Przygotuj swój ogród i taras na jesień

Przygotuj swój ogród i taras na jesień

W pogodne jesienne dni na tarasie, słońce nie męczy, ale delikatnie otula cię ciepłymi promieniami. Wystarczy zaaranżować przytulne miejsce na świeżym powietrzu, by móc się cieszyć pięknem końcówki lata i początku jesieni. Czytaj dalej

 

Miejsce do wypoczynku

Najkorzystniejsze miejsce do wypoczynku jesienną porą to taras skierowany na południowy zachód, zwłaszcza jeśli miejsce odpoczynku osłonięte jest od góry baldachimem, a z boku ścianą domu lub ogrodem kwiatowym, chroniącym przed wzrokiem ciekawskich i wiatrem. Siedząc na otomanach na drewnianym podeście, możesz się zrelaksować, obserwując, jak łodygi traw ozdobnych kołyszą się przy najlżejszym powiewu wiatru. Warto jednak pamiętać, że wrześniowe wieczory bywają chłodne, dlatego przyda ci się ciepły i gruby koc, a także wygodne leżaki.

 

Przygotuj swój ogród i taras na jesień

 

To idealny czas na kupowanie mebli ogrodowych. Wiele sklepów organizuje wówczas po wakacyjne wyprzedaże i w stosunkowo korzystnej cenie możesz kupić huśtawki, sofy, stoły i krzesła, a także parasole, ławki, leżaki, czy wręcz komplety na taras. Producenci oferują meble ogrodowe wykonane z różnych materiałów: drewna, plastiku lub metalu. Możesz wybrać meble ogrodowe w stylu klasycznym, nowoczesnym, wiejskim czy minimalistycznym.

 

Przygotuj ogród na jesień

Warto wcześniej posadzić w ogrodzie kwiaty i krzewy, takie jak berberys i pęcherzyca, które ozdobią go jesienią. Wraz z nadejściem jesieni, rośliny zmieniają kolor liści na ogniste pomarańcze i czerwienie, rozjaśniając ogród. Jeśli nie masz jeszcze takich roślin, możesz zaplanować ich sadzenie, jednocześnie oczyszczając i przygotowując teren. A tej jesieni spróbuj udekorować ogród roślinami doniczkowymi, takimi jak astry, zawilce czy chryzantemy. Rozmieść doniczki na stopniach werandy i wokół nich, na całym obwodzie domu oraz w pobliżu tarasu.

 

Przygotuj swój ogród i taras na jesień

 

Czytaj również: Jakie meble wybrać na taras ogrodowy?

 

Bardzo dobrym sposobem na udekorowanie ogrodu jest umieszczenie w nim kilku dyń. Jeśli chcesz, aby dynie dłużej leżały w ogrodzie, musisz odciąć górę i usunąć miąższ, pozostawiając tylko skórkę.

 

Drzwi domu, ściany stodoły czy bramy można ozdobić jesiennym wieńcem. Jako podstawę wieńca użyj gałązki wierzby lub plastikowej okrągłej obręczy. Jeśli nie masz umiejętności tkackich, możesz po prostu przykleić rośliny. Wykorzystaj wszystko, co leży w ogrodzie lub lesie - gałęzie, liście, szyszki, kasztany. Drzewka można ozdobić kolorowymi lampionami.

 

Przygotuj swój ogród i taras na jesień

 

Udekoruj taras

Wraz z nadejściem jesieni, zmniejsza się liczba zajęć w ogrodzie i możesz więcej czasu spędzić w ulubionym fotelu na tarasie, czytając książkę. Postaw na tarasie wiklinowe krzesła do ogrodu, dodaj jasne narzuty i poduszki, dekoracje z dyni i latarnie. Przydatny będzie też mały stolik ogrodowy. Zadbaj o dodatkowe oświetlenie. Mogą to być lampiony ze świecami w środku na werandę, girlandy i elektryczne lampiony na drzewa i ścieżki.

 

Przygotuj swój ogród i taras na jesień

 

Wybierając meble ogrodowe, pomyśl, ile osób będzie odpoczywać na tarasie. Musisz też określić czy będą na zewnątrz tylko w sezonie, czy przez cały rok? Jeśli kupujesz meble, które będą zimować na zewnątrz, powinny być wykonane z metalu lub plastiku. Drewniane meble mogą ulec zniszczeniu, chyba że odpowiednio je zaimpregnujesz.

 

Czytaj również: Modułowe meble tarasowe z aluminium - nowoczesny design w ogrodzie

 

 

 

           

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 775

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >