Wiecha na dachu nowego dworca PKS

Wiecha na dachu nowego dworca PKS

Zgodnie z harmonogramem zakończono budowę konstrukcji nowego dworca PKS i części galerii handlowej Poznań City Center. Na dachu pojawiła się wiecha. Obecnie obiekt jest w stanie surowym otwartym. Czytaj dalej

 

Na charakterystycznym ażurowym dachu firma Zeman, podwykonawca,  w czwartek 2 sierpnia położyła ostatnie stalowe ości. Łącznie na budynku dworca PKP i PKS jest ich 55 (35 nad częścią PKS i 20 nad dworcem). Waga  samej konstrukcji  stalowej wynosi (bez szkła) ok. 350  ton. Obiekt od strony wschodniej zostanie jeszcze zamknięty stalowo- szklaną konstrukcją, identycznie jak budynek nowego dworca PKP od strony zachodniej. Szklenie dachu nad dworcem PKS rozpocznie się późną jesienią,  prace  wykończeniowe,  instalacyjne, wnętrzarskie będą prowadzone równolegle z pracami wykończeniowymi  galerii handlowej Poznań City Center,  mniej więcej w połowie 2013 roku.

 

Czytaj również: Targi Meblowe - Wieruszów 2012

 

 

Zaawansowane prace prowadzone są przy budowie galerii handlowej Poznań City Center. Zbudowano już pierwszy fragment (pierwszy poziom galerii handlowej) w części bezpośrednio przylegającej do powstającego wielopoziomowego parkingu. Ustawiono już ponad 70 procent betonowych słupów, na których posadowiony będzie cały budynek galerii handlowej o łącznej powierzchni 150 tys. m kw.  Do końca roku planowane jest zakończenie  wszystkich prac związanych z żelbetową konstrukcją galerii , na początku 2013 roku powinna rozpocząć  się  budowa dachu.

 

 

Na peronie III trwa budowa fundamentów pod parking wielopoziomowy na 1500 aut. Do końca września planuje się w tym miejscu budowę 12 fundamentów, część z nich o wzmocnionej konstrukcji mającej udźwignąć  ważące po kilkaset ton kratownice. Na przełomie października/listopada powinna rozpocząć się budowa nowego układu drogowego i komunikacyjnego umożliwiającego łatwy dojazd do całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

 

Czytaj również: Dzieci wyjechały na wakacje dzięki spółce


 

Departament Najmu TriGranit Management notuje ogromne zainteresowanie najemców pragnących otworzyć swoje sklepy w Poznań City Center, jednej z największych inwestycji handlowych w Polsce, budowanej przez TriGranit Development Corporation i PKP S.A. W ciągu minionych 30 dni lipca podpisano umowy z aż 25 najemcami. Poznań City Center, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013 roku, wynajęte jest obecnie w 55%. Wśród zdeklarowanych najemców znajdują się popularne polskie i międzynarodowe marki, takie jak: Toys’R’Us, Piotr i Paweł, Cubus, Rossmann, Douglas, Benetton, Puma oraz Nordsee. Zaawansowane negocjacje toczą się z wieloma chętnymi, spośród których kilku to marki dotąd nieobecne na lokalnym rynku.

 

2012-08-07
Źródło: Face Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19247 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >