Tebodin wykonawcą robót rozbudowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice

Tebodin wykonawcą robót rozbudowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice

Tebodin SAP-Projekt, zakończył właśnie część usług związanych ze wsparciem Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice przy przeprowadzeniu przetargu publicznego i wyborze wykonawcy robót dla „Łącznika”. Czytaj dalej

Umowa pomiędzy Tebodin SAP-Projekt i Międzynarodowym Portem Lotniczym Kraków-Balice dotycząca projektu budowy drogi kołowania z płaszczyzn postojowych (Łącznik) została podpisana w marcu 2009 r. W ramach kontraktu Tebodin SAP-Projekt objął funkcję Inwestora Zastępczego.

Obecnie firma uczestniczy w działaniach organizacyjnych i formalno-prawnych, które umożliwią wejście na plac budowy wybranego wykonawcy, firmy Warbud S.A. Umowa zostanie podpisana jeszcze w listopadzie 2009 r., a przewidywany czas realizacji robót budowlanych wynosi 6 miesięcy.

„Podpisanie umowy z firmą Warbud S.A. i jej  wejście na plac budowy stanowi zakończenie realizacji części naszych usług ” - mówi Rafał Strugała, Dyrektor Biura Tebodin SAP-Projekt w Krakowie – „Dwuetapowa procedura przetargowa związana z wyborem wykonawcy rozpoczęła się w marcu 2009 r., a jej zakończenie ostatecznie nastąpi w listopadzie wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą. Z uwagi na charakter prowadzonych prac na terenie lotniska konieczna będzie ścisła współpraca i koordynacja działań pomiędzy Portem Lotniczym, Kontrolą Ruchu Lotniczego, Nadzorem Inwestorskim a Wykonawcą Robót, jak również zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa”.

Celem projektu jest zwiększenie przepustowości krakowskiego lotniska. Budowa Łącznika jest  jednym z etapów rozbudowy krakowskiego portu lotniczego planowanej na lata 2008-2015. Kolejne etapy będą obejmować dalszą rozbudowę infrastruktury portu lotniczego wraz z rozbudową terminala pasażerskiego. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Lotniska regionalne odgrywają w Polsce ogromną rolę. Z roku na rok rośnie liczba pasażerów, którzy z nich korzystają. Z krakowskiego portu co roku korzysta około 3 milionów pasażerów. Budowa łącznika spowoduje usprawnienie pracy krakowskiego portu lotniczego i pomoże w zorganizowaniu naziemnych operacji statków powietrznych.
Źródło: Twenty Four Seven PR Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >