Wojewoda: Musimy pogodzić przyszłość lotniska z przebiegiem autostrady A1

Wojewoda: Musimy pogodzić przyszłość lotniska z przebiegiem autostrady A1

Niewłaściwe parametry autostrady A1 w pobliżu portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach, mogą zakłócić w przyszłości rozwój lotniska - ocenił wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk i zapowiedział udział w negocjacjach służących wypracowaniu kompromisu. Czytaj dalej

Rozmowy wokół technicznych aspektów budowy autostrady przy pyrzowickim lotnisku - między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, władzami portu, a koncesjonariuszem A1 - trwają już kilka miesięcy. W ostatnich dniach włączył się w nie wojewoda, który we wtorek poinformował, że 13 lipca odbędą się, z jego udziałem, negocjacje stron w tej sprawie.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Łukaszczyk wyjaśniał, że chodzi o to, "aby tak sparametryzować technicznie przebieg autostrady na tej wysokości, by nie zakłócić rozbudowy lotniska w przyszłości". Choć plany zakładają powstanie tam tunelu, spory wokół wyboru technologii jego budowy spowodowały, że brane są pod uwagę także inne rozwiązania.
Sprawa dotyczy odcinka autostrady A1, który ma pobiec skrajem lotniska w Pyrzowicach, kilkaset metrów od pasa startowego. Zgodnie z planami, trasa ma tam przebiegać w 120-metrowym tunelu, który nie przeszkadzałby w startach i lądowaniach samolotów. Problem dotyczy jednak wyboru metody jego budowy.

czytaj więcej...
Źródło: Puls Biznesu

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18313 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 70

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >