Projekt domu: na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu

Projekt domu: na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu

Oto wreszcie jedna z tysiąca propozycji przyciąga uwagę, w oko wpada jakiś ciekawy detal architektoniczny, proporcje budynku wydają się wyjątkowo zręczne, rysunek elewacji harmonijny… Czytaj dalej

Niestety, szczegółowa analiza przynosi częściowe rozczarowanie: salon mógłby być trochę większy, na parterze przydałaby się łazienka z prysznicem a nie samo wc, kotłownia jest zbyt mała, aby umożliwić zmianę sposobu ogrzewania (np. z gazowego na paliwo stałe), no i gdzie garażować drugi samochód? Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest stworzenie rodziny projektów, czyli grupy projektów powstałych w oparciu o projekt – matkę.

- Dla wielu nasz katalog jest z pewnością kolejnym z wielu katalogów projektów domów, obejrzanych w ostatnim czasie. Z każdym następnym wydawnictwem staje się jasne, że tę jedyną, idealną propozycję znaleźć naprawdę niełatwo! Już kilkanaście lat pracujemy dla osób przystępujących do realizacji marzeń o własnym domu i doskonale wiemy, co dla naszych Inwestorów jest w tych poszukiwaniach najbardziej irytujące. – mówi Justyna Zemanek architekt firmy architektonicznej ARCHETON Sp. z o.o. -  Zapoznając się z ofertą naszej firmy jest szansa uniknięcia takich frustracji. Archeton proponuje swoim Klientom wybór optymalnego rozwiązania w rodzinach projektów. W naszym dorobku projektowym coraz więcej miejsca zajmują bowiem grupy domów podobnych, opartych na wspólnym pomyśle architektonicznym i funkcjonalnym. Kolejne warianty projektu podstawowego zachowują kształt i charakterystyczne detale jego bryły.
Często kolejne warianty opatrzone są w nazwie rozszerzeniem. Różnice i zmiany, zasygnalizowane najczęściej w rozszerzeniu nazwy projektu dotyczą np: wymiarów budynku i wielkości powierzchni, różnych rozwiązań wspólnego zarysu funkcjonalnego, podpiwniczenia, dodania garażu do bryły, powiększenie garażu o drugie stanowisko, manewrowania bryłą w układzie z dachem, manewrowania bryłą w układzie z usytuowaniem na działce i stronami świata, różnych rozwiązań dachu (np. dach czterospadowy), rozwiązań energooszczędnych, różnych rozwiązań stylistycznych elewacji.
Oczywiście projekty „rodzinne” przewidują także zastosowanie różnych materiałów ściennych, głównie ceramiki lub betonu komórkowego, choć każdy z projektów może również zostać przystosowany do technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

- Inspiracje do kolejnych wersji czerpiemy z kontaktów z Inwestorami. Jest to kapitalny przykład pracy, jaką wykonują oni… sami dla siebie, dzieląc się z nami uwagami o projektach np. na forum lub przez kontakt osobisty z konsultantami Biura Obsługi Klienta. – dodaje Justyna Zemanek.
 

 

Źródło: Alexandrite Group/Archeton / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19247 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >