Rozpoczyna się budowa nowego parkingu podziemnego Silesia City Center

Rozpoczyna się budowa nowego parkingu podziemnego Silesia City Center

Ruszył pierwszy etap rozbudowy Silesia City Center. W tej chwili trwają prace nad utworzeniem poziomu -1 dla nowego parkingu mogącego pomieścić blisko 900 samochodów. Czytaj dalej

 

Po rozbudowie będzie to największy parking podziemny w Katowicach, na którym łącznie będzie mogło parkować 1,7 tys. samochodów. Obecnie prace budowlane trwają na wydzielonej części parkingu od strony osiedla Dębowe Tarasy. Potrwają do jesieni 2011.


Nowy parking 6 metrów pod ziemią


Pierwszy etap prac budowlanych ruszył 6 września i realizowany jest przez generalnego wykonawcę – firmę ERBUD S.A. W etapie I planuje się między innymi zajęcie centralnej części parkingu Silesia City Center, gdzie powstanie nowy, podziemny parking.

 – "Obecnie prowadzone są prace na powierzchni blisko 8,5 tys. m kw. i na głębokości około 5,5 metra. Obszar prac będzie systematycznie powiększany do końca września. 30 września z kolei powierzchnia zwiększy się do ponad 12,7 tys. m kw. i sięgać będzie drogi, która dziś przebiega przez parking" – wyjaśnia Artur Kotsas z firmy DIL Polska Baumanagment, która jest project managerem rozbudowy Silesia City Center. I dodaje: – "Po 20 listopada prace będą prowadzone zarówno na obecnie istniejącym parkingu naziemnym, jak również przy parkingu podziemnym zlokalizowanym pod Saturnem. Po zakończeniu prac liczba podziemnych miejsc parkingowych zwiększy się po stronie zachodniej o 195".Dziś Silesia City Center dysponuje 3 tys. miejsc parkingowych. Po rozbudowie liczba ta ma zwiększyć się o 22% - do 3525, z czego 1,7 tys. ma znajdować się pod ziemią. – "Nowa Silesia City Center musi przygotować się na większą liczbę klientów. Już dziś sięga ona 13 milionów rocznie. Nowe miejsca parkingowe zlokalizowane na dachu, w podziemiach i na powierzchni usprawnią ruch w centrum" – mówi Kotas.


Prace na drodze dojazdowej przy Osiedlu Dębowe Tarasy

Prace trwają nie tylko na parkingu. W drugiej połowie października rozpoczną się także roboty na elewacji od strony północnej, które będą przesuwać się systematycznie od Tesco w kierunku Saturna. – "Wiele prac na terenie Silesia City Center będzie prowadzonych jednocześnie. Już dziś na placu budowy pracują dwie firmy – generalny wykonawca, firma ERBUD, która zajmuje się pracami  budowlanymi oraz firma STRABAG, która zajmuje się przekładkami głównych sieci m.in. kanalizacji deszczowej, kabla wysokiego napięcia oraz gazu" – mówi Kotas.

W związku z tymi pracami do października z ruchu została wyłączona droga dojazdowa przy Osiedlu Dębowe Tarasy, po ich zakończeniu droga będzie znów przejezdna. - "Prace prowadzone są równolegle przy wszystkich trzech przekładkach sieci, dzięki temu droga dojazdowa jest zamykana odcinkami i jedynie na okres maksymalnie do jednego miesiąca. Ponowne otwarcie drogi wzdłuż Osiedla Dębowe Tarasy planuje się w pierwszej połowie października" – zapewnia Piotr Kozłowski – project manager z firmy DIL Polska Baumanagement.


Nowa trasa autobusów

Zmianie ulega także trasa autobusów. Przystanki natomiast pozostają bez zmian. - "Na dzień dzisiejszy trasę przesunięto na poszerzoną uliczkę parkingową. Trwają starania, aby wkrótce trasę autobusów poprowadzić objazdem przez ulicę Ściegiennego i Johna Baildona, ulicą za Osiedlem Dębowe Tarasy, od strony Siemianowic Śląskich. Zmianie nie ulega natomiast lokalizacja przystanków autobusowych ani rozkład jazdy. Autobusy nową trasą będą kursowały aż do zakończenia prac związanych z rozbudową, czyli do jesieni 2011 roku" – wyjaśnia Kozłowski.

 

 

 

Źródło: guarcom / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19315 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 423

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >