Co zrobić z zabudzoną kostką brukową? Libet Impregnat chroni kostki brukowe.

Co zrobić z zabudzoną kostką brukową? Libet Impregnat chroni kostki brukowe.

Herbata rozlana na tarasie, soki świeżo skoszonej trawy na kostkach brukowych czy ślady opon samochodowych na podjeździe. Czytaj dalej

Libet Impregnat został stworzony z myślą
o nawierzchniach ogrodowych w jasnych odcieniach beżu czy piasku, bo to one są najbardziej narażone na powstawanie widocznych i nieodwracalnych zabrudzeń. „Libet Impregnat to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, którzy inwestują niebagatelne sumy w urządzanie tarasów czy alejek ogrodowych i oczekują, że nawierzchnia będzie im służyć przez lata. Zdarza się jednak, że niefrasobliwość domowników czy gości domu odbija się na jej stanie. Żeby tego uniknąć należy w fachowy sposób zabezpieczyć kostki, bo lepiej zapobiegać niż płacić za ich wymianę” – mówi Aldona Kostecka, menedżer produktu z firmy Libet.
Libet Impregnat dedykowany jest do ochrony kostek szlachetnych i płyt tarasowych z kamienia naturalnego, zarówno tych, które mamy od lat, jak tych, które dopiero co położyliśmy. „Jednak podstawowym przeznaczeniem preparatu jest ochrona tarasowych płyt wet-cast w jasnych odcieniach, np. z linii Libet Impressio, bo to one poprzez swoją barwę nawiązującą do stylu Południa są najbardziej podatne na zabrudzenia” – dodaje Aldona Kostecka.

Jeśli tylko impregnat zostanie właściwie rozprowadzony poprawia odporność nawierz-chni na przenikanie płynów i oleju, a także na działanie czynników atmosferycznych i inne zabrudzenia. Ułatwia czyszczenie płyt ogrodowych, pomagając zachować ich piękny, nienaruszony wygląd. Położony na kostki czy płyty nie zmniejsza ich estetyki, bowiem nie zmienia odcienia nawierzchni i nie pozostawia efektu nabłyszczenia.

Ryzykowne miejsca w przydomowym otoczeniu
Gdzie warto szczególnie zadbać o zabezpieczenie kostek? Oczywiście na tarasach, gdzie przyjmujemy gości, urządzamy okazyjne grille i pijemy kawę w leniwe popołudnia. To właśnie tarasy każdego lata stają się centrum życia towarzyskiego, kiedy przenosimy imprezy z serc domów, czyli salonów pod gołe niebo.

Płyty tarasowe z kolekcji Libet Impressio, poprzez swoją śródziemnomorską kolorystykę odwzorowującą klimat sielskiego Południa są szczególnie wrażliwe na niewłaściwe traktowanie… A rozlane czerwone wino, tłuszcz z grillowanych potraw czy brud przyniesiony pod obuwiem z ogrodu to zabójcza dawka niewłaściwego traktowania dla każdego rodzaju jasnych płyt.

Innym newralgicznym miejscem naszej przydomowej przestrzeni są podjazdy do garażu, zwłaszcza jeśli mają jasną tonację - beżu, jasnego brązu czy rozmytej szarości. „Generalna zasada jest taka, by unikać projektowania podjazdów z jasnych kostek, ale jeśli stanęliśmy w obliczu faktu dokonanego – kostki takie należy starannie zabezpieczyć. Brud wieziony na oponach, awaria samochodu i związane z nią wycieki, na przykład oleju czynią nieodwracalne skutki na niezabezpieczonych kostkach. Gdy ochronimy je impregnatem istnieje spora szansa, że nie będziemy musieli inwestować w wymianę zabrudzonych kostek” – doradza menedżer z Libet Aldona Kostecka.

Libet Impregnat jest sprzedawany w opakowaniach o dwóch pojemnościach – 5 kg i 25 kg w zależności od tego, jak dużą powierzchnię chcemy zaimpregnować. Mniejsza pojemność w zupełności wystarczy na tarasy czy przydomowe patio, większa dedykowana jest na duże obszary, czyli właśnie podjazdy do garażów. Jedna impregnacja starcza zazwyczaj na rok do dwóch.

Libet Impregnat jako idealny preparat zabezpieczający płyty z linii Libet Impressio sprzedawany jest właśnie z tymi produktami w ofercie promocyjnej. W przypadku zakupu płyt tarasowych Venetia, Torino czy Toscania z kolekcji Impressio za 5-kilowe opakowanie impregnatu zapłacimy symboliczną złotówkę. Cena promocyjna obowiązuje aż do wyczerpania zapasów.
Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 790 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 177 Grupa: Robimy stro... Jeżeli szukasz dobrej firmy od remontów i kładzenia glazur to polecam zapoznać się z ofertą firmy https://stylowyremont.pl/kontakt/. Ja korzystałem z usług firm...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 174 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17197 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >