Aranżacje wnętrz – lista artykułów

Aranżacja minimalistycznej kuchni - funkcjonalność i nowoczesny design połączony w jedność

Minimalizm to prostota, skromność i elegancja. W tym stylu nie ma miejsca na przepych, brak umiaru i efekciarstwo. W kuchni objawia się gładkimi frontami, pojemnymi szufladami oraz subtelnym wykończeniem. Dominują w nich geometryczne kształty, prostota i lekka elegancja. Stonowane wykończenia i jednolita kolorystyka przełamana naturalnymi barwami harmonijnie wpisują się w otwartą przestrzeń salonów. To cechy minimalizmu, który opiera się upływowi czasu.

Jak urządzić nowoczesną jadalnię?

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, zazwyczaj połączone z kuchnią bądź salonem. To właśnie w tym wnętrzu gromadzimy się tłumnie przy stole, by w gronie najbliższych celebrować kolejne święto lub po prostu niedzielny obiad. Jak stylowo i funkcjonalnie urządzić nowoczesną jadalnię? Sprawdźmy.

Które z nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych kuchni sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?

Nie istnieje jeden uniwersalny przepis na nowoczesną kuchnię. Choć może ona mieć wiele różnych oblicz, jest coś, co łączy je wszystkie: nienaganna prezencja i wygoda w użytkowaniu na co dzień. Projekt nowoczesnej kuchni zawsze uwzględnia indywidualne oczekiwania i potrzeby domowników. O kuchniach „szytych na miarę” opowiada architekt wnętrz.

Jak urządzić funkcjonalną i ponadczasową kuchnię?

Gotowanie wymaga właściwej oprawy. Dlatego projekt kuchni powinien być dobrze przemyślany oraz dopasowany do wystroju całego mieszkania. Z jednej strony oczekujemy w niej sprawdzonych, najwyższej jakości materiałów odpornych na intensywną eksploatację; z drugiej, mamy do czynienia z prawdziwym sercem domu, coraz częściej pełniącym także rolę reprezentacyjną. Na co zwrócić uwagę podczas projektowania, tak by przez długie lata cieszyła właścicieli zarówno swą estetyką, jak i funkcjonalnością?

Nowoczesna kuchnia, która jest częścią salonu

W nowoczesnych wnętrzach najważniejsze są: przestrzeń wypełniona światłem i powietrzem, funkcjonalność, wysoka jakość oraz piękno. W ten trend wpisuje się Franke, którego uwaga skupiona jest na kreowaniu wysokiej klasy nowoczesnych urządzeń.

Projekt kuchni, która łączy się z jadalnią

Coraz bardziej doceniamy znaczenie i rolę wydzielonej jadalni w naszych domach. Żyjemy w nieustannym pośpiechu, dlatego sam fakt zebrania całej rodziny na wspólny posiłek jest już swego rodzaju świętem, a my, wiedząc jak to ważne, staramy się stworzyć obiektywne warunki sprzyjające byciu razem. Ciasne mieszkania przeważające w lokalach z drugiej połowy ubiegłego wieku wyeliminowały jadalnię jako odrębne pomieszczenie – do spożywania posiłków służył wielofunkcyjny stół w „dużym pokoju” lub stolik, a nawet blat w kuchni

Urządzamy kuchnię - płytki włoskie i hiszpańskie

Z czym kojarzą nam się Włochy i Hiszpania? Ze słońcem, ciepłem, mnóstwem żywych kolorów, ze spontanicznością. A z czym najczęściej kojarzą się włoskie lub hiszpańskie płytki kuchenne? Z unikalnym wzornictwem oraz niebanalną kolorystyką. Ponadto płytki kuchenne swoją popularność zawdzięczają także trwałości oraz najwyższej jakości wykonania. Kupując płytki włoskie lub hiszpańskie, mamy pewność, że będą one towarzyszyć nam przez długi czas.

Proste sposoby na metamorfozę kuchni bez dużego remontu

Święta za pasem. W witrynach sklepowych na dobre zagościły bożonarodzeniowe dekoracje, stacje radiowe serwują nam okolicznościowe melodie, a najbardziej zapobiegliwi powoli skreślają kolejne pozycje z listy upominków. A gdyby tak podejść do tematu prezentów mniej tradycyjnie i obdarować nim także… naszą kuchnię? Zafundowanie jej nowej ściany nad blatem będzie doskonałym pomysłem.

Styl amerykański w kuchni - jakie ma cechy charakterystyczne

Jeśli oglądacie amerykańskie programy o urządzaniu wnętrz, amerykańskie seriale lub instagramowe profile prowadzone przez wielbicieli dobrych wnętrz wprost z USA, na pewno zauważyliście, że tamtejsze kuchnie nieco różnią się od europejskich. Choć wydaje się, że w dobie życia w globalnej wiosce mieszkania i domy na całym świecie unifikują się i stają coraz bardziej podobne bez względu na szerokość geograficzną, nie do końca tak jest.

Pralka w kuchni - jak ją podłączyć i wkomponować w ciąg meblowy?

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych. Wciąż rzadko jednak, w tym pomieszczeniu spotkać można pralkę. Okazuje się, że takie rozwiązanie pozwoli nam nie tylko stworzyć funkcjonalną przestrzeń kuchenną, ale także podnieść komfort korzystania z łazienki, która dzięki temu będzie prawdziwym salonem SPA, nawet gdy jej metraż jest niewielki.


Stron: 23 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15711 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >