W Szczecinie powstaną nowoczesne inwestycje

W Szczecinie powstaną nowoczesne inwestycje

W Szczecinie na lata 2012/2013 przewidziano oddanie do użytku kilku nowoczesnych inwestycji. Będą to zarówno budynki mieszkalne, biurowce, jak i obiekty sportowe.

 

Miasto stawia na rozwój, którego celem jest przede wszystkim poprawa komfortu życia mieszkańców. Jednak nowe inwestycje to także gwarancja wzrostu liczby turystów. Od kilku lat Szczecin zyskuje na popularności przyciągając zarówno nowych mieszkańców, jak i turystów. Wzrost zainteresowania miastem to dobry sygnał do planowania nowych inwestycji. Zwiększa się zapotrzebowanie na obiekty komercyjne oraz mieszkalne. W związku z tym w mieście powstają nowoczesne osiedla, biurowce czy też długo oczekiwana hala widowiskowo-sportowa.

 

Mieszkańcy Szczecina na halę widowiskową czekali przeszło 20 lat. Obecnie na terenie inwestycji trwają zaawansowane prace budowlane, a obiekt ma być ukończony w połowie 2013 roku, aby mogły się tu odbyć Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Budowa hali przy ulicy Szafera rozpoczęła się na początku 2011 roku. Obiekt ma pomieścić 7,3 tys. widzów z czego część miejsc będzie ulokowana na płycie boiska. W przypadku większej imprezy siedzenia będą wysuwane, dzięki zautomatyzowanym systemom.

 

Czytaj również: Trwają prace prace montażowe i instalacyjne osiedla Słoneczny Stok w Kielcach

 

Pełna automatyzacja miejsc na płycie to nie jedyne udogodnienia, jakie przewidziano w  hali widowiskowo-sportowej. Łatwość przemieszczania po tak dużym obiekcie mają zapewnić optymalnie rozlokowane windy. Na terenie inwestycji zostanie zamontowanych 13 dźwigów osobowych firmy Schindler, światowego producenta wind oraz chodników ruchomych. Będą to najnowocześniejsze urządzenia spełniające surowe wymogi bezpieczeństwa oraz gwarantujące niezwykle cichą pracę.  Na miejscu znajdzie się także sala konferencyjna mogąca pomieścić ok. 500 osób, korty tenisowe, miniamfiteatr oraz tereny zielone, które zajmą ok. 27 tys. mkw.

 

Oprócz hali w Szczecinie powstają też liczne budynki biurowe. Wiele firm decyduje się otworzyć swoje biura właśnie tu – w mieście zieleni, spokoju, a dodatkowo zlokalizowanego blisko morza. Wśród powstających inwestycji na szczególną uwagę zasługuje Lastadia Office. To nowoczesny biurowiec klasy A mogący poszczycić się wyjątkową lokalizacją, bezpośrednio nad Odrą. Sześciokondygnacyjny obiekt stylem ma nawiązywać do przedwojennej zabudowy. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne zapewnią użytkownikom ponadprzeciętny komfort pracy. W budynku zaplanowano montaż 6 wysokiej klasy dźwigów osobowych marki Schindler, które znacznie ułatwią pracownikom przemieszczanie się na terenie obiektu. Dzięki zastosowaniu napędu pasowego, kabiny dźwigów zostały powiększone o prawie 50 cm, co znacznie poprawi zarówno wydajność, jak i komfort użytkowania.

 

Czytaj również: Kiedy nieruchomość jest zabytkiem?

 

Na terenie Lastadia Office będą znajdować się biura o łącznej powierzchni 13,6 tys. mkw. Dodatkowo na poziomie 0 zlokalizowane będą przestronne zewnętrzne parkingi dla pracowników. W pobliżu znajduje się także parking miejski. Położenie obiektu, tuż przy dworcu PKS i PKP oraz licznych przystankach autobusowych gwarantuje przyszłym użytkownikom bardzo dobrą komunikację ze wszystkimi dzielnicami miasta.

 

Szczecinianie mogą w najbliższym czasie liczyć także na nowe inwestycje mieszkalne. Dla przykładu, na terenie jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta - Warszewa, w pobliżu licznych terenów parkowych powstaje nowoczesny kompleks mieszkalny 4 Ogrody. Dzięki niezwykłemu położeniu na Wzgórzach Warszewskich na wysokości 110 m n.p.m. przyszli mieszkańcy mogą liczyć na piękny widok na panoramę miasta. W bliskim sąsiedztwie inwestycji zlokalizowane są rozległe tereny zielone – Park Leśny Arkoński oraz Park Chopina. Bliskość przyrody zachęca do wypoczynku i pozwala złapać oddech po ciężkiej pracy.

 

Czytaj również: Wybrano generalnego wykonawce Centrum Kowale

 

Przestronne mieszkania planowane są z największą dbałością o szczegóły. Dla podniesienia wygody przyszłych mieszkańców we wszystkich lokalach zaprojektowano duże drewniane okna gwarantujące dobry dostęp światła. Komunikację pionową w budynkach zapewni 9 niezwykle eleganckich i cichobieżnych wind marki Schindler, zaprojektowane tak, aby wystrojem pasowały do charakteru budynków i holi głównych. Kompleks 4 Ogrody  będzie składał się z dwóch budynków: pięcio- i sześciokondygnacyjnego oraz czterech ogrodów: różanego, kamiennego, wiśniowego i iglastego, które będą doskonale widoczne z okien większości lokali. W podziemnej części inwestycji zaplanowano także przestrzenny parking.

 

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18811 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >