Ruszyła sprzedaż nowej inwestycji w Poznaniu

Ruszyła sprzedaż nowej inwestycji w Poznaniu

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – rozpoczęła przedsprzedaż mieszkań w nowej inwestycji, która powstanie przy ulicy Sokoła 21 w poznańskiej dzielnicy Sołacz. Czytaj dalej

 

Spółka planuje rozpoczęcie budowy w tym miesiącu, a jej zakończenie pod koniec przyszłego roku. Realizacja projektu jest elementem strategii Monday Development SA, która zakłada budowę obiektów wyróżniających się w przestrzeni miejskiej nowoczesną architekturą. W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 35 mieszkań – od kawalerek po dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe. W ofercie są lokale o metrażach od ok. 30 do 120 mkw. Cena metra kwadratowego mieszkań wynosi od 6 900 do 8 200 zł brutto. Na parterze, we frontowej części znajdą się lokale użytkowe. W podziemnej hali garażowej zaplanowano miejsca postojowe. Całkowita powierzchnia mieszkalno-usługowa budynku będzie wynosić  2000 mkw. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni  1860 mkw.

 

 

Kameralny budynek mieszkalny będzie się wyróżniał ciekawą formą architektoniczną i dbałością o detale. Zaprojektowano w nim dwa skrzydła połączone szklany łącznikiem. W części frontowej dla osiągnięcia oryginalnego efektu cofnięto z linii zabudowy dwie ostatnie kondygnacje oraz wyodrębniono parter jako część cokołową. Długą reprezentacyjną elewację harmonijnie będzie dzielił wprowadzony w jej środkowej części wykusz. Pozostała część budynku stanowi prostą, geometryczną kompozycję. Duże przeszklenia zapewnią mieszkańcom dobre nasłonecznienie i walory widokowe.

 

Czytaj również: Niezmienne ceny na warszawskim rynku nieruchomości

 

Mieszkania będą posiadać obszerne balkony, a na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z wyjściami na prywatne zielone tarasy na dachu. Mieszkania zlokalizowane na parterze od strony wschodniej będą miały własne przydomowe ogródki. Wewnętrzny dziedziniec zostanie zaaranżowany kompozycją zieleni. Inwestycja usytuowana jest  przy spokojnej jednokierunkowej ulicy, w pobliżu terenów zielonych –  Parku Sołackiego i Parku Wodziczki oraz terenów rekreacyjnych wokół jeziora Rusałka. Takie położenie zapewnia kameralność, a jednocześnie szybki dojazd do centrum miasta.  W pobliżu znajdują się liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru przebiega linia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Okolica posiada również dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową. W pobliżu są liczne sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola. 

 

 

 

„W rejonie Sołacza powstaje niewiele nowych mieszkań, a chętnych do zamieszkania w tej dzielnicy jest sporo. Większość powstających inwestycji ma charakter bardzo ekskluzywny,  z cenami mocno przekraczającymi możliwości nawet dobrze sytuowanych Poznaniaków. Nasza inwestycja oferuje pewnego rodzaju alternatywę – nowoczesną, ciekawą architekturę oraz wygodne mieszkania w przystępnych cenach” – tłumaczy Iwona Chmielewska, Marketing Manager Monday Development SA.

 

Czytaj również: Zwiększenie zapotrzebowania na zielone biurowce

 

Projekt budynku został przygotowany przez pracownię architektoniczną Insomia. W przyszłym roku Monday Development SA planuje realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Sołacz. U zbiegu ulic Sokoła i gen. Maczka ma powstać kameralny budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej około 2500 m2. Rozpoczęcie budowy przewidziano na drugi kwartał 2012 roku, a jej zakończenie na drugi kwartał 2013 roku. 

 

 

Źródło: Perception PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 66

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >