Wynajem - rośnie popyt na lokale o wyższym standardzie

Wynajem - rośnie popyt na lokale o wyższym standardzie

Wynajem mieszkań i domów stanie się jeszcze bardziej popularny. Tak też było w listopadzie. Jednocześnie mieszkania oferowane na wynajem stają się coraz droższe – podaje Ober-Haus. Czytaj dalej

W Warszawie lokum na wynajem szuka wielu obcokrajowców. Są skłonni zapłacić nawet do 10 –12 tys. zł miesięcznie za dobry standard. Dużą część stanowią też najemcy z innych miast, którzy głównie szukają lokali dwu- i trzypokojowych, z czynszem 2 – 3,5 tys. zł miesięcznie.

Najemców nie brakuje również we Wrocławiu. Popularnością cieszy się nie tylko Stare Miasto i pobliskie Śródmieście, ale i Krzyki.

W Krakowie rośnie zapotrzebowanie na mieszkania o dobrym standardzie w miejscach dobrze skomunikowanych z resztą miasta – np. w Śródmieściu, Krowodrzy oraz coraz częściej na Ruczaju.

W Trójmieście listopad przyniósł zdecydowanie mniejszą liczbę wynajmów mieszkań. Nie wpływa to jednak na spadek czynszów.

W Poznaniu najczęściej wynajmowane są mieszkania dwu- i trzypokojowe. Średnia cena najmu tych pierwszych w nowszym budownictwie to 1,5 – 2,4 tys. zł miesięcznie, trzypokojowych zaś – 2 – 3,5 tys. zł.

czytaj więcej...

Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18313 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 79

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >