Przestronny dom - wysokie mieszkanie

Przestronny dom - wysokie mieszkanie

Stare kamienice kojarzą nam się z wysokimi mieszkaniami. Taki styl budowania preferowano kiedyś. Obecnie ze względów ekonomicznych standardowa wysokość to 2,5 m. Jednak popyt na przestronne mieszkania skłania deweloperów do szukania różnych rozwiązań w tej kwestii. Czytaj dalej

Wysokie mieszkania stwarzają wrażenie przestronnych i otwartych. Pomieszczenia o dużej powierzchni powinny takie być dla zachowania właściwych proporcji. Otwierając przestrzeń do góry podkreśla się także prestiżowy charakter wnętrza.

Domena kamienic

Jeżeli ktoś nie mieszkał nigdy w kamienicy nie jest w stanie wyobrazić sobie korzyści tak wysokich mieszkań. Najważniejsza z nich, to uczucie przestrzeni. Lokale w przedwojennych kamienicach mają około 3,5 do 3,8 m od podłogi do sufitu, taka była ówczesna architektura. Dzięki wysokim i strzelistym oknom są również dobrze oświetlone. Jednakże ciekawe i klimatyczne mieszkanie w przedwojennej kamienicy może okazać się wymagającą stałych remontów studnią bez dna. Stare drewniane schody na klatkach i specyficzny zapach, niektórych odstraszają już na wejściu. Męczące jest także utrzymywanie ciepła przy pomocy piecy węglowych, i ciągłe wnoszenie węgla, zwłaszcza na najwyższe piętra. Choć rozwój technologii pozwala na coraz nowocześniejsze rozwiązania w budownictwie, to w znacznej mierze sytuację regulują przepisy dotyczące ochrony zabytków. Z kamienicami jest podobnie jak z zabytkowymi samochodami - każdy ogląda się za nimi na ulicy, ale rzadko kto chciałby nimi jeździć na co dzień.

 

Pełen oddech

Dla klientów, którzy mają chrapkę na inwestycję różniącą się od standardowej oferty deweloperskiej, PBG DOM zaprojektowało Quadro House. Osiedle tworzą dwa zespoły mieszkalne po cztery bloki, usytuowane na planie kwadratu. Przy ulicy Smardzewskiej powstaną ciekawe pod względem architektury mieszkania o podwyższonym standardzie i… suficie. - W naszym projekcie podnieśliśmy wysokość pomieszczeń do 3 metrów - wyjaśnia Michał Małaszyński menedżer projektu. - Dzięki temu powstały przestronne mieszkania o podwyższonym standardzie, lecz w przystępnej cenie – dodaje M. Małaszyński. Wydawać by się mogło, że klienci nie przywiązują większej uwagi do tego jak wysokie są ściany w mieszkaniach. Jednak okazuje się, że dla niektórych to znaczący element decyzji. - Jednym z kryteriów przy wybieraniu mieszkania była dla mnie jego wysokość - podkreśla Ewa Napieralska, mieszkanka Willi Warty – Tutaj od razu poczułam przestrzeń, w niskich pomieszczeniach po prostu się duszę – dodaje. Oprócz apartamentów na 3,4 m., UWI Inwestycje w swoim nadwarciańskim kompleksie daje klientom możliwość oddechu również za sprawą przestronnych tarasów o powierzchni nawet do 32 m. kw.

 

 

W nowym budownictwie wysokością powyżej 2,8 m charakteryzują się przede wszystkim apartamenty. Domeną luksusowych mieszkań jest też otwarta przestrzeń. Może już niedługo takie zalety będą charakteryzować nie tylko mieszkania z wyższej półki, lecz w miarę możliwości, deweloperzy będą wprowadzać je częściej do swojej standardowej oferty.

Źródło: ARW IMAGE Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 82

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >