Projekt domu. Jaki projekt domu wybrać?Postaw na komfort w swoim domu !

Projekt domu. Jaki projekt domu wybrać?Postaw na komfort w swoim domu !

Współczesny dom to już nie tylko dach nad głową, zabezpieczający podstawowe potrzeby rodziny. Czytaj dalej

To często zestaw różnych dodatkowych urządzeń montowanych w budynku w celu poprawy jakości i komfortu życia całej rodziny.

„Pakiet KOMFORT+ dodawany bezpłatnie do wszystkich projektów ARCHON+ to kompleksowo opracowany poradnik zawierający dodatkowe rozwiązania projektowe pozwalające poprawić funkcjonalność i komfort budowanego przez Państwa domu. W Pakiecie KOMFORT+ zamieściliśmy przykładowe projekty i schematy urządzeń - oparte na najnowszych technologiach - które w znacznym stopniu będą ułatwiać i umilać życie domownikom”- mówi Marcin Sitkowski, PR Manager w ARCHON+ Biuro Projektów.


„Wszystkie proponowane przez specjalistów ARCHON+ rozwiązania można łatwo zastosować w projekcie podstawowym na etapie adaptacji projektu lub podczas budowy domu. Zastosowanie rozwiązań proponowanych w pakiecie KOMFORT+ wiąże się z dodatkowymi pracami, które trzeba wykonać podczas budowy i wyposażenia domu. Konkretne nakłady finansowe będą uzależnione od wybranych przez Państwa zestawów urządzeń proponowanych przez poszczególnych producentów. Dzięki zastosowaniu pakietu KOMFORT+ zwiększycie Państwo wartość nieruchomości, co będzie miało niebagatelne znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży domu na rynku wtórnym”- kontynuuje Marcin Sitkowski, z ARCHON+.


CO ZAWIERA PAKIET KOMFORT+
W skład Pakietu wchodzi zestaw przykładowych projektów i schematów budowlano-instalacyjnych, które ułatwią Państwu budowę komfortowego domu. Pakiet składa się z projektów: detektora gazu i dwutlenku węgla, ogrzewania podłogowego, odkurzacza centralnego, rolet, kina domowego, monitoringu domu, systemów antywłamaniowych i klimatyzacji.


ROLETY ZEWNĘTRZNE
Rolety są doskonałym zabezpieczeniem przed hałasem, zapewniają prywatność oraz chronią przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym. Jeśli są wyposażone w funkcje automatycznego napędu, zapewniają dodatkowy komfort użytkowania. Są także dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem. Stanowią doskonałe uzupełnienie systemów alarmowych, więc stosuje się je prawie standardowo w nowych domach. Montaż rolet okiennych warto przewidzieć już podczas budowy domu, wtedy możliwe jest ukrycie mechanizmu zwijającego w nadprożu okna.


DETEKTORY GAZU I TLENKU WĘGLA
Wszędzie, gdzie istnieje możliwość ulatniania się gazu lub powstania tlenku węgla, warto pomyśleć o zakupie czujnika gazowego. Jest to urządzenie służące do wykrywania i sygnalizowania przekroczenia niebezpiecznego stężenia tlenku węgla lub gazów wybuchowych. Stosuje się je przede wszystkim w kotłowniach, kuchniach i łazienkach. Jeśli system współpracuje jednocześnie z zaworem elektromagnetycznym, gdy ulatnia się gaz, zawór automatycznie odcina jego dopływ do budynku.

CZUJNIKI DYMU
Służą do monitorowania pomieszczeń pod kątem obecności dymu i ognia. W przypadku wykrycia pożaru, automatycznie uruchamiany jest pulsacyjny alarm dźwiękowy. Zasilanie czujnika na baterie gwarantuje szybki i prosty montaż urządzenia oraz niezawodne działanie alarmu, niezależnie od napięcia w sieci. Alarm instaluje się w pomieszczeniach takich jak kuchnia, pokój dzienny, salon, jadalnia oraz pomieszczenia w których używane są urządzenia elektryczne, mogące być źródłem ognia.

ODKURZACZ CENTRALNY
Zaletą odkurzaczy centralnych w stosunku do odkurzaczy tradycyjnych jest całkowita eliminacja cyrkulacji użytego, zassanego powietrza. Sieć specjalnie zaprojektowanych przewodów odprowadza je na zewnątrz budynku. W rezultacie powietrze w domu jest idealnie czyste, wolne od drobin pyłu i milionów mikroskopijnej wielkości drobnoustrojów. Domownicy i osoby cierpiące na alergię poczują się w takim środowisku komfortowo. Dodatkowo odkurzacz centralny pracuje bezgłośnie, ponieważ jednostka centralna (silnik, zbiornik na kurz i separator) umieszczona jest w odległym od części mieszkalnej pomieszczeniu (piwnicy, bądź garażu), skąd system przewodów łączy ją z gniazdkami ssawnymi w poszczególnych częściach domu.


KLIMATYZACJA

Postępujące ocieplenie klimatu na świecie powoduje, że również w Polsce wzrasta zainteresowanie klimatyzatora. Pojedyncze, przenośne klimatyzatory są wygodne, ponieważ nie wymagają kucia ścian i prowadzenia przewodów. Urządzenia te jednak utrzymują stałą temperaturę tylko w miejscach, w których są zamontowane. Warto więc pomyśleć o rozwiązaniu systemowym - klimatyzacji zintegrowanej z systemem wentylacji mechanicznej, która będzie jednocześnie monitorować jego wilgotność, obsługując wszystkie pomieszczenia. Jeśli system zostanie dodatkowo wzbogacony o funkcję jonizacji, to zapewni on świeże i rześkie powietrze w całym budynku.


KINO DOMOWE

Podejmując decyzję o zakupie kina domowego, należy już na etapie projektu domu podjąć decyzję gdzie zostanie ono umieszczone. Salę kinową można urządzić w osobnym, specjalnie do tego celu zaprojektowanym pomieszczeniu, by nie zakłócać życia pozostałym domownikom. Najczęściej jednak kino domowe umieszczamy w salonie. Dlatego w projekcie domu pomieszczenie to powinno uwzględniać możliwość montażu sprzętu oraz jego planowane gabaryty, aby nie ograniczać funkcjonalności salonu.


SAUNA, MINI SIŁOWNIA

Moda na zdrowy styl życia rozwija się w tempie lawinowym. Dlatego należy uwzględnić ten pozytywny trend planując również budowę własnego domu. Stosunkowo łatwo jest wygospodarować odpowiednie pomieszczenie na saunę lub zespół pomieszczeń na kompleks relaksacyjny. Sauna może być zlokalizowana przy domowej siłowni, łazience lub w wydzielonej części sypialni. Właściwa lokalizacja sauny, dostosowana do trybu i upodobań domowników, czyni ją funkcjonalną i wygodną.

Źródło: ARCHON+ Biuro Projektów / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >