Szkoła Główna Handlowa – prestiż, możliwości i droga do sukcesu

Szkoła Główna Handlowa – prestiż, możliwości i droga do sukcesu

Furtka do błyskotliwej kariery w biznesie czy instytucjach publicznych, bogata oferta wyjazdów zagranicznych, prężne organizacje studenckie, długa lista prestiżowych firm pozyskujących pracowników jeszcze przed uzyskaniem przez nich dyplomów: to tylko niektóre z atutów, czyniących Szkołę Główną Handlową w Warszawie (SGH) jedną z najbardziej renomowanych uczelni - nie tylko w Polsce. Czytaj dalej

 

O wyniesionych z murów uczelni doświadczeniach, wiedzy i przyjaźniach mówili jej wykładowcy, absolwenci oraz studenci podczas Dnia Otwartego SGH, adresowanego zarówno do tegorocznych maturzystów, jak również ich starszych kolegów i koleżanek rekrutujących się na studia II stopnia. 

 

„Jeżeli ktoś chce skorzystać z naszych pozycji, dorobku i tradycji, które są wypracowane przez pokolenia studentów i wykładowców, powinien to robić świadomie. My też zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy od początku tych młodych ludzi informować, że SGH to, owszem, ogromna szansa, ale także kwestia odpowiedzialności - przede wszystkim za samego siebie i świadomości tego, co się wybiera” - przekonywał w czasie Dnia Otwartego prof. Krzysztof Kozłowski, prorektor ds. dydaktyki i studentów SGH.

 

Liczna grupa absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której początki sięgają 1906 roku, osiągnęła najwyższe stanowiska w polskiej polityce i gospodarce. Znajdziemy wśród nich premierów, marszałków Sejmu, ministrów, ambasadorów naszego kraju, czterech prezesów NBP, a także szefów największych banków komercyjnych i wielkich przedsiębiorstw.

 

Szkoła Główna Handlowa – prestiż, możliwości i droga do sukcesu

Czytaj również: Program MegaMisja ma uczyć najmłodsze dzieci uważności

 

Zdobywanie solidnego wykształcenia idzie w parze ze swobodą wyboru i dużą samodzielnością, jaką oferuje program nauki w SGH. Warto zaznaczyć, że studenci w procesie rekrutacji na studia licencjackie w języku polskim nie dokonują wyboru kierunku: wszyscy „dostają się do SGH”, a pierwszy rok służy zdobyciu podstawowej wiedzy oraz podjęciu decyzji o dalszej ścieżce studiowania. Unikatowe na skalę kraju jest indywidualne kształtowanie programu studiów przez samych zainteresowanych, umożliwiające rozwój zainteresowań oraz dopasowanie oferty uczelni do własnych potrzeb, oczekiwań czy ambicji.

 

SGH stawia również na ścisłą współpracę z przedstawicielami świata biznesu. Od lat prężnie funkcjonuje Klub Partnerów SGH, w skład którego wchodzą wiodące firmy sektora finansowego i technologicznego. O ile podczas Dnia Otwartego w budynku głównym uczelni rozstawiono szereg punktów informacyjnych dla kandydatów na studia, o tyle regularnie gości ona również stoiska tak polskich, jak i międzynarodowych przedsiębiorstw prezentujących swoje oferty stażów bądź zatrudnienia. Studenci i absolwenci SGH są bowiem bardzo doceniani oraz pożądani przez pracodawców, którzy postrzegają je jako osoby kompetentne, samodzielne, przygotowane do sprawowania najbardziej odpowiedzialnych stanowisk. 

 

„Jednak SGH to nie tylko zajęcia czy wykłady, ale również bogate życie studenckie oraz możliwość realizacji swoich ambicji i pasji: czy to w klubach sportowo-artystycznych, czy to w ramach działalności samorządowej. Organizacje studenckie corocznie realizują ponad sto inicjatyw: od juwenaliów, przez Mokotowski Bieg SGH, po wyjazdy integracyjne” - zaznaczyła Małgorzata Franczuk, przewodnicząca Samorządu Studenckiego uczelni. 

 

Absolwenci podkreślali z kolei, że niewątpliwie istnieje swoista „społeczność SGH”: zawiązywane tu znajomości i przyjaźnie przy okazji wspólnej nauki, projektów czy zakładania pierwszych biznesów trwają przez całe życie. Atutem uczelni jest to, że młodzi ludzie, dopiero zaczynający studia w SGH, od razu trafiają do grupy ambitnych, chcących inwestować w siebie i swój rozwój rówieśników lub starszych kolegów, z których mogą brać przykład. 

 

„To, co nas wyróżnia, to gotowość nie tylko do odnalezienia się na rynku pracy, ale także jego kreowania oraz odwaga, by próbować zmieniać świat na lepsze” - wyjaśniała Aleksandra Pepłowska, absolwentka SGH i managerka w Deloitte.

 

Czytaj również: Studia podyplomowe dla pracowników POLREGIO

 

Dodatkowym atutem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest również jej infrastruktura (kilkanaście obiektów - zarówno zabytkowych, jak i tych bardzo nowoczesnych) oraz doskonała lokalizacja w samym sercu stolicy: tuż obok stacji metra i kilkanaście minut spacerem od Dworca Centralnego. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do SGH można znaleźć na <a href="https://www.sgh.waw.pl/kandydat">stronie uczelni</a>. Rekrutacja na studia licencjackie startuje 24 czerwca, a na studia magisterskie już 10 czerwca 2025 r.

 

 

2025-06-06
Źródło: PAP MediaRoom / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • SPA Bukowina Tatrzańska Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Planuję wakacje w górach z dziećmi w drugiej połowie sierpnia. Jaki pensjonat ze SPA Bukowina Tatrzańska polecacie?
  • Biznes forum Liczba postów: 103 Grupa: Trudne tema... Zmieniałem formę działalności na spółkę i potrzebowałem nowego adresu do KRS. Wirtualne biuro z https://e-biuro.eu/ sprawdziło się świetnie – formalności załatw...
  • Jakie jest Wasze hobby? Liczba postów: 362 Grupa: Trudne tema... Co se mě týče, ve svém volném čase také docela často hraji různé hry a na různých stránkách. A jsem s tím více než spokojený. Zaprvé, u takových her trávím velm...
  • Suplementy dla zwierząt Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta suplementy dla zwierząt polecacie? Chciałabym wprowadzić do diety kota suplementy na poprawę trawienia.
  • kuchenny wystrój Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Szukam jakichś ciekawych poradników lub inspiracji, które pomogą wpaść na pomysł, jak urządzić kuchnię. Jakie dodatki polecacie? Chodzi o to, aby kuchnia była c...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19944 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >