Rozstrzygnięcie konkursu Baumit Fasada Roku

Rozstrzygnięcie konkursu Baumit Fasada Roku

Trzecia edycja konkursu Baumit Fasada Roku dobiegła końca. Zwycięzców poznaliśmy 22 kwietnia podczas uroczystej Gali we Wrocławiu.

Finał Fasady Roku

Na wręczenie nagród zaproszono blisko 300 gości, w tym przedstawicieli mediów, członków jury, pracowników, partnerów i kooperantów firmy Baumit oraz uczestników konkursu.
Oficjalną część wydarzenia rozpoczął występ polsko-latynoskiej grupy „Noche de Boleros” - Była to prawdziwa podróż po Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii, począwszy od bolera poprzez tango, flamenco, bossanovę, aż po salsę – wspomina Renata Rybka z firmy Baumit, organizatora wydarzenia. Krótkie przemówienie wygłosił prezes Baumit – Ryszard Szymański, a zaraz po tym ujawniono zwycięzców oraz przedstawiono nagrodzone projekty:

 

Zwycięzcy konkursu Baumit Fasada Roku 2009

Kategoria: „Nowy budynek do 1000 m2”
Nagroda Główna Budynek jednorodzinny w miejscowości Borki, zgłoszony przez Wojciecha Pusza

 


Kategoria „Nowy budynek powyżej 1000 m2”
Nagroda Główna - Zespół budynków mieszkaniowo – usługowych przy ul. Rzeźniczej w Krakowie, zgłoszony przez firmę MMS Investment Sp. z o.o.

Wyróżnienie
- Zespół mieszkaniowy „Salwator City” w Krakowie, zgłoszony przez firmę B2 studio Sp. z o.o.

Wyróżnienie
- Zespół zabudowy mieszkaniowej „Odra House” we Wrocławiu, zgłoszony przez firmę P.R.E.i B. Krzysztof Zawadzki.

Kategoria: „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty)”
Nagroda Główna - Budynek mieszkalny, przy ul. Golęcińskiej 11 w Poznaniu, zgłoszony przez firmę EM-DE Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami.

Kategoria: „Budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji”
Jury przyznało w tej kategorii jedynie wyróżnienie  dla realizacji - Budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Grenady i Płockiej w Warszawie, zgłoszone przez Pracownię Architekci arch. Dariusz Filak.

Kategoria: „Budynek po renowacji”
Nagroda Główna - Budynek Sądu Rejonowego i Prokuratury w Ostródzie, zgłoszony przez firmę Transfer Art-System, Rafał Grabowski.

W dalszej części Gali, uczestników zaproszono na uroczystą kolację. Wieczór umilał wszystkim występ Teatru Ruchu Ocelot, czyli połączenie pantomimy, tańca i akrobatyki. Artyści wprowadzili zaproszonych gości w świat teatru, światła i przestrzeni. Kulminacyjnym punktem wydarzenia były gorące rytmy „Gorączki sobotniej nocy”.  

Konkurs Baumit Fasada Roku organizowany jest przez odziały Baumit w całej Europie. Jego  główną  ideą jest nagrodzenie  najlepszych  pod względem estetycznym i wykonawczym projektów budowlanych, powstałych przy użyciu kompletnych systemów ociepleń, materiałów tynkarskich oraz produktów renowacyjnych firmy Baumit. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów, inwestorów i właścicieli obiektów, które w ostatnim czasie zyskały nowe, niepowtarzalne oblicza. – Trzecia edycja konkursu zaskoczyła nas zarówno wysokim poziomem zgłoszonych realizacji, jak i ich liczbą – dodaje Renata Rybka - Stworzyliśmy kategorie, do których zgłosić można było zarówno nowopowstałe budynki, jak i obiekty po rekonstrukcji, renowacji oraz budynki zaadaptowane, jak również domy jednorodzinne. Nad wyłonieniem zwycięzców konkursu debatowało jury, złożone z wybitnych architektów, przedstawicieli branży budowlanej i mediów branżowych. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 137 obiektów. Zwycięzcy otrzymali czek na 10 000 PLN.

 

 

Źródło: inPlus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 331 Grupa: Trudne tema... Z pomocą w tym bardzo ważnym temacie przyszła mi informacja o sklepie internetowym https://diabetyk24.pl/blog-section/insul inoopornosc-przyczyny-objawy. Długo t...
  • Czy inwestycja w mieszkania to dobra inwestycja? P... Liczba postów: 6 Grupa: Aktualności Nie ma wątpliwości, że najszybciej sprzedają się nieruchomości, którymi opiekują się profesjonalne agencje. To właśnie pośrednicy podpowiadają, jak urządzić czy...
  • Krem na przebarwienia Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Kosmetyki potrafią działać naprawdę świetnie, ale dla mnie najlepszą robotę zrobiła suplementacja kolagenu :) Szczerze nie sądziłam, że moja skóra możne być tak...
  • Rozwód Liczba postów: 89 Grupa: Trudne tema... Który detektyw Kraków polecacie? Potrzebuje fachowej pomocy w zebraniu mocnych dowodów, które zostaną wykorzystane na drodze postępowania sądowego. Niedawno zna...
  • Szkło hartowane realme Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta szkło hartowane realme polecacie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >