Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu - już w najbliższy weekend!

Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu - już w najbliższy weekend!

Prezentacja oferty instytucji kulturalnych, zabawy dla dzieci, stoiska wystawiennicze wrocławskich deweloperów czy treningi nordic walking dla aktywnych – to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu”, które odbędzie się 14-15 kwietnia w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej w kompleksie Hali Stulecia.


To już druga edycja tej imprezy. Głównym celem „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” jest prezentacja potencjału kulturalnego i gospodarczego Wrocławia oraz korzyści, jakie niesie ze sobą osiedlenie się w stolicy Dolnego Śląska. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który w codziennej pracy działa zgodnie z hasłem Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej. Obecnie zrzesza on 11 podmiotów: Archicom, BRE.locum, Dach Bud, DOM.developer, Dom Development, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Temar, Salwirak, Vantage Development.

 

Oprócz bogatej oferty domów i mieszkań, przygotowanej przez deweloperów, wrocławianie będą mogli zapoznać się z propozycjami banków i instytucji kredytowych. Swoje oferty przedstawią m.in. Bank PKO BP i Dom Kredytowy Notus. Na miejscu będzie można również  bezpłatnie skorzystać z porad prawnych i dowiedzieć się na przykład tego, jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa deweloperska. Na pragnących wprowadzić zmiany we własnych czterech kątach czekają architekci i designerzy z firmy Kowalczuk Architekci, porad związanych z aranżacją ogrodu udzieli natomiast dr Elżbieta Szopińska z Uniwersytetu Przyrodniczego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą informować wrocławian o ofercie Programu Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych "dwa plus trzy i jeszcze więcej”. Osoby zainteresowane będą mogły wypełnić deklarację przystąpienia do programu, a także skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych, pedagogicznych, prawnych i socjalnych.

 

Czytaj również: Odbędą się 18. Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO 2012 i 10. Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE

 

Dwa dni wydarzenia „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” staną się także szansą obcowania ze sztuką przez duże „S”. Dzięki inicjatywie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 „Dom dla Sztuki – Sztuka dla Domu” wrocławscy artyści zaprezentują swoje prace. Będą jednocześnie zachęcali wrocławian, by mieszkali nie tylko funkcjonalnie, ale i pięknie. Wystawione prace zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji organizatorzy przekażą na budowę Przylądka Nadziei - nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Na tym nie koniec zagadnień kulturalnych - swoją ofertę podczas targów zaprezentują chociażby Opera Wrocławska czy Teatr Współczesny.

 

Podobnie jak i w trakcie pierwszej edycji, nie zabraknie możliwości skorzystania z atrakcji na świeżym powietrzu - uczestnictwa w treningu nordic walking czy bezpłatnego wypożyczenia tandemu. Dla miłośników piłki nożnej zostanie zorganizowany turniej FIFA 2012 na PlayStation 3, nad przebiegiem którego czuwać będzie WKS Śląsk Wrocław. Dla najmłodszych odwiedzających imprezę „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” przygotowano między innymi grę plenerową czy warsztaty kids dizajn, w ramach których najmłodsi, z rzeczy codziennego użytku, wykonają interesującą zabawkę. Przez cały czas na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, zabawach ruchowych, a o każdej pełnej godzinie wysłuchać czytanych głośno bajek.

 

Więcej informacji na stronie www.budujemy.wroclaw.pl

 

 

2012-04-12
Źródło: Publicon / budnet.pl

Pliki do pobrania

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • kraków parking Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Przy Wawelu jest dość duży z tego co pamiętam
  • zadaszenie tarasu Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Fajna sprawa taka markiza, ale chyba przecieka przez nią, prawda? No w deszczu sobie nikt nie posiedzi już na tarasie.
  • Mam poważny problem z nadwagą Liczba postów: 45 Grupa: Trudne tema... Jak poważna nadwaga to tylko dietetyk, samemu można zrobić sobie naprawdę dużą krzywdę.
  • Szkolenie Liczba postów: 136 Grupa: Trudne tema... Coraz większą popularnością cieszy się też innowacyjna certyfikacja DISC, którą można wykorzystać między innymi do budowania zespołu, rekrutacji czy rozwiązywan...
  • Projekt pod stojak reklamowy Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Sam stand można też wykonać z plexi. Na pewno będzie bardziej trwały niż stand kartonowy. Jeśli chodzi o WWA to szeroka oferta plexi jest na przykład na stronie...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17889 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >