Rewitalizacja i rozbudowa dawnego budynku „Próchnika” - Cross Point Łódź

Rewitalizacja i rozbudowa dawnego budynku „Próchnika” - Cross Point Łódź

Centralne położenie geograficzne i dobra komunikacja sprawiły, że Łódź stała się naturalnym kierunkiem rozwoju dla wielu renomowanych inwestorów.

Cross Point już w II kwartale 2009 roku będzie oferował swoim klientom 12,5 tys. m.kw. powierzchni biurowej. Prace rewitalizacyjne obejmują m.in. montaż nowej szklano-aluminiowej fasady i wszystkich instalacji wewnętrznych. Ponadto zostaną dodane dwie nowe kondygnacje oraz wysoki sześciometrowy, reprezentacyjny hall z wewnętrznym atrium na poziomie pierwszego piętra i otwarciem na użytkową piwnicę, w której m.in. planowane jest urządzenie centrum fitness.
Dodatkowo, rozbudowa Cross Point polega na zapewnieniu parkingu podziemnego dla 56. aut. Wokół budynku powstanie ponadto parking naziemny z 119. stanowiskami. Bezpieczeństwo przyszłych najemców zapewni całodobowa ochrona, monitoring obiektu a także system kontroli dostępu. W standardzie wyposażenia, gwarantującego komfort pracy, będą m.in.:
  • nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji,
  •  sygnalizacja zagrożenia przeciwpożarowego,
  •  system sześciu szybkobieżnych wind oraz dwa niezależne źródła zasilania w energię elektryczną.


Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych budynek Cross Point stanie się nowoczesnym biurowcem klasy A. Projekt architektoniczny wykonała  łódzka pracownia AGG Architekci Grupa Grabowski.

Cross Point został stworzony zgodnie z ideą ergonomii biznesu. Przy jego projektowaniu główny nacisk położono na funkcjonalność architektury: możliwość efektywnej i swobodnej aranżacji przestrzeni, doskonałe  doświetlenie naturalnym światłem, przyjazne środowisko i maksymalny komfort pracy dla  przyszłych najemców. Dodatkowo prestiż najemców gwarantować będzie reprezentacyjny hall budynku, w aranżacji którego zostanie wykorzystany naturalny kamień, szkło i stal nierdzewna.


Inwestycja zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części Łodzi - na wzgórzu z widokiem na zabytkowy Księży Młyn, w pobliżu zielonych terenów doliny rzeki Jasień. Warto podkreślić, że widok na Księży Młyn i unikalną w skali Polski inwestycję „U Schaiblera”, polegającą na przebudowie XIX-wiecznej przędzalni w luksusowe lofty jest niepowtarzalny i przypomina swoim klimatem największe miasta Ameryki, gdzie lofty już od dawna kształtują nowoczesny krajobraz urbanistyczny. Ponadto dzięki lokalizacji na naturalnym wzniesieniu terenu, bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic i trasie Gdańsk- Katowice, Cross Point będzie doskonale widoczny i rozpoznawalny z dużej odległości. Szybki dojazd samochodem jedną z głównych arterii miasta, możliwość parkowania w niepłatnej strefie, czy też łatwy dojazd komunikacją miejską, są dodatkowymi atutami Cross Point.

Zaletą Łodzi jest bardzo dobrze rozwinięta ogólnokrajowa infrastruktura, sąsiedztwo autostrady, a także rozbudowywany od kilku lat Międzynarodowy Port Lotniczy im. Wł. Reymonta. Na postrzeganie tego miasta, jako atrakcyjnej lokalizacji, rzutuje również fakt, że to właśnie tu powstaje główny węzeł komunikacyjny, łączący drogi krajowe wschód-zachód i północ-południe.

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18811 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >