Wykorzystanie energii geotermalnej w Termie Bania

Wykorzystanie energii geotermalnej w Termie Bania

Powstająca w Białce Tatrzańskiej Terma Bania to wyjątkowa inwestycja. Nie tylko ze względu na oferowaną kompleksowość form relaksu, czy unikatowy projekt architektoniczny. Wykorzystanie stu procent energii geotermalnej w istotny sposób wpływa na ekologiczny charakter obiektu. Czytaj dalej

 

Otwarcie Termy Bania planowane jest na połowę czerwca 2011 roku. Prócz zapowiadanej, bogatej i kompleksowej, oferty relaksu i rozrywki uwagę już teraz przyciągają również inne aspekty tej wyjątkowej inwestycji.

 

W Białce Tatrzańskiej powstaje Terma Bania

 

 

 

- "Wysoki poziom innowacyjności pozwala na minimalną ingerencję w środowisko naturalne" – mówi Stefan Stopa, dyrektor obiektu – "Nie tylko poprzez interesującą architektoniczną formę wpisującą obiekt w lokalny krajobraz. Także, przez ekologiczny charakter rozwiązań technologicznych, który od początku był dla nas niezwykle istotny."

 

 


 

Zaawansowane technologie, pozwalają bowiem na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, a także wodo- i energooszczędność – do ogrzania obiektu wykorzystywane będzie sto procent otrzymanej energii geotermalnej. Zastosowane rozwiązania, pozwalają również na pozyskanie niezwykle czystej, bogatej w cenne składniki wody, która następnie w niezanieczyszczonej formie wraca do środowiska naturalnego.

 

 

 

Wody geotermalne znane są ze swojego korzystnego wpływu na ludzki organizm. Udowodniono, iż kąpiele mają niezwykle korzystne działanie dla regulacji gospodarki hormonalnej, rekonwalescencji po zabiegach, stabilizacji tętna i redukcji nadciśnienia. Ich właściwości profilaktyczne sprawiają, iż polecane są praktycznie każdemu, bez względu na wiek i kondycję.

 

 

 

Złoża eksploatowane na potrzeby Termy Bania zaskakują nieprzeciętnie korzystnymi parametrami. A to już kolejny czynnik, zasadniczo wyróżniający białczański obiekt. Terma Bania – to powstający w Białce Tatrzańskiej kompleks łączący baseny termalne, rozrywki aquaparkowe, saunarium oraz komfortowe spa. Otwarcie obiektu planowane jest na połowę czerwca 2011.

 

 

 

Źródło: Pan Pikto / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 259

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >