Wystawa Silent Revolutions w Londynie

Wystawa Silent Revolutions w Londynie

25 września na wystawie “Silent Revolutions”, stanowiącej część Festiwalu Designu w Londynie, Firma Trimo zaprezentowała System Qbiss One i ArtMe. „Silent Revolutions” to wystawa zorganizowana przy współpracy ze Słoweńskim Muzeum Architektury i Designu w Lublanie, przedstawiająca dwudziestoletni dorobek współczesnych designerów ze Słowenii.

 

Otwierający wystawę ambasador Republiki Słoweńskiej w Wielkiej Brytanii Pan Iztok Jarc zaznaczył, że projekt ten jest efektem ścisłej, udanej współpracy i partnerstwa różnych przedstawicieli prywatnego i państwowego sektora ze Słowenii i oparty jest on przede wszystkim na dumie i tradycji młodej, słoweńskiej gospodarki.

 

Czytaj również: Wielobarwna instalacja przestrzenna upiększy warszawskie osiedle

 

Słowenia już niejednokrotnie zdobywała istotne osiągnięcia i nagrody w świecie międzynarodowego designu, ale to właśnie dzięki tej wystawie uzyska jeszcze większą rozpoznawalność jako kraju, mogącego poszczycić się wyjątkową, designerską myślą. Londyn, jako miejsce w którym różni profesjonaliści z dziedziny desingu przez cały rok pracują i prezentują swoje dzieła, był w pewnym sensie naturalnym wyborem dla pierwszego przystanku w zaplanowanej, długiej, międzynarodowej podróży wystawy Silent Revolutions. Nie ma wątpliwości, iż wystawa ta cieszyć się będzie dużą popularnością, gdyż już teraz została ona uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń Festiwalu  Designu w Londynie 2011 i stała się częścią przewodnika Icon Design Trail.

 

 

Wystawa Silent Revolutions zorganizowana przez Słoweńskie Muzeum Architektury i Designu w Londynie oraz przy współpracy z rządowymi instytucjami i ciekawymi przedsiębiorstwami, obejmuje przekrój wybitnych, designerskich projektów, powstałych w ciągu dwóch dekad istnienia Państwa słoweńskiego. Według kuratorki wystawy Pani Maji Vardjan, wystawa emanuje pasją i indywidualizmem oraz wielką innowacyjnością projektantów. Na wystawie znaleźć można przedmioty pochodzące zarówno z wielkich przedsiębiorstw, jak i te wyprodukowane w małych zakładach na niewielką skalę. Całość wystawy nie skupia swojej uwagi jedynie na jakości i poziomie poszczególnych produktów, ale mówi jednocześnie o ich statucie w szeroko pojętym kontekście współczesnego, słoweńskiego designu.

 

 

Udział i prezentacja systemu Qbiss One i ArtMe w wystawie „Silent Revolutions” ma na celu podkreślenie jego indywidualnego charakteru, jego innowacyjności i „nuty artyzmu” jaka została w nim zawarta. Jest to jednocześnie odpowiedź firmy Trimo na trend nowoczesnego minimalizmu we współczesnej architekturze.

 

Czytaj również: „Warsztaty twórczego rozwoju” w Centrum Janki

 

Festival Designu w Londynie jest jednym z najważniejszych w skali światowej wydarzeń w branży, ukazującym szeroki wachlarz różnorodności i kreatywności tworzonej przez designerów. Na program składa się ponad 280 różnych wydarzeń i wystaw przygotowanych przez 200 partnerów i współorganizatorów.

2011-09-27
Źródło: Trimo / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >