy potrwa przygotowywanie terminalu do obsługi podróżnych. Pierwsi pasażerowie rejsowych samolotów zostaną w nim obsłużeni na 9 miesięcy przed UEFA EURO 2012 TM.

 

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. Prognoza ruchu lotniczego na 2010 rok zakłada, że z usług wrocławskiego lotniska skorzysta 1 milion 700 tysięcy pasażerów. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Źródło: Profit Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19246 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >