Raindance Point w gdańskim salonie łazienek CORTINA już otwarty

Raindance Point w gdańskim salonie łazienek CORTINA już otwarty

Pierwszy na świecie Raindance Point w białej aranżacji, zrealizowany w całości według polskiego pomysłu, został uroczyście otwarty we wrześniu 2009 roku w salonie firmy CORTINA w Gdańsku. Czytaj dalej

„Kreatywność jest jak spiralne schody”, mówi w jednym z wywiadów Klaus Grohe, wnuk założyciela firmy, a obecnie Prezes Rady Nadzorczej Hansgrohe AG. „W kreatywnej atmosferze, pomiędzy uczestnikami twórczego koła, przeskakuje iskra, która rozgrzewa umysły i wynosi krąg wyżej, piętro po piętrze”. Właśnie w takiej, kreatywnej atmosferze, narodził się Raindance Point – ekspozycja i graficzny symbol okręgu, który wszystko w sobie zawiera.

 

Koncepcja ekspozycji inspirowanego naturą,  flagowego programu prysznicowego marki Hansgrohe, którym producent ustanowił nowe standardy w zakresie wzornictwa i funkcji, to dzieło młodych polskich twórców. Autorem pomysłu, identyfikacji wizualnej oraz managerem projektu Raindance Point jest Filip Mielnik (Hansgrohe), aranżację przestrzeni zaprojektowali absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu - Mateusz Płóciennik oraz student tego samego wydziału Mateusz Słociński. Realizacja projektu stała się możliwa dzięki zaangażowaniu Ewy Kucharek (Cortina), która wspierała pomysł od samego początku.

Na uroczystą premierę ekspozycji Raindance Point, w pierwszej na świecie białej aranżacji, do salonu firmy CORTINA w Gdańsku przybyli goście ze świata architektury i biznesu. Raindance Point powstał właśnie dla nich - jako punktu spotkań z klientem, partnerem i produktem, a także punkt wyjścia dla działań twórczych wokół tematu zdrowia poprzez wodę, w aspekcie architektury i aranżacji wnętrz.
Nowatorski projekt doczekał się spektakularnej realizacji dzięki zaangażowaniu firm o ugruntowanej pozycji liderów rynkowych:  Firma  CORTINA  S.A.  działa  w  branży budowlanej od ponad 10 lat. Obecnie firma jest wiodącym w Polsce dystrybutorem glazury i terakoty.  Dzięki  długoletniej  współpracy  z  producentami  elementów  wyposażenia łazienek  CORTINA oferuje swoim klientom bezkonkurencyjną ofertę handlową.

 

„Pomysły na łazienkę” w firmie Hansgrohe powstają na okrągło od 1901 roku. Design łazienkowy ma 40 lat i Hansgrohe współtworzy jego historię od samego początku  – zawsze w kręgu z najlepszymi. Współpracę z Andreasem Haugiem i Tomem Schoenherrem – projektantami z Phoenix Design (Stuttgart/Tokio) - można z całą pewnością zaliczyć do najdłuższych i najbardziej udanych w historii kooperacji producenta z biurem projektowym. W ciągu swej ponad 100 letniej historii firma zdobyła ponad 260 międzynarodowych nagród za innowacje i design. Dysk prysznicowy o średnicy 15 cm, zrealizowany w 2003 roku według pomysłu Klausa Grohe we współpracy z Phoenix Design, dał początek przełomowemu programowi prysznicowemu Raindance AIR i zapoczątkował dynamiczną ewolucję technologii, funkcjonalności i designu.

space follows emotion

Pierwsze dekady design’u łazienkowego to okres, kiedy forma była podporządkowana funkcji, zgodnie z popularną wówczas maksymą „form follows function”. W latach 80tych ubiegłego stulecia wzornictwo łazienkowe zyskało ładunek emocjonalny. W 1994 roku „Łazienka Starck’a” otworzyła nowy rozdział w historii wzornictwa łazienkowego. Od tamtej pory łazienka pojmowana jest jako przestrzeń i kroczy ścieżką swojej własnej ewolucji. Tak jak koncepcja Starck’a w 1994 roku zrewolucjonizowała łazienkę, tak w 2003 program prysznicowy Raindance odmienił jej integralną część - prysznic. Od czasu pojawienia się na rynku wielkoformatowego dysku prysznicowego z technologią napowietrzenia strumienia Raindance AIR, emocje pod prysznicem wzięły górę. Ciągła, ekspansywna ewolucja asortymentu stała się impulsem do opracowania nowej formy prezentacji nowości produktowych i  zainspirowała koncepcję ekspozycji która jest przestrzenią dla emocji.

 

Głównym atutem funkcjonalnym ekspozycji Raindance Point jest modułowość prezentacji gwarantująca jej szybką aktualizację oraz możliwość adaptacji  pomysłu do indywidualnych warunków przestrzennych. Dzięki temu, salony partnerskie Hansgrohe w całej Polsce mogą rozwijać biznes w oparciu o nową kategorię ekspozycji. Właśnie taka wizja przyświeca Filipowi Mielnikowi, który jest dumny z otwarcia już drugiej, po Wrocławiu, ekspozycji Raindance Point i planuje kolejne punkty na mapie.  Jednak aranżacja przestrzeni ekspozycyjnej w gdańskim salonie firmy Cortina jest absolutnie wyjątkowa i nowatorska.  

Nowy salon CORTINA w Parku Handlowym Matarnia, to miejsce, gdzie słowo łazienka nabiera nowego znaczenia.  Na powierzchni 1300 m2 umieszczono ponad 50 boksów z propozycjami  aranżacji  łazienek. Te niezwykłe propozycje mogą stać się gotowymi rozwiązaniami dla mieszkań, ale również zainspirować do kreowania niepowtarzalnych koncepcji wnętrz „szytych na miarę”. Zachwyt budzi design i różnorodność stylów od nowoczesnych  wzorów i kolorów do nostalgicznych  rozwiązań w stylu retro. Warto zwrócić uwagę, że do aranżacji zostały użyte produkty najwyższej jakości - znanych  i  cenionych  polskich  oraz  zagranicznych  producentów.  Można tutaj znaleźć  zachwycającą  ofertę  płytek ceramicznych,  gresów,  ceramiki  sanitarnej,  wanien,  paneli  natryskowych,  kabin  prysznicowych,  armatury  sanitarnej  oraz akcesoriów   łazienkowych.  Salon CORTINA wyznacza nowe standardy obsługi i prezentacji oferty. W tej drugiej dziedzinie, nowa ekspozycja Raindance Point stanowi prawdziwy punkt zwrotny.

 

Na ekspozycji o powierzchni 1300 m2, powstało niezwykłe „wnętrze we wnętrzu”. Przekraczając progi pawilonu Raindance Point można odnieść wrażenie, że jest się w innym wymiarze. Przestrzeń emanuje świetlistością i lekkością białych modułów ekspozycyjnych, które kontrastują ze szlachetną strukturą betonu i zdają się utrzymywać produkty w tajemniczej lewitacji.  Futurystyczna architektura wnętrza harmonizuje z nieskazitelnym i ultranowoczesnym wzornictwem systemów prysznicowych Raindance.  Wyeksponowano nie tylko design, ale także funkcje  programu – na całej szerokości pawilonu  zainstalowano innowacyjną studnię prysznicową, która pozwala  poczuć na własnej skórze magię napowietrzonego strumienia. Opatentowana przez Hansgrohe technologia Raindance AIR, w zależności od wyboru strumienia, rozszczepia wodę na pojedyncze, inspirowane deszczem, krople lub rewitalizuje ciało z energią podobną naturalnym wirom i wodospadom.  Raindance Point w gdańskim salonie CORTINY to żyjące, multimedialne środowisko, w którym na zmysły - obok wody - oddziałują obraz i dźwięk.

 

Hansgrohe wychodzi z założenia, że nie tylko współczesne produkty, ale także eksponujące je przestrzenie, muszą mieć osobowość, która odpowiada na wykraczające poza technikę i estetykę potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. Do realizacji tej filozofii niezbędna jest współpraca z partnerem handlowym o szerokich horyzontach, z pasją i wyczuciem dynamiki rynku, którego udało się znaleźć w firmie CORTINA. Innowacje Hansgrohe to dzieło projektantów, którzy – w równej mierze, co inżynierami – są artystami design’u i architektury przestrzeni. Gdy inne firmy ewoluują wraz z rynkiem, Hansgrohe stawia decydujący krok naprzód mobilizując rynek do większej dojrzałości. Dojrzałości rozwiązań technicznych, dojrzałości w postrzeganiu piękna, a wreszcie dojrzałości w spojrzeniu na łazienkę, a więc i ekspozycję łazienkową, jako na część większej całości, w której zawiera się wszystko.

Źródło: Fedyk PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >