Rozwiązania architektoniczne w obiekcie handlowym

Rozwiązania architektoniczne w obiekcie handlowym

Jak zaprojektować i wybudować halę handlowo-usługową, która będzie efektywnym narzędziem sprzedażowym? Na przykładzie nowej inwestycji - kompleksowej budowy hali handlowo-usługowej o pow. całkowitej 4230 m2 we Wrześni. Czytaj dalej

 

Firma Uni-mebel z Słupcy, która od kilkunastu lat z powodzeniem działa w branży meblarskiej, rozpoczęła inwestycję, polegającą na budowie nowego obiektu handlowo-usługowego we Wrześni. Obiekt o całkowitej powierzchni 4230 m2 jest realizowany przez Amwin w ramach wariantu współpracy Projektuj-Buduj. Planowany termin zakończenia inwestycji to kwiecień 2015 r. 


Uni-Mebel Sp. j. to firma rodzinna, która z powodzeniem działa w branży meblarskiej od kilkunastu lat. Przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom bardzo szeroką gamę mebli od renomowanych producentów. W celu osiągnięcia jak najwyższej pozycji wśród firm konkurencyjnych, spółka zwraca szczególną uwagę na jakość dostarczanych produktów, a także terminowość realizacji. W związku z ciągłym rozwojem i nowymi oczekiwaniami rynku, firma podjęła decyzję o budowie kolejnego oddziału. Nowy obiekt o powierzchni całkowitej 4230 m2 będzie zlokalizowany we Wrześni (woj. Wielkopolskie). Inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin – lidera w branży projektantów i kompleksowych wykonawców hal i biurowców, w ramach wariantu współpracy „Projektuj-Buduj”.

 

 

Czytaj również: Nadwiślańska 11 w Krakowie - gotowa do przekazania mieszkańcom

 

 

 Realizacji inwestycji w oparciu o umowę „Projektuj-Buduj” zapewni wykorzystanie unikalnych rozwiązań Qamwin, czyli sprawdzonych rozwiązań zgodnych z projektem wykonawczym. Amwin posiada duże doświadczenie w projektowaniu i budowie obiektów handlowo-usługowych, dlatego Inwestor może liczyć na rozwiązania projektowe, które zapewnią interesujący design obiektu, komfortową przestrzeń obsługi klienta z zapewnieniem najlepszej ekspozycji oferowanego towaru. Hala zostanie wykonana w technologii konstrukcji mieszanej - drewno klejone na dachu wraz z prefabrykowanymi elementami konstrukcji żelbetowej.  Z uwagi na handlowo-usługowy charakter obiektu, Amwin zaprojektował rozwiązania zapewniające Inwestorowi halę handlową, która będzie efektywnym narzędziem sprzedażowym. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na wybór miejsca dokonywania zakupów, w związku z tym bardzo ważne jest opracowanie odpowiedniej strategii, umożliwiającej zdobycie lojalnych i zaufanych Klientów. Na wybór miejsca zakupów wpływ ma wiele czynników takich jak lokalizacja obiektu, poziom obsługi klienta, atmosfera i wiele innych. Elewacja hali zostanie wykonana w połączeniu rozwiązania HPL z aluminiowymi panelami kompozytowymi, wykończonymi żaluzjami fasadowymi w attyce, co podkreśli walory estetyczne obiektu.

 

Czytaj również: Nowoczesne, zielone budynki biurowe we Wrocławiu i Łodzi

 

W celu wyeliminowania dysonansu po realizacji inwestycji, zostały przygotowane trzy koncepcje przy wykorzystaniu wizualizacji 3D. W efekcie Inwestor otrzymuje korzyść w postaci satysfakcji z 100% realizacji założeń koncepcyjnych. Kolejnym wartym uwagi elementem architektonicznym, który znacząco wpłynie na atmosferę wewnątrz obiektu, jest  konstrukcja dachu z drewna klejonego. Materiał ten doskonale sprawdza się w obiektach usługowych, ponieważ tworzy przyjemną atmosferę i klimat, wpływa na atmosferę pracy oraz zwiększa chęć przebywania w danym obiekcie. Bardzo duże znaczenie dla Klientów obiektów handlowych mają również parametry lokalizacyjne i związane z nimi funkcje komunikacje, takie jak dojazd do obiektu, ilość miejsc parkingowych itp. W celu zapewnienia najlepszego wykorzystania nieruchomości, biuro projektowe Amwin zaproponowało rozwiązania, które zapewnią efektywne wykorzystanie powierzchni nieruchomości poprzez właściwe usytuowanie budynku i zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, a także zaprojektowanie strefy dostaw.  Amwin – projektant i wykonawca hal oraz biurowców, jest odpowiedzialny za  przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu budowlanego oraz kompleksowe wykonanie obiektu wraz z wykonaniem prac ziemnych i fundamentowych, zagospodarowaniem terenu, jak również wykonaniem wszystkich instalacji i wykończeniem wnętrz.

Źródło: amwin / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >