Raport z prac drogowych na odcinku C autostrady A2

Raport z prac drogowych na odcinku C autostrady A2

BOGL a KRYSL – spółka odpowiedzialna za prace drogowe na odcinku C autostrady A2 – dotychczas wykonał ponad 87,5% warstwy mrozoochronnej, 80,5% warstwy stabilizacji oraz blisko 53% podbudowy bitumicznej. Czytaj dalej

 

Roboty są prowadzone w trybie kilkuzmianowym, 7 dni w tygodniu na wszystkich fragmentach odcinka C. Postęp prac na odcinku C autostrady A2 na dzień 16 kwietnia 2012 roku – względem stanu z dnia 2 kwietnia 2012 roku – jest następujący:

 

- Realizacja nasypów – wzrost o 1 punkt procentowy, zaawansowanie narastające 88,5%

 

- Warstwa mrozoochronna – wzrost o ponad 2 punkty procentowe, zaawansowanie narastające 87,5%

 

- Warstwa stabilizowana cementem – wzrost o ponad 25 punktów procentowych, zaawansowanie narastające 80,5%

 

- Podbudowa pomocnicza KŁSM – wzrost o ponad 14 punktów procentowych, zaawansowanie narastające 66,5%

 

- Podbudowa zasadnicza MMA (mieszanka mineralno-asfaltowa) – wzrost o ponad 12 punktów procentowych, zaawansowanie narastające 53%

 

- Realizacja warstwy wiążącej – wzrost o 25 punktów procentowych, zaawansowanie narastające 45%

 

 

Zamknięcie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2012 roku. BOGL a KRYSL zakłada terminowe zakończenie inwestycji, dzięki posiadanemu doświadczeniu, mocnej kondycji finansowej i w oparciu o potencjał kadrowy oraz rozbudowane zaplecze technologiczne. Dotychczas BOGL a KRYSL wykonał 22 obiekty mostowe na odcinku C autostrady A2. Ustroje nośne wszystkich mostów i wiaduktów zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez GDDKiA.

 

Czytaj również: Wzrost różnicy między cenami ofertowymi i transakcyjnymi

 

 

„Spółka BOGL a KRYSL to firma z ogromnym doświadczeniem, w zakresie realizacji projektów infrastrukturalnych na terenie całej Europy. Podejmując się finalizacji odcinka C autostrady A2 wzięliśmy pod uwagę zarówno niezwykle krótki czas realizacji – do mistrzostw EURO 2012 zostały niecałe 1,5 miesiąca – jak i opóźnienia powstałe na wcześniejszych etapach prowadzonych przez poprzednich wykonawców. Zależy nam na wywiązaniu się z powziętych zobowiązań, dlatego też prace na odcinku C są prowadzone przez nas przez 7 dni w tygodniu, w trybie kilkuzmianowym. Zrobimy wszystko, by odcinek C autostrady A2 był przejezdny na EURO 2012. Należy jednak zwrócić uwagę, że dotychczasowe warunki pogodowe – obfite opady deszczu – znacznie utrudniają prowadzenie prac drogowych” – mówi Ivo Sochorek, członek zarządu BOGLA a KRYSL.

 

 

Budowa 20-kilometrowego odcinka C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą jest kluczową inwestycją BOGL a KRYSL na terenie Polski. BOGL a KRYSL specjalizuje się w budowie dróg i autostrad oraz mostów. Dotychczasowe doświadczenie oraz ukończone inwestycje są gwarancją sprawnej realizacji projektów. W marcu 2012 roku firma BOGL a KRYSL przejęła od DSS całość prac na odcinku C autostrady A2.

 

Czytaj również: Stawki najmu mieszkań spadają


 

2012-04-25
Źródło: GENESIS PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18315 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >