Przebudowa dawnego Centralnego Domu Towarowego w Warszawie

Przebudowa dawnego Centralnego Domu Towarowego w Warszawie

Rozpoczęto przebudowę i rozbudowę budynku dawnego Centralnego Domu Towarowego - ikony modernizmu, położonego u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej Czytaj dalej

 

Cedet Sp. z o.o., należąca do belgijskiej firmy Immobel S.A., otrzymała decyzję wydaną przez Prezydenta m.st. Warszawy, zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na przebudowę i rozbudowę dawnego Centralnego Domu Towarowego, zlokalizowanego u zbiegu Alei Jerozolimskich i ulicy Kruczej.

 

Decyzja wydana w dniu 25 maja 2014 r. stała się ostateczną w dniu 17 czerwca b.r. Budynek ten, po przeprowadzonych pracach budowlanych, będzie łączyć funkcje handlowo-biurowe. Inwestycja będzie prowadzona przez spółkę Immobel Poland Sp. z .o.o.Centralny Dom Towarowy to wybitny projekt autorstwa uznanych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, który wszedł do kanonu architektury europejskiego modernizmu. Zbudowany w latach 50tych XX wieku w samym sercu powojennej Warszawy, był rezultatem marzeń o nowej i awangardowej stolicy, handlową wizytówką miasta i miejscem spotkań warszawiaków. Według architektów był „lampionem” oświetlającym ówczesną Warszawę. Po tragicznym pożarze w 1975 r., który doszczętnie strawił wnętrze budynku, w wyniku pośpiesznej i niestarannej odbudowy zatracono unikatową architekturę tego obiektu.

 

W ramach rozpoczynającej się inwestycji, Immobel Poland odrestauruje i zmodernizuje budynek oraz dokona rozbudowy o zupełnie nową powierzchnię, na przylegającej działce pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką. Rozpoczęcie prac budowlanych jest przewidziane na jesień 2014 r.Prace restauratorskie oraz modernizacja prowadzone w porozumieniu ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków przewidują: zachowanie zabytkowych elementów konstrukcji budynku, przywrócenie oryginalnej, historycznej elewacji, z charakterystycznymi pionowymi i poziomymi podziałami oraz iluminacją, która zainspirowała stworzenie nowego znaku graficznego inwestycji.

 

Czytaj również: Misterna układanka z amerykańskiego czerwonego dębu

 

Obiekt powróci również do historycznej nazwy: U zbiegu ulic Brackiej i Kruczej powstanie zupełnie nowa część budynku - nowoczesna konstrukcja pokryta szkłem, wizualnie korespondująca z odrestaurowaną częścią CEDETu. Rozbudowa pozwoli odtworzyć zachodnią pierzeję ul. Brackiej, przywracając mieszkańcom stolicy fragment dawnej, wielkomiejskiej przestrzeni.CEDET w nowej odsłonie będzie budynkiem o łącznej powierzchni 22 050 m2 z przeznaczeniem na prestiżowe biura i lokale handlowe - 15 000 m2 zajmą biura, a 7 050 m2 stanowić będzie powierzchnia handlowa.  Budynek będzie liczył 7 kondygnacji naziemnych oraz 4 kondygnacje podziemne. Powierzchnie biurowe będą zlokalizowane na piętrach od 1 do 6, z kolei punkty handlowe - na poziomach -1, parter oraz +1. Na kondygnacjach -2, -3 oraz -4 będzie znajdował się parking z 140 miejscami przeznaczonymi dla najemców powierzchni biurowej i gości. Wjazd na parking podziemny będzie zlokalizowany od północnej strony budynku, od ulicy Brackiej.Wejście dla najemców powierzchni biurowych wraz z eleganckim holem recepcyjnym będzie zlokalizowane od ulicy Kruczej. 

 

 

 

Czytaj również: Kolejna warszawska inwestycja

 

 

Biura będą obsługiwane za pomocą pionu komunikacyjnego położonego w centralnej części CEDETu, łącząc obie części budynku. Dzięki nowoczesnej, w pełni przeszklonej fasadzie oraz wewnętrznemu atrium wszystkie powierzchnie biurowe zyskają dostęp do światła dziennego i będą doskonale doświetlone. CEDET na rynku nowoczesnych warszawskich biurowców wyróżniać się będzie między innymi: prestiżową lokalizacją, wielkością powierzchni dostępnych na jednym piętrze, która umożliwi wielu najemcom zlokalizowanie całego biura na jednej kondygnacji, wysokością pomieszczeń w świetle - 2,90 m, uchylnymi oknami oraz tarasami dostępnymi dla najemców. Warto wskazać, że architektura nowego CEDETu pozwoli na elastyczny układ biur i ich efektywną aranżację w układzie typu open-space, jak również w podziale gabinetowym.

 

Wszystkie lokale handlowe CEDET będą dostępne dla klientów bezpośrednio z ulicy. Będą one miały zróżnicowaną powierzchnię od 67 m2 do 2 300 m2, a większość z nich będzie dwupoziomowa i połączona w pionie za pomocą wewnętrznych schodów ruchomych, klatek schodowych lub wind.  „Inwestycja CEDET to kolejny projekt w polskim portfolio Immobel, dzięki któremu zabytkowy budynek odzyska dawną świetność oraz funkcje komercyjne i społeczne. Sukces rewitalizacji i modernizacji poznańskiego Okrąglaka - projektu zrealizowanego przez naszą firmę w 2012 r. - pokazuje, że adaptacja zabytkowych obiektów z przeznaczeniem na funkcje biurowe czy biurowo-handlowe stanowi istotną wartość dla urbanistyki miast i ich mieszkańców” - powiedział Bartłomiej Hofman, prezes Immobel Poland Sp. z o.o.CEDET, podobnie jak wszystkie projekty biurowe realizowane przez Immobel, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, ekologicznych technologi, będzie spełniał najwyższe standardy dla biur klasy A+. Dla najemców powierzchni biurowych zostaną udostępnione tzw. rowerownie wraz z szatniami i natryskami.

 

Zastosowane rozwiązania znajdą swoje potwierdzenie w certyfikacie BREEAM na poziomie Excellent.Ponadto budynek będzie posiadał wszelkie niezbędne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Immobel planuje zakończenie inwestycji na I kwartał 2017 r. Autorem koncepcji przebudowy i rozbudowy jest konsorcjum uznanych pracowni architektonicznych AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, którego liderem jest pracownia AMC.Immobel oraz JLL (d. Jones Lang LaSalle), agent wiodący inwestycji CEDET, prowadzą już rozmowy z potencjalnymi najemcami, zarówno powierzchni biurowych, jak i handlowych.  „Już na tym etapie odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie projektem ze strony najemców. W kontekście komercjalizacji powierzchni biurowych prowadzimy rozmowy m.in. z przedstawicielami prestiżowych firm i instytucji z branży finansowej czy kancelariami prawnymi. Z kolei, jeśli chodzi o najemców z branży detalicznej, nie ograniczamy się do marek, które są już obecne na rynku polskim” - powiedział Bartłomiej Hofman.


Źródło: publiclink / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 75

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >